Sháním starý notebook

Sháním starý notebook
« kdy: 07. 04. 2021, 10:26:20 »
Ahoj, nemáte někdo k dispozici a chtěl by jste se zbavit starého notebooku (např: Compaq N600C nebo starší), který by uměl Windows 98?

Chtěl bych pro si pro děti udělat takové menší muzeum a také by se mi líbilo si občas zavzpomínat. Vyměnil bych ho za DELL LATITUDE D510. Baterie už sice nevydrží, ale dá se repasovat a mám k němu i disketovou mechaniku do slotu kam se strká DVD mechanika.

Ten dell bych na to použil strašně rád protože je funkční a má pěknej monitor, ale bohužel se mi nepovedlo sehnat ovladače na grafickou kartu. Tím pádem je pro mě v dnešní době nepoužitelnej. Případně ho prodám, za jeho cenu za jakou se na netu prodává se dá sehnat i takovej co by mi vyhovoval. Dík za nabídky a nápady.
« Poslední změna: 07. 04. 2021, 10:52:51 od Petr Krčmář »


Arthur

  • ***
  • 168
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sháním starý notebook
« Odpověď #1 kdy: 07. 04. 2021, 11:31:55 »
Toshiba Satellite Pro 4300, vč. licenčního štítku Win98
K osobnímu odběru Praha 2, 9-17h.


IvanID

  • ***
  • 126
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sháním starý notebook
« Odpověď #2 kdy: 07. 04. 2021, 12:18:50 »
Dell Latitude CPi D266XT - bez štítků a aktuálně nevím kde je zahrabaný napáječ (koncovka je třípinový na horních stranách zkosený kvádr, pokud je to stejná koncovka jako u toho vašeho Dell tak by bylo vyřešeno)

Předání ideálně v Praze

Re:Sháním starý notebook
« Odpověď #3 kdy: 07. 04. 2021, 20:28:26 »
Toshiba Satellite Pro 4300, vč. licenčního štítku Win98
K osobnímu odběru Praha 2, 9-17h.

Zdravím...Vaše nabídka je řekl bych z těch jediných dvou ta lepší. Pokud by tedy platilo, že uděláme výměnu, tak bych to bral. Můžete mi na sebe poslat kontakt. Děkuji.

Re:Sháním starý notebook
« Odpověď #4 kdy: 07. 04. 2021, 21:37:32 »
Mam nejaky stary HP, pokud muzu soudit, tak v peknym stavu. Jsou tam tusim Win98. pokud najdu ,tak klidne daruji.
Brno

(edit - verim ze najdu - vim kde to je, jenom jsem to dlouho nevidel :) )


alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sháním starý notebook
« Odpověď #5 kdy: 07. 04. 2021, 21:40:22 »
a ma to smysl?

dej deckam emulator starych osmibitu at si zahrajou retro hry v emulatoru.
windows 98 by sly taky spustit ve virtualu ne?!

Re:Sháním starý notebook
« Odpověď #6 kdy: 07. 04. 2021, 23:57:47 »
a ma to smysl?

dej deckam emulator starych osmibitu at si zahrajou retro hry v emulatoru.
windows 98 by sly taky spustit ve virtualu ne?!

Máš pravdu, pro děcka to určitě smysl nemá...já jsem totiž tak trošku kecal a chci to hlavně pro sebe :-D

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sháním starý notebook
« Odpověď #7 kdy: 08. 04. 2021, 00:21:42 »
hele kasli na to, ja jsem taky vymyslel podobne hratky s certem a nakonec to je k nicemu.

kup si za penize co mas nejaky rozumny notas co vyuzijes i jinak a treba si tam dej virtualku s windows 95.
ja myslim, ze kupovat notas 586 nema smysl, bez urazky, je to vyhazovani penez.

ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sháním starý notebook
« Odpověď #8 kdy: 08. 04. 2021, 11:42:00 »
hele kasli na to, ja jsem taky vymyslel podobne hratky s certem a nakonec to je k nicemu.

No to já bych klidně bral, sám trochu pokukuji, něco kolem 486/P1, jako doplnění k Atárkům, Amize na výstavce. Ale bohužel jsou často tyto NTB domlácené a rozpadlé, či nemají aktivní display (na pasivu se nedá nic zahrát, překreslování je strašně pomalé).

Ale aktuálně brzdím, je na cestě C64 II, a já se zařekl, že nebudu nakupovat hromadně. Navíc Amigu teprve dodělávám, a nějak není čas, je toho hodně v práci, takže na sebe nechci hrnout materiál, když jsem pořadně nestihl zpracovat ten, co už mám. Na Gamu jsem ještě nesáhl.

Re:Sháním starý notebook
« Odpověď #9 kdy: 08. 04. 2021, 12:08:40 »
Já zásadně nesouhlasím s tím, že nemá cenu pořizovat tohle staré železo. Má. Je pravda, že to má rychlost lenochoda, zabírá to místo, může to mít HW problémy. Ale pokud jde o tu nostalgii a zavzpomínání na "staré dobré časy", tak se to s emulátorem moc nedá porovnávat.

Další rovina je ta edukativní, že může ukázat dětem, jak dřív vypadaly počítače a že i na něčem takovém se dalo pracovat a člověk za to kolikrát byl hooodně rád. Ne jako dneska, kde se všude válí prakticky zadarmo tuny sice staršího, ale pořád docela použitelného HW i na soudobé poměry.

EDIT: Dneska jen nerad vzpomínám na to, že jsem kdysi za pár stovek prodal notebook s 486DX 33 MHz, asi 4 MB RAM, monochromatickýhm displejem a 200 MB diskem (pravda, občas měl trochu problém se rozběhnout, ale to by se dneska dalo vyřešit CF kartou s redukcí). Dneska bych za něj byl rád, právě kvůli té nostalgii. Aspoň že se mi snad ještě někde válí nějaký starý Compaq s win98, který si ale ze zřejmých důvodu chci ponechat :-).
« Poslední změna: 08. 04. 2021, 12:11:12 od uwe.filter »

ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Sháním starý notebook
« Odpověď #10 kdy: 08. 04. 2021, 13:48:08 »
Já zásadně nesouhlasím s tím, že nemá cenu pořizovat tohle staré železo. Má. Je pravda, že to má rychlost lenochoda, zabírá to místo, může to mít HW problémy. Ale pokud jde o tu nostalgii a zavzpomínání na "staré dobré časy", tak se to s emulátorem moc nedá porovnávat.

Úplný souhlas. Hrál jsem hry na ST i Amigu v emulátorech, ale vyzkoušet si to na reálném HW je naprosto jiný zážitek, ač to může znít jakkoli otřepaně. Neříkám, že to tak musí vidět každý, a hlavně to není pro každého.