Z Androidu nelze odeslat soubor gpx

Z Androidu nelze odeslat soubor gpx
« kdy: 15. 04. 2021, 14:05:33 »
Dobrý den, mám takový problém v androidu 11 s odesláním souboru typu gpx přes bluetooth. Tedy, po kliknutí na ikonu  žabí končetiny "Sdílet" (trojuhelník bez jedné strany) se ani nedostanu na výběr metody jak to odeslat, pardon sdílet po novu. Rovnou se mi ukáže
Kód: [Vybrat]
No apps can perform this action
Nějaký nápad máte nebo jak zprovoznit odesílání souborů? Taky bych možná se rád něco dozvěděl o mechanismu odesílání souborů na nadroidu, zda je tam nějaký whitelist typů nebo přípon nebo mime typů.


Například na hloupém telefonu mi nejde standartně posílat javové soubory mezi mobilními telefony. Stačilo změnit příponu. Na androidu nejde zase posílat apk  (a na windows phone určitě nepujde posílat exe, že). Taky stačí změnit příponu. Ono se ale chování může různit,  klíčový rozdíl je mezi Odeslat & Přijmout. Z nějakého telefonu mi apk šlo odeslat, ale nešlo přijmout - cílový telefon prostě dělal, že nic mu posíláno není. Na některých telefonech nejde ani odeslat.
Tohle je ale jiná situace, že dokonce i jiný typ (neškodný gpx)  má prostě  z nějakého důvodu chybu ukazující "No app can perform...)
« Poslední změna: 15. 04. 2021, 18:28:40 od Petr Krčmář »


Re:android nelze odeslat soubor gpx
« Odpověď #1 kdy: 15. 04. 2021, 17:40:30 »
Tak to mas asi nieco rozbite, mne gpx subor (cez Locus) ide normalne sdilet cez androidi Nearby Share (asi sa musi najprv zapnut?).

Re:Z Androidu nelze odeslat soubor gpx
« Odpověď #2 kdy: 15. 04. 2021, 23:39:55 »
Aha, tak on nejde odeslat ani soubor gpxn. Ale třeba txt a mp3 ano. To skoro vypadá,jako že mam v androidu něco shnilýho. Nemůže za to ten zpropadený SeLinux?