Rozdíl mezi switchema

Jan Peterka

Rozdíl mezi switchema
« kdy: 20. 06. 2011, 21:09:27 »
Muze mi nekdo osvetlit jaky je rozdil mezi temito dvema switchema?
D-Link DES-1016D
ZyXEL ES-108A

http://www.itage.cz/p218219-d-link-des-1016d-16-port-10-100-desktop-switch-des-1016d/
http://www.itage.cz/p307887-promo-zyxel-es-108a-8-port-10-100mbps-desktop-switch-3xqos-kovove-sasi-redbull-shot-91-010-084001b/

Teda krome poctu portu a blikajicich ledek.
Mam je ve skrini oba dva a tak je mi jedno ktery pouziju, chtel bych prirozene ten lepsi, ale v parametrech se moc nevyznam.


Jimmy

Re: Rozdíl mezi switchema
« Odpověď #1 kdy: 20. 06. 2011, 22:43:39 »
Použil bych ten s menší spotřebou  ;)
Pokud stačí 100 Mbps síť, tak výkon asi nebude ten hlavní parametr a to zda při plném využití všech portů switch na každý port 90 nebo 95 Mbps není důležité. Pokud se naplno najednou využijí jen 2 porty, což je běžné v malých sítích, tak switch nebývá úzké místo a mezi switchi v té chvíli není významný rozdíl.

KapitánRUM

Re: Rozdíl mezi switchema
« Odpověď #2 kdy: 20. 06. 2011, 23:00:32 »
Jak se ptá hlupák:
Jdu kopat jámu, mám si vzít bagr nebo rýč?

Jak se ptá alespoň polointeligent:
Chci na zahrádce udělat malinkou jamku, do které vysadím strom, mám si na to vzít bagr, nebo mi bude stačit rýč?

Proč odpovídat někomu, kdo nemá dost slušnosti, aby sám použil mozek, než se zeptá?

No dobře, zkusím hádat.
Chceš si na to připojit počítač a notebook, no tak ti to je jedno.
Ten DLINK bude asi konstrukčně lepší a dost možná v sobě má větrák, tak si vem ten ZyXEL, nebude ti na stole hučet a tolik překážet. Umí i nějaké další fičůry oproti Dlinku, ale ty zjevně neoceníš.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Rozdíl mezi switchema
« Odpověď #3 kdy: 21. 06. 2011, 08:03:34 »
A ktery ten switch bys doporucil k vykopani jamy na zahrade?

Fantomas

Re: Rozdíl mezi switchema
« Odpověď #4 kdy: 21. 06. 2011, 08:10:13 »
Pro jeden privod a jeden komp to mas uplne jedno. Pouzij ten mensi, alespon ti zabere min mista. Pokud by ses rozhodl prece jen kopat jamu, tak to by se na to hodil ten vetsi.


Re: Rozdíl mezi switchema
« Odpověď #5 kdy: 21. 06. 2011, 08:22:47 »
A co ti vlastně na tom všechno bude viset ?

Jan Peterka

Re: Rozdíl mezi switchema
« Odpověď #6 kdy: 21. 06. 2011, 16:58:29 »
Nebude tam nic moc, 3 PC k internetu bez velkych pozadavku na vzajemny prenos dat, televize, alarm, kamera a nejaka drobna domaci automatizace.
Nikdy jsem se switchi prilis nezabyval, je to pro mne jen krabice do ktere se strci draty a tak jsem byl zvedavy jestli je nejaky rozdil mezi plastovou krabickou za 200,- a plechovym za litr.
Ten plechovy mel nejakou HW zavadu, ale oprava nedala moc prace a bylo mi lito ho pak vyhodit.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re: Rozdíl mezi switchema
« Odpověď #7 kdy: 21. 06. 2011, 17:31:10 »
Nastrkal bych to do toho D-Linku a dal ho někam, kde nebude vadit, že bude hučet a blikat. Kdy nic jinýho, budeš mít víc volných portů, kdyby byly potřeba.

D-Link pro mě má taky větší váhu než Zyxel, ale nemám pro to opodstatnění.

Nejlépe zkusit jeden, pokdu pojede OK, tak nechat, kdyby byl trabl, přehodíš a máš klid.

Názor "Vzít ten s nižší spotřebou" má něco do sebe...

Jimmy

Re: Rozdíl mezi switchema
« Odpověď #8 kdy: 21. 06. 2011, 19:19:36 »
D-link max spotřeba 6,1W
ZyXEL max spotřeba 2.75W

Rozdíl při zapojení 3-5 PC ve výkonu - 0.

Oboje jsou hloupé switche zcela bez možnosti cokoliv nastavit a rozdíl bez bufferem a počtem MAC adres který mezi nimi je bude v popsaném použití zcela irelevantní. Jediné co se může lišit je pravděpodobnost selhání nejčastěji kvůli zdroji. Ty malé zdroje dodávané k 5-8 portovým switchům mají větší poruchovost, i když pokud v tomto případě ten D-link už odešel tak ani toto zde nemusí platit. Použil bych ten menší switch a až budou docházet porty bych se zamyslel nad tím, zda už není čas povýšit síť na 1 Gbps.


Jan Peterka

Re: Rozdíl mezi switchema
« Odpověď #9 kdy: 21. 06. 2011, 22:30:50 »
Takhle to doposud bylo zapojene, u toho vetsiho byla zavada prave ve zdroji, mel jsem ho kvuli te pekne plechove krabicce a pak kdyz jsem ho opravil jako zalozni.
Takze skonci zase na dne skrine :-)

Na jake vychytavky bych se mel koukat pri koupi 1Gb switche?
Budu u sebe renovovat sit (ZyXEL je u rodicu) a tam bude provoz jiz vyssi, napr. chci pouzit nejaky NAS a tam by 100Mb nejspis nestacilo.