Ne, já tvrdím, že „veřejná IP adresa“ je jenom zkratka označující, že je tam poskytována nějaká služba pomocí veřejné IP adresy.
Takže podle Tebe to vlastně neznamená vůbec nic, protože při jakémkoli připojení k internetu je to nakonec realizováno pomocí veřejné IP adresy. Aha.
Veřejná IP adresa je služba umožňující přístup (navazovaný z internetu) ke konkrétním službám na zařízení zákazníka prostřednictvím statické IPv4 adresy.
Takže např. kombinace NAT 1:N a STUN serveru je podle Tebe veřejná IP adresa. Aha.
Nemusí jedna technologie pokrývat všechny požadavky zákazníků, ale
NAT 1:N, kdy uživateli budu forwardovat pět neprivilegovaných portů (což umožní provozovat web pomocí url s portem, ssh, provoz IMAP, POP3 a odchozího SMTP) už je veřejná IP. Aha...
pokud umí pokrýt alespoň některé, splňuje tu definici.
Co to znamená některé? Kolik? Dva? Tři? Pět? Sedm a půl? A pokud je hranice X, proč právě X a ne X+1? A kdo to X určuje? Nebo stačí jedna služba? Tedy i to STUN?
Takže pokud zákazník požaduje zpřístupnit svůj HTTPS server na standardním portu, je portforwarding portu tcp/443 „veřejnou IP adresou“.
Jako fakt? Takže jeden portforwadovanej port je veřejná IP? A musí to bejt zrovna HTTPS? Proč ne zrovna port 62341? Na něm taky můžeš provozovat web. Takže libovolnej port? A proč když bude zákazník požadovat. Určí to provider. Takhle dojdeme k tomu, že služba veřejná IP je, že provider vezme jednu veřejnou IP, a 65000 zákazníkům prodá "veřejnou IP" - každému pošle jeden port. A podle Tebe to bude Ok. Aha...
A co když budu ten port každej tejden měnit? Aby to bylo spravedlivý: dneska máš web, zejtra mail, pozejtří sshčko....
Pořád veřejná adresa? A co ten STUN protokol, to je pak také veřejná adresa, žejo...
Prostě takhle dojdeš k tomu, že veřejná IP adresa je vlastně cokoli. A že informace veřejná IP adresa v inzerátu služeb má pro zákazníka nulovou informační hodnotu, protože se pod to vejde i taková interpretace služby, která je 99,9% zákazníků naprosto k ničemu. A vlastně se tam vejde (STUN protokol) i každé připojení k internetu, takže vlastně to neznamená nic.
Protože lidský jazyk slouží k PŘEDÁVÁNÍ INFORMACÍ, tak je evidentní nesmysl, aby "služba Veřejná IP adresa" měla takovýto všeobjímající a tedy nicneříkající smysl.
Já jsem svou definici uvedl. DOkonce několikrát, naposledy v tomto komentáři.
Ano, uvedl. A my jsme Ti v minulých příspěvcích vysvětlovali, proč jsou Ty definice nesmyslné a nefunkční. Viz námitky výše, kde už jen shrnuji obsah předchozích postů. A ty místo toho, co by sis námitky přečetl, promyslel a zareagoval na ně, tak jsi jen zopakoval již vyvrácené.
V mém případě je hranice mezi jednou službou a žádnou službou.
Jenže - jak dokazují Tvé marné pokusy o definici, viz výš - tu službu ve výsledku nedokážeš nijak odlišit od služeb, který už normální člověk nenazve "veřejnou IP adresou" - a vlastně ani od jakéhokoli připojení k internetu (STUN). A to není jen tím, že se Ti nedaří vyjádřit. Problém je v tom, že jakmile provider vstupuje do síťového provozu (ať už NAT 1:1 či NAT 1:N) tak tím znemožňuje provoz některých IP služeb. A naopak, i základní připojení k internetu již umožňuje provoz nějakých služeb (STUN). Takže jediná logická hranice je JDE VŠE. Jakákoli jiná dělící hranice bude umělá, kostrbatá a neodůvodnitelná.
My také říkáme, že to je hranice mezi jednou službou a žádnou službou. Akorát narozdíl od Tebe umíme říci, co je vlastně obsahem té služby. Jednoduše a konzistentně. Právě proto, že dáváme tu dělící linku k tomu VŠE.
Tak uveďte vy svou definici.
Služba: "veřejná IP" je přímé zprístupnění síťového rozhraní pro IPv4 protokoly z internetu (tím, že bude danému rozhraní přiřazena ta adresa).Btw. tu definici jsem v předchozím příspěvku uváděl - dokonce víckrát. Zkus prosím méně být přesvědčen o své pravdě a lépe číst, co Ti lidi píšou, diskuse bude jednodušší.