Výkon VPS Vultr na různých Windows

Re:Výkon VPS Vultr na různých Windows
« Odpověď #15 kdy: 08. 04. 2021, 22:44:18 »
úplně stejné jádro nepoužívají.

Moc rád bych tě vzal půllitrem po kebuli.
Vidíš snad, že bych psal že používají úplně stejné jádro?

Pokud chceš být užitečný, rozepiš ty rozdíly spojené s plánovačem služeb a další změny provedené na jádře.
Vysvětli politiku a její dopady, proč Wserver 2022 vyjde letos a jaké bude mít jádro. A hlavně mi nevkládej mi do úst, co jsem nenapsal.

A pak vidite prispevek vyse, kde se pise, cituji "Server i desktop používají stejné jádro."

Ach jo.. A jeste ma potrebu reagovat takovym zpusobem... No OK.. Kdyz ti to udela dobre, posluz si. :-)


PanVP

Re:Výkon VPS Vultr na různých Windows
« Odpověď #16 kdy: 09. 04. 2021, 07:44:02 »
A pak vidite prispevek vyse, kde se pise, cituji "Server i desktop používají stejné jádro."

Rád bych bil takový, jako ty.
A ne, nemám v tom hrubku.

Windows Server používají stejné jádro jako Windows 10.
Jádro se nejprve zkouší na Windows 10 a pak je adoptováno Windows Serverem.

Buď užitečný a nastuduji si věci z mého předešlého postu.

PS: Nechceš se potkat? Vysvětlím ti to tak, abys to i ty pochopil.
« Poslední změna: 09. 04. 2021, 07:46:59 od PanVP »

Re:Výkon VPS Vultr na různých Windows
« Odpověď #17 kdy: 09. 04. 2021, 08:13:25 »
Vubec me neznas, ale rad bys me bil... Mozna si to uvedomujes, mozna ne, ale vice to vypovida o tobe, nez o me. Jen abys pak nebyl zklamanej, az budes sbirat zuby ze zeme, mily zlaty internet-hero. :-)

To uz jsi nalitej pred osmou rano, nebo o co ti vlastne jde?

Win Servery, prakticky dostavaji jen security patche a nikoli aktualizace funkci.

Proto, diky starsimu jadru, treba na Windows Server 2019 nefunguje nested virtualizace na AMD, ale na Windows 10 ci Insider buildu Serveru, s tim neni problem.

Ano, ten duvod prameni prave z pouziteho jadra, ktere je u Win Server STARSI, TEDY JINE.

Pac a pusu, hlavne pozor na infarkt. :-)

PanVP

Re:Výkon VPS Vultr na různých Windows
« Odpověď #18 kdy: 09. 04. 2021, 08:18:02 »

Re:Výkon VPS Vultr na různých Windows
« Odpověď #19 kdy: 09. 04. 2021, 08:29:51 »
No, pokud soudis lidi, podle jejich prezdivek, ci dle toho jestli huli travu, je mi te uprimne lito.

Pouze nechapu tvou nutkavou potrebu, chovat se k takovym lidem jako hulvat, ale kdyz ti to dela dobre na srdicku, enjoy it. :-)


Re:Výkon VPS Vultr na různých Windows
« Odpověď #20 kdy: 09. 04. 2021, 11:02:03 »
Pánové, hlavně klid. Já vám děkuji, že jste mě navedli na hrping a tím jsem zjistil, že v mé situaci je pro mě Windows server 2016 jasnou volbou oproti W10 pro. Přikládám ještě porovnávající fotografii. Příkaz ping ukáže na obou systémech 1ms. Hrping už ukazuje rozdíl. Možná je větší hrping u Win10 způsoben chybou, která je zobrazena v CMD. Měla by snad souviset s firewall. Jak se zapnutým, tak vypnutým firewallem chyba přetrvává. Win zatím nebyl aktivován kvůli zkoušení na různých výkonostních sestavách. Proto je také aktuálně na fotce jiný rozsah adres než na prvotním příspěvku.

Konkrétně u Vultr VPS. Nejedná se asi o čisté Windows 10 Iso. Musel jsem do toho podle návodu přidat jejich soubor Virtio.
« Poslední změna: 09. 04. 2021, 11:03:50 od restartman »