Mobil s Androidem

H13

Mobil s Androidem
« kdy: 20. 06. 2011, 15:49:10 »
Ahoj všem, potřeboval bych poradit ohledně mobilu s Androidem, potřebuji testovat různé stránky v Androidu (ten jsem na PC bohužel nerozchodil) a zajímalo by mě:

- zda se dá mobil s Androidem provozovat nezávisle na síti operátora - tedy, zda se lze k internetu připojit např. pomocí domácí Wifi
- zda je problém s aktualizací Androidu (např. koupím nějaký hardware a budu chtít udržovat system aktuální - alespoň nějakou rozumnou dobu)

Možná pro někoho hloupé otázky, ale já s tím vůbec nemám zkušenosti, takže bych byl rád za každou radu, případně i doporučení na nějaký hardware.

Děkuji


Nomen

Re: Mobil s Androidem
« Odpověď #1 kdy: 20. 06. 2011, 15:56:29 »
add 1: ano
add 2: ano, ale... tip: http://www.cyanogenmod.com/

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re: Mobil s Androidem
« Odpověď #2 kdy: 20. 06. 2011, 16:02:19 »
ad 2: Nekupuj s nějakej levnej pekáč (třeba co mam já Vodafone 845), protože tam neni tak aktuální Android a často se tam ani nedostane (mam 2.1 a nejspíš vyšší nebude). Nějaký vyšší HTC by na tom mělo bejt líp, ale tady už víc neporadím. Ale počítej s relativně vysokou cenou (řekněme 8000 minimum).

Možná, ale jen možná existuje nějaká možnost Android emulovat, ale já jsem po ní nikdy nepátral.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re: Mobil s Androidem
« Odpověď #3 kdy: 20. 06. 2011, 16:33:14 »
Ad 2: obecně většina výrobců android upravuje a nové verze těch upravených variant nevychází zrovna dvakrát často, pokud vůbec. Pokud tedy chcete možnost "vždy nejnovější Android", podíval bych se po telefonech, které se prodávají už odemknuté a s vanilla (čistou, neupravenou) ROM - například Google Nexus 2 (výrobce Samsung).

alefo

Re: Mobil s Androidem
« Odpověď #4 kdy: 20. 06. 2011, 16:37:41 »
Ak mobil podporuje WiFi (androidné asi všetky), tak úplne štandardne. Ja sa tak pripájam k študentskému EduRoamu a domácej wi-fi.

Aktualizácie záležia od výrobcu. Napr. moja HTC Desire (release február 2010) čaká ešte na Android 2.3 (začínala na 2.1), ale to bude asi posledný update a to je HTC ešte zdatný výrobca. Niektorí obskúrni výrobcovia na to kašlú. Problém je totiž v tom, že nestačí aby Google vypustil čistý Android, ale každý výrobca si tam vylepšuje a vylaďuje vlastnú vrstvu používateľského rozhrania (HTC Sense).

HTC napríklad už zrušilo zamykanie bootloaderov, čo uľahčí použitie vlastných ROMiek (Cyanogen).

A neoplatí sa kupovať zariadenia s málom RAMky, lebo potom prakticky nemáte multitasking.



Re: Mobil s Androidem
« Odpověď #5 kdy: 20. 06. 2011, 17:26:38 »
Ahoj všem, potřeboval bych poradit ohledně mobilu s Androidem, potřebuji testovat různé stránky v Androidu (ten jsem na PC bohužel nerozchodil) a zajímalo by mě:
Trochu zvláštne, android SDK vrátane emulátora telefónov som rozchodil bez problémov snáď na všetkom, čo používam: Debian (Ubuntu) x86/amd64, gentoo amd64, akurát emulátor Android telefónov potrebuje trošku silnejšie železo:
- desktop Intel PIV 2,4GHz+2GB RAM +Kubuntu x86 nenabootuje (nikdy som to nevydržal),
- notebook Intel DualCore+3GB RAM+Kubuntu amd64 bootuje 10min a ide veľmi pomaly,
- desktop Amd Phenom II X6+8GB RAM+Gentoo amd64 ide emulátor veľmi svižne, rýchlejšie ako môj LG500.
Vývoj Android SDK+Eclipse alebo NetBeans sa dá robiť na všetkom.

hyza

Re: Mobil s Androidem
« Odpověď #6 kdy: 20. 06. 2011, 17:55:37 »
Co se tyce nejnovejsi verze androidu tak doporucuju koupit telefon dle data kdy se dostal do prodeje (cim novejsi tim lepe) a hlavne dle prodejnosti. da se predpokladat ze cim je telefon prodavanejsi, vyrobce solidnejsi - tzn velke zname spolecnosti obecne - a cim je hw novejsi a vykonnejsi, bude delsi podpora.

H13

Re: Mobil s Androidem
« Odpověď #7 kdy: 20. 06. 2011, 18:44:23 »
Děkuji všem za odpovědi.

Vladimír Drgoňa
Citace
akurát emulátor Android telefónov potrebuje trošku silnejšie železo
Nevím v čem bude chyba, zkusil jsem hodně návodů i připravený ISO na flash, ale na pentium/4GB jsem to prostě nerozchodil.

MilanK

Re: Mobil s Androidem
« Odpověď #8 kdy: 20. 06. 2011, 19:00:09 »
Ohledně aktualizací může napovědět, že Samsung Galaxy S začínal na Android 2.1, pak byl upgrade na 2.2 a teď je 2.3. Vedle oficiálních jsou i neoficiální (Darky's ROM).

Ale nevím, jak jsou na tom s podporou levnější modely.

Re: Mobil s Androidem
« Odpověď #9 kdy: 20. 06. 2011, 21:23:02 »
Nevím v čem bude chyba, zkusil jsem hodně návodů i připravený ISO na flash, ale na pentium/4GB jsem to prostě nerozchodil.
Asi robíš niečo nesprávne, alebo sa nechápeme. V linuxe stačí stiahnuť zo stránky http://developer.android.com/sdk/index.html súbor  http://dl.google.com/android/android-sdk_r11-linux_x86.tgz, niekam ho rozbaliť a spustiť tools/android, spustí sa gui a stačí stiahnuť aktuálne SDK pre všetky platformy a aj vytvoriť virtuálne zariadenia (emulátor funguje cez qemu, pravdepodobne je to emulácia ARM inštrukčnej sady, čo je asi dosť náročné). V Eclipse (po nainštalovaní pluginu priamo od Google) a aj NetBeans (po inštalácii pluginu) stačí nastaviť adresár s SDK a môžeš začať vyvíjať pre Android (aj vybrať si platformu, pre ktorú chceš vyvíjať). Pre windows je tuším priamo inštalák. (inak aj v Gentoo používam portage)
Android telefón dovoľuje zapnúť vývojový mód cez USB kábel, vtedy dokážeš vyvíjanú aplikáciu priamo nainštalovať z Eclipse (aj NetBeans) do telefónu, prípadne v ňom ju aj debugovať, pri jednoduchom pentiu (bez ohľadu na množstvo RAM) je to asi najschodnejšia cesta, podľa mňa tam každý emulátor pôjde extrémne pomaly.
Pokiaľ chceš niečo, čo funguje iba bez SIM cez wifi, možno by bolo dobré skúsiť pozrieť nejaký tablet (asi nie ten, na ktorý tu bola nedávno recenzia)

Re: Mobil s Androidem
« Odpověď #10 kdy: 20. 06. 2011, 22:41:59 »
Ahoj všem, potřeboval bych poradit ohledně mobilu s Androidem, potřebuji testovat různé stránky v Androidu
Asi som si neprečítal poriadne úvodnú otázku.
Android telefóny majú rozdielne rozlíšenie displeja (bežne od 320x240 po 800x480), tablety až po 1280x800. Okrem toho existuje množstvo prehliadačov (originál, Opera mini, Opera mobile, Dolphin, Firefox...), flash ide napríklad až od ARM_7, takže by si potreboval na dôkladné otestovanie hneď niekoľko telefónov.
Stránky, ktoré nie sú určené pre android vyzerajú na telefónoch takmer identicky ako v PC, samozrejme s ohľadom na rozlíšenie a veľkosť displeja je na nich všetko menšie.
Na základné otestovanie funkčnosti pre Android používam Firefox s rôznymi rozmermi okna a nastavením identifikácie na Android, prípadne ešte vypínam flash.
Rozdiely pri telefónoch s rozlíšením 320x240 a 800x480 sú podľa mňa oveľa väčšie ako rozdiely medzi 800x480 a prehliadačom v PC, všetkým sa naraz často nedá vyhovieť a aj tak musím stránku prispôsobovať podľa skutočnej odozvy.

alefo

Re: Mobil s Androidem
« Odpověď #11 kdy: 21. 06. 2011, 09:21:16 »
Nebude problem v tom, ze pan zadavatel instaloval android-x86 namiesto emulatora?

Petr Jakubec

Re: Mobil s Androidem
« Odpověď #12 kdy: 21. 07. 2011, 08:14:39 »
ahoj, líbí se mi http://www.promobil.cz/mobilni-telefony/sony-ericsson-u8i-vivaz-metalic-grey, ale známí mě odradil, že SE nepodporuje statší telefony a nevydává aktualizace androidu, jak je na tom doopravdy SE co myslíte?

Re: Mobil s Androidem
« Odpověď #13 kdy: 21. 07. 2011, 11:21:44 »
Momentálně mám Samsung Galaxy S a doporučil bych jenom telefony podporované CyanogenModem. Tam je podpora přece jenom jistější a delší (jediné už nepodporované zařízení je T-Mobile G1 - první Android) než od výrobce...

Re: Mobil s Androidem
« Odpověď #14 kdy: 21. 07. 2011, 11:26:20 »
@Petr Jakubec
Za tu cenu bych doporučil HTC Desire má od HTC dostat Gingerbread  a je podporovaný CyanogenMod-em...