Jakou aplikaci na psaní poznámek?

Jakou aplikaci na psaní poznámek?
« kdy: 08. 04. 2021, 11:02:47 »
Pouzivam Apple Notes a rikam si, jake jsou jine alternativy. Zkousel jsem:

OneNote - dobre, ale nejede na Linuxu
EverNote - zakladni verze umoznuje jen prochazeni online a sync mezi 2 zarizenimi, lepsi verze je od 7$ mesicne coz je absurdni castka
Simplenote - dobre, ale je to opet online (riziko ztraty dat) a nedai se vkladat obrazky


Zamslel jsem se nad problematikou poznamek a nelibi se mi jedna vec. Ze vsechny ty zname poznamnicky jsou vlastne zaroven i Cloudy, kde se ty poznamky ukladaji.

Pritom uloha na to, jak by mel soft na psani poznamek vypadat, je docela jednoducha:

-Poznamky
-- Prace
--- Jak nasrat sefa.html
--- Zajimave nabidky prace.html
-- Domacnost
--- Co je potreba uklidit.html
--- Zajimave dekorace.html

Tzn. poznamnik by vyuzil standardni souborovou struktura na disku, a na psani poznamek by vyuzil nejaky standardni format, treba HTML. Nacez je na uzivateli, kde si slozky "Poznamky" vytvori, muze k tomu treba pouzit Google drive. Tim se mu budou poznamky automaticky synchronizovat s jeho Cloudem.

To znamena ze vlastne moje idelani poznamkova aplikace by nebyla nic nez sikovny jednoduchy extovy editor. ktery v pozadi vyrabi slozky a HTML soubory, a umoznuje vkladat obrazky, vyrabet jednoduche tabulky, a delat fulltext search ve vsech poznamkach. Vizualne by ta aplikace mohla byt treba jako je Visual Studio Code.

Nevite nekdo o takovem poznamniku?

Vim ze nekteri psali ze na to pouzivaji VIM, ale to je pro me nogo protoze nemuzu vkladat obrazky a printscreeny. Pouzivat misto toho ODT soubory je zase moc krokolomne a tezkpadne.

« Poslední změna: 08. 04. 2021, 12:08:06 od Petr Krčmář »


Re:Jakou aplikaci na psani poznamek?
« Odpověď #1 kdy: 08. 04. 2021, 11:35:37 »
https://joplinapp.org/
JOPLIN
Používá markdown a myslím že i strukturu v adresaři, obrázky ale myslím neumí.
Něco podobnýho jsem hledal a přešel jsem na Google Docs...
Chtít něco specifickýho a jeste na linuxu mě jen někdy přiměje přemýšlet jestli výhody linuxu převažují nevýhody ;D

Re:Jakou aplikaci na psani poznamek?
« Odpověď #2 kdy: 08. 04. 2021, 11:45:27 »
https://joplinapp.org/
JOPLIN
Používá markdown a myslím že i strukturu v adresaři, obrázky ale myslím neumí.
Něco podobnýho jsem hledal a přešel jsem na Google Docs...
Chtít něco specifickýho a jeste na linuxu mě jen někdy přiměje přemýšlet jestli výhody linuxu převažují nevýhody ;D

DIKY!! To je presne co jsem chtel! Nema to sice souborovou strukturu, ale pouziva to SQLLite, to je taky dobry. Jeste uvidime jak to bude vypadat na mobilu.

Re:Jakou aplikaci na psaní poznámek?
« Odpověď #3 kdy: 08. 04. 2021, 12:19:52 »
Btw OneNote se da pouzivat i online cez prohlizec.

Re:Jakou aplikaci na psaní poznámek?
« Odpověď #4 kdy: 08. 04. 2021, 19:19:07 »
Používám ZIM, který interně používá DokuWiki syntax a adresářovou strukturu. Obrázky, soubory, vkládání kódu se zvýrazněním syntaxe atd. funguje. Není to dokonalé, ale použitelné ano. Vzhledem k úložišti je možné snadno verzovat gitem případně zahrnout přímo do projektu. Umí spustit interní http server, takže pak funguje i jako jednoduchá webstránka.

Na editaci samotných markdown nebo reStructuredText souborů používám ReText. Opět docela použitelný, hodí se export do html a pdf.


Longin

  • ***
  • 104
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou aplikaci na psaní poznámek?
« Odpověď #5 kdy: 08. 04. 2021, 20:26:33 »
Taky kopu za Joplin

Re:Jakou aplikaci na psaní poznámek?
« Odpověď #6 kdy: 10. 04. 2021, 11:59:27 »

Re:Jakou aplikaci na psaní poznámek?
« Odpověď #7 kdy: 10. 04. 2021, 20:27:05 »
Já věděl, že na dané téma už tu kdysi něco proběhlo. Snad to pomůže:
Systém na poznámky, zápisky
Nástroj pro psaní poznámek pro programátora

Re:Jakou aplikaci na psaní poznámek?
« Odpověď #8 kdy: 11. 04. 2021, 11:49:41 »
Já věděl, že na dané téma už tu kdysi něco proběhlo. Snad to pomůže:
Systém na poznámky, zápisky
Nástroj pro psaní poznámek pro programátora

Z vyse uvedenych temat jsem si toto odnesl jako uzitecny tip  :D

Citace
karel napsal:
Masturbace te udrzi v zdravy kondici, ze ti nebude potreba zadnej programek. Vsechno si zapamatujes

Re:Jakou aplikaci na psaní poznámek?
« Odpověď #9 kdy: 11. 04. 2021, 12:47:49 »
Už pár let používám Google keep.

Neumí to skoro nic, ale mně to stačí.

Do poznámek jdou vkládat obrázky a každá poznámka může mít labely (i vic), podle kterých lze filtrovat.

Re:Jakou aplikaci na psaní poznámek?
« Odpověď #10 kdy: 11. 04. 2021, 13:04:08 »
Už pár let používám Google keep.

Neumí to skoro nic, ale mně to stačí.

Do poznámek jdou vkládat obrázky a každá poznámka může mít labely (i vic), podle kterých lze filtrovat.

Ted jsem zkousel vkladat tyobrazky, vzdyt to ani nejde vlozit na nejake kontrketni misto v te poznamce, vsechno se vlozi na zacatek poznamky. Ja povazuju Google Keep za jednu z nejabsurdnejsich aplikaci od googlu.

Re:Jakou aplikaci na psaní poznámek?
« Odpověď #11 kdy: 11. 04. 2021, 13:45:07 »
Jo to mě taky štve. Víc mi vadí, že nejde měnit font a vkládat rozumně odkazy.