Dialog při přehrávání DRM chráněného obsahu

Dialog při přehrávání DRM chráněného obsahu
« kdy: 19. 04. 2021, 11:34:11 »
Když si chci v na stránkách české televize pustit vybraný film Radůz a Mahulena, ukáže se mi ve firefoxu, že ho lze přehrát jen v prohlížeči s podporu DRM. Jde to nějak obejít, aby to fungovalo v mémo oblíbeném prohlížeči?

A potom, když jsem si pustil chromium, v anonymním režimu se zobrazilo totéž. Je nějaký důvod, proč v režimu "Incognito" je funkčnost přehrávání znemožněná?

A to hlavní, co je podstatné: Když to otevřu v ne-incognito režimu, tak se mi to zobrazí hláška na screenshotu v příloze .
 Po odklepnutí Allow následuje DNS požadavek na www.googleapis.com (ne na ajax.googleapis). To se děje pouze a jenom u těchto omezených pořadů.

Jelikož během zkoumání jsem měl povolenou komunikaci jen na vybrané servery české televize, tak to samozřejmě na tomhle se zaseklo. (Animace nahrávám video...)

Víte, co se při této komunikaci odehrává? Jestli je to nějaké dynamické šifrování nebo ověření něčeho a jaké konrétně údaje telefon odesílá. Nevím, jestli to půjde zjistit, jelikož Chromium pro android neumí developer console, ani doplňky(uBlock origin pro výpis požadavků) a v neposlední řadě by možná ani komunikaci nezaznamenal, pokud nevychází ze stránky, ale z plug-inu. Mohl bych si ještě nainstalovat PCAPDroid, ale zaznamenal by jenom šifrovanou komunikaci. Nebo bych mohl zkusit MITM proxy (s nejistým výsledkem kvůli pinningu atd). Proto se ptám takhle. A taky, zda to jde nějak obejít, pokud je to verifikace, tak aby proběhla offline.

Když dám Allow ,tak se to na ten dialog podruhé neptá, ale jde to "triggernout" výmazem "Historie", konkrétně tedy Site settings  all sites- - ceskatelevize.cz -  Protected content :<Allowed>  / Blocked / !Ask!

( https://storage.googleapis.com/wvdocs/Widevine_DRM_Encryption_API.pdf hlásí 403)


« Poslední změna: 19. 04. 2021, 11:50:15 od Petr Krčmář »



Re:Dialog při přehrávání DRM chráněného obsahu - jak casto
« Odpověď #2 kdy: 19. 04. 2021, 20:28:43 »
Mel bych otazky k frekvenci dialogu a pripojovani:
1. Kdyz ma stranka udeleno povoleno, znamena to , ze uz se k dane domene nebude v budoucnosti pripojovat?V yjma revokokovani: Ask nebo smazani historie/ site settings. A nebo se dialog tyka jen toho ze se dialog nebude zobrazovat.
2.  Pripojovani na inkrim.domeny probiha jen jednou nebo pri kazdem prehrani drm videa u kazde domeny nebo pri kazdem prehravani bez ohledu na domenu?

přehrávání DRM chráněného obsahu Firefox - vyreseno about:config
« Odpověď #3 kdy: 21. 05. 2021, 23:11:44 »
Tak vyreseno , ve vychozim stavu firefox ma DRM ("EME") zakazane.

Je nutne proaktivne explicitne.povolit
About: config. ... Media.eme.enabled ->> true

Jako bonus ve firefoxu pro android to slape skvele , zaprve to  prehravani funguje i v incognito modu a  zadruhe nahravani obrazovky  funguje se vsim vsudy  8) i v 1080p

A takova tresnicka, dokonce i firefox-android ma pri zobrazeni seznamu otevrenych tabu u nahledu malou ikonku  kterou jde prehrat+pozastavit audio/video   :o

Proste tohle  nej browser pro android... Kdyby nahodne necrashoval.