3D tisk pro mírně pokročilé - OpenSCAD vs infill

jouda2

3D tisk pro mírně pokročilé - OpenSCAD vs infill
« kdy: 06. 04. 2021, 20:29:00 »
Zdravím vespolek, rád bych se zeptal zkušenějších, jak řešíte problém s infillem?

Konkrétně - zatím jedu stylem, že v OpenSCADu vytořím nějaký objekt, z něj .stl, na něj pustím Ultimaker Cura, v něm mám několik profilů (konstrukce, hračky etc. s různě nadefinovanou silou stěn, infillem, supportem etc.) a z něj gcode do tiskárny.
Jenže to mě přestalo stačit, tak bych se rád zeptal jak dál. Například mám nějaký větší konstrukční prvek, kde potřebuju aby byly stěny co nejtenčí a infill kolem 10%, ale u konkrétních míst kde se k tomu něco připojuje bych zase potřeboval, aby byl infill 100%, protože jinak se to prostě ulomí.
Jak tohle řešíte? Jediné co mě napadlo je nastavit cura na 100% infill a "skutečný" infill generovat v OpenSCADu. Napadá mě si pro každý základní objekt udělat vlastní modul, ale i to má háčky - jednak když se prožene přes multmatrix tak nedopadne zrovna nejlépe, druhák to vypadá na příliš moc práce s dost nejistým výsledkem (rotate_extrude() polygon() etc).
Neexistuje nějaká snadnější cesta?



Re:3D tisk pro mírně pokročilé - OpenSCAD vs infill
« Odpověď #1 kdy: 06. 04. 2021, 20:43:34 »
Osobně používám "prušaslicer". Tam je možné vkládat "modifikatory", ktere maji nastavene jine vlastnosti (infill, pocet perimetru, pocet plnych vrstev...).

Ten modifikator muze byt bud elementarni objekt (kostka), nebo nactene STL.

+ ruzne vysky vrstev.

Je to hodne jednoduche, ale daji se s tim delat kouzla.


Re:3D tisk pro mírně pokročilé - OpenSCAD vs infill
« Odpověď #3 kdy: 06. 04. 2021, 21:03:30 »
V cuře si můžeš označit kus modelu support blockerem a nastavit té části  parametry jinak https://www.youtube.com/watch?v=S98hSM8Sprk

jouda2

Re:3D tisk pro mírně pokročilé - OpenSCAD vs infill
« Odpověď #4 kdy: 06. 04. 2021, 22:05:05 »
V cuře si můžeš označit kus modelu support blockerem a nastavit té části  parametry jinak https://www.youtube.com/watch?v=S98hSM8Sprk
Díky, mám to tam přímo před nosem a nevšimnu si toho :(

Díky i za odkaz na Průšu, určitě se podívám. Zatím jednoduché věci přežiju ručně v Cuře, ale do budoucna to vypadá jako cesta.