Vymazání metadat z mailu

Re:Vymazání metadat z mailu
« Odpověď #30 kdy: 30. 04. 2021, 08:56:13 »
Mame mail bez metadat.
Nemáme. Máme e-mail, ze kterého byla (před odesláním) odstraněna metadata. Z čehož ovšem nijak neplyne, že tam po přijetí nějaká metadata nejsou. On totiž může do e-mailu přidat metadata i přijímající server – a obvykle to dělá.

Ja len nerad verim nepravdepodobnym scenarom.
Zatím je nejpravděpodobnější scénář to, že jste sám to (už tak velmi obecné) vyjádření Policie překroutil.

Mail najake metadata ma, ale chybaju mu ip adresy servrov cez ktore prechadzal aj s casovymi peciatkami kedy cez ne prechadzal. Napriek tomu nebudeme pochybovat ze mail dorazil skor ako doslo k vybuchu.
To, kdy mail dorazil, se dá snadno získat ze záznamů cílového serveru. Jeden takový záznam je například v každém přijatém e-mailu, protože přijímající server do e-mailu zapíše hlavičku: „Dne toho a toho v čase tom a tom jsem přijal e-mail od klienta s IP adresou tou a tou.“


Re:Vymazání metadat z mailu
« Odpověď #31 kdy: 30. 04. 2021, 09:08:03 »
Zajímavé co se dá všechno vyvařit z jedné holé věty, novinářské zkratky, v tiskové zprávě :-)

Já osobně bych jí rozuměl tak jako už někteří přede mnou - tj. že v emailu byla jen naprosto minimální (meta)data nezbytná k jeho doručení (např. žádná metadata o programu a systému ze kterého byl odeslán která tam člověk běžně najde, takové ty `X-` věci) a byl doručen přímo na cílový server (nehopkal přes server(y) internetového providera atp.) z nějaké pofidérní IP adresy. To je čemu bych já osobně řekl "email bez metadat".

Konspirační teoretici co nevěří klamstvám a hledají nejjednodušší vysvětlení ovšem vědí že byly zfalšované i ty letenky, půjčování aut, data od mobilních operátorů, fotky na fejsbůku, doklady o ubytování… co by mohlo být jednoduššího? A kromě toho si ti dva notoričtí obchodníci s krmivem pro kočky a jejich přátelé vyjeli na otočku z Moskvy na Valašsko prohlédnout známou dřevěnou zvoničku ve Vrběticích... a teď jsou SJW (opravdu social justice warriors?, nemělo to být NWO?) neprávem vláčeni blátem.

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vymazání metadat z mailu
« Odpověď #32 kdy: 30. 04. 2021, 11:31:03 »
Osobně si myslím, že protože se jedná především o politickou záležitost, nemá smysl snažit se zjistit, co se stalo. Je zde mnoho takových, co mají zájem na tom, aby to byla pravda, a jiných se zájmem opačným. A informace jsou vždy zprostředkované. Občané, kteří uvěří, se pak stanou jen užitečnými blbci, kteří šíří někomu pohodlný názor. Nakonec se za pár let ukáže, že bylo všechno jinak. Kolikrát jsme to už viděli? (Bez ohledu na výsledek ale ČR pokakala, že si nepočkala na ukončení vyšetřování, to je diletantství.)

Zajímavé je to pouze z technického hlediska: Co když to bylo jinak - e-mail byl zbaven metadat, ale ve smyslu těch užitečných, takže se nedal zjistit původ. Dám příklad: Přes Tor si založím kdekoliv na světě e-mailovou schránku a z ní pak dopis pošlu. Taková metadata jsou k prdu.

Re:Vymazání metadat z mailu
« Odpověď #33 kdy: 30. 04. 2021, 12:26:02 »
Technicky je to jistě zajímavé. Na BBC píšou toto:
Citace
Another clue, the BBC has learnt, was the email used to request the men's visit to the arms depot. It was traced to a user in Russia rather than Tajikistan and when entered in a Skype directory linked to a username "Andrey O".

Mimochodem, prohlížíte někdy hlavičky přijatých mailů?

Když byla řeč o těch dvou cestovatelích, vzpomněl jsem si na tuto scénku z Vrchní prchni:
https://www.youtube.com/watch?v=JRsyQcIm1jk

Málokdy v životě máme přímou viditelnost na "pravdu", většinou si musíme vystačit jen s "odrazy".

Re:Vymazání metadat z mailu
« Odpověď #34 kdy: 01. 05. 2021, 12:20:18 »
Téma bylo rozděleno, původní offtopic část je v samostatném vlákně. Prosím, pokračujte v technické diskusi k původnímu tématu.


FKoudelka

Re:Vymazání metadat z mailu
« Odpověď #35 kdy: 01. 05. 2021, 21:53:55 »
Téma bylo rozděleno, původní offtopic část je v samostatném vlákně. Prosím, pokračujte v technické diskusi k původnímu tématu.
Diky