Šance na aktualizaci prastarého tabletu

Šance na aktualizaci prastarého tabletu
« kdy: 21. 04. 2021, 00:13:03 »
Doma se mi vali nejaky bazmek tablet s TN LCD s 480 radky, 4GB flash, nezjisteny poctem MB Ram, co pri provozu chrci jako kdybyse v nem tocila Barracuda 7200RPM a androidem 4.

Nez to venuji  studentum na distancni vyuku , chtel jsem to pouzit jako jakysi dashboard na monitoring chytre domacnosti, pripojeni a ovladani termostatu pomoci fancy dotykovych gest simulujici otocny knoflik.

Je ale nejaka sance, ze na HW teto urovne a stari pujde dat nejaky aktualni Android? Nebo aspon  nejaky rozumny jiny operacni system.

https://mobilespecs.net/tablet/nextbook/NextBook_NEXT7P.html
Vybava je skutecne minimalisticka, napriklad mene jaderCPU uz tam dat neslo
« Poslední změna: 21. 04. 2021, 08:32:01 od Petr Krčmář »


Re:prastary tablet, sance na aktualizaci,pro hloupy dashboard
« Odpověď #1 kdy: 21. 04. 2021, 08:10:25 »
Na tak mizerny HW nic aktualne nedas bez ohladu na fakt, ze na taketo noname bazmeky ziadne alternativne ROMky nezvyknu existovat.

Ja to vidim na elektroodpad a nikomu by som to radsej nevenoval(jedine za trest).

PanVP

Re:prastary tablet, sance na aktualizaci,pro hloupy dashboard
« Odpověď #2 kdy: 21. 04. 2021, 08:24:07 »
Mám podobnou zkušenost  >:(

Tablet s Androidem 4.xx (asi 4.1?) a je to líné, jako závodní kůň s hlavou v mlýnku na párky.

Můj plán byl na tom zobrazovat JEDNODUCHOU webovou stránku.
Nic světoborného, nainstalovat apku, která po restartu tabletu otevře prohlížeč a zobrazí webovku.
Ale prostě to je kuuaaa megalíné  >:(
I po továrním resetu!
Na odezvu čekám třeba třicet vteřin.
Myslím si, že se to zpomalí ve chvíli, kdy si to cucne internetu :( nebo sáhne na Android update?  :-\
Jeden by si myslel, že asi vadný kus, ale nedávno jsem dostal podobný kousek a podobné chování.
Skoro si myslím, že tam je nějaké zpomalování na základě datumu, za každý rok od výroby přidej k odezvě vteřinu  >:(

WTF?

Kdybyste věděli, co s tím, tak by se ta rada hodila.
Jako ne že bych měl problém vypláznout peníze za nový tablet, ale proč vyhazovat něco, co není rozbité a má to zobrazovat v zásadě prosté HTML vlastně bez ničeho? Hlavně tenkrát ty tablety byly svižné  ::)

Nějaká závada? Co to může zpomalovat? Dva různé kousky se stejnou závadou?
« Poslední změna: 21. 04. 2021, 08:27:10 od PanVP »

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Šance na aktualizaci prastarého tabletu
« Odpověď #3 kdy: 21. 04. 2021, 10:56:17 »
Náhodou se mi právě stalo něco podobného - dostal se ke mně tablet Samsung Galaxy Tab 3 lite (což jsem se dočetl, že byl jeden z nejodrbanějších tabletů své doby). Než se to vyhodí, nebo pošle dál, zkoumal jsem, zda by do toho nešel Lineage. Našel jsem jakýsi alternativní, starý image, ale zatím nezkoušel. Nemá někdo s tímto chcípákem zkušenost?

Re:Šance na aktualizaci prastarého tabletu
« Odpověď #4 kdy: 21. 04. 2021, 11:26:07 »
jo, taky moje myslenka, dotykovy displej pro nejakou automatizaci ze stareho tabletu. Treba moje dite ma ten nejstarsi iPad ale 90% aplikaci se uz na nej neda neinstalovat (pravdepodobne sideloadingem by to slo).

ja to resil RDP a takhle jsem tam dostal moderni browser, ale to je teda kanonem na vrabce.


Re:Šance na aktualizaci prastarého tabletu
« Odpověď #5 kdy: 21. 04. 2021, 17:13:21 »
Premyslel jsem takhle nad Toshibou AT200. Jednodussi (a po zapocteni vlastniho casu i levnejsi) bylo pouziti maliny, dotykoveho displaye a  nejakeho hotoveho sw. Nakonec vyhral Danfoss a AT200 sla na sbernej dvur. 

Re:Šance na aktualizaci prastarého tabletu
« Odpověď #6 kdy: 21. 04. 2021, 17:32:02 »
Mám tu nějaký podobně starý tablet. 10" 1024x768. Ten display je docela příjemný. Jak jsem to kupoval, tak se tvrdilo, že je ze stejné linky jako displeje prvních iPadů. Jestli to tak je, nevím, ale fakt příjemný panel.

Na AliExpressu jsem našel elektroniku, přes kterou by ten display mělo jít použít jako běžný HDMI monitor. Uvažoval jsem, že to objednám, ale zatím to je u ledu. Ještě jsem úplně nenašel využití pro 10" HDMI monitor. Číňan za to chce cca 25$.

PanVP

Re:Šance na aktualizaci prastarého tabletu
« Odpověď #7 kdy: 21. 04. 2021, 17:54:05 »
Ještě jsem úplně nenašel využití pro 10" HDMI monitor. Číňan za to chce cca 25$.

Pošli odkaz!
To by bylo super !!!!
Mám tu krabici plnou RPI trojek a podobný out věci!

Umělo to připojit i dotyk? Ne že by to bylo zásadní.

Re:Šance na aktualizaci prastarého tabletu
« Odpověď #8 kdy: 21. 04. 2021, 18:09:28 »
Ještě jsem úplně nenašel využití pro 10" HDMI monitor. Číňan za to chce cca 25$.

Pošli odkaz!
To by bylo super !!!!
Mám tu krabici plnou RPI trojek a podobný out věci!

Umělo to připojit i dotyk? Ne že by to bylo zásadní.
https://www.aliexpress.com/item/4000873243370.html

Re:Šance na aktualizaci prastarého tabletu
« Odpověď #9 kdy: 21. 04. 2021, 19:27:11 »
Tohle by mělo fungovat i na Android 4.4

www.fully-kiosk.com

Pro vizualizaci domácí automatizace ideální.