Je to ostuda mít profil na Facebooku?

Je to ostuda mít profil na Facebooku?
« kdy: 02. 04. 2021, 18:01:34 »
Táhne mi na 40, šmírovacím službám typu Xychtbook se vyhýbám. Přijde mi, že podmínky této služby přijme jen idiot a samozřejmě mnozí uživatelé této sítě se jako idioti chovají. Nicméně mimo IT profesní skupinu tato negativa nikdo neřeší. Profil tam mají téměř všichni.

Samozřejmě nemá smysl přesunout na FB svou každodenní komuninkaci s přáteli nebo s rodinou. Je tam ale k nalezení spousta lidí, se kterýma jste kdysi užili spoustu zábavy a se kterými jste přirozeně nakonec ztratili kontakt (stěhování za prací, za školou). Organizují se tam často třídní srazy, mnohem jednodušeji hledají staří přátelé nebo lásky z mládí :)

Máte v nějaké formě účet na facebooku? A není to tak nějak v IT ostuda?


Re:Je to ostuda mít profil na Facebooku?
« Odpověď #1 kdy: 02. 04. 2021, 18:28:27 »
Ostuda to není. Je třeba s podmínkami služby počítat a dávat si velký pozor na to, co člověk o sobě zveřejňuje a co od FB vlastně chce. Pokud jde obnovení nebo udržení kontaktů, tak FB funguje velmi dobře.

Má to je jednu nevýhodu. To co o sobě zveřejníte sám máte pod kontrolou. To co o vás zveřejní neznalí či nepoučení přátelé je už horší. Stačí třeba rámeček s vaším jménem na nevhodné fotce.

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Je to ostuda mít profil na Facebooku?
« Odpověď #2 kdy: 02. 04. 2021, 18:33:50 »
Ucet na FB nemam. Ja bych se primarne snazil v sobe odpovedet otazku, proc je pro mne dulezite "zda to je ostuda" (neco, o cem uvazuji, ze bych chtel, je mym okolim brano jako ostudne).

Ke zvazeni pak stoji urcite i to, zda FB nesebere vic nez prinese. Existuji mnohe studie, ze pouzivani socialnich siti tohoto typu ovlivnuje psychiku (zejmena pohodu) cloveka. Takova jednoducha vec je, ze malokdo o sobe zverejnuje nejake negativni veci a pohled na FB pak vypada, ze se mam mnohem hur nez ostatni. Mozek uz nevnima to, ze tam jsou hlavne ta premiova sdeleni, casto uplne falesne.

Re:Je to ostuda mít profil na Facebooku?
« Odpověď #3 kdy: 02. 04. 2021, 18:47:49 »
Ucet na FB nemam. Ja bych se primarne snazil v sobe odpovedet otazku, proc je pro mne dulezite "zda to je ostuda" (neco, o cem uvazuji, ze bych chtel, je mym okolim brano jako ostudne).

Myslel jsem spíše profesní (IT) ostuda. Běžné okolí bere absenci profilu na FB naopak spíše jako takovou podivnost. Pro ty se naopak dotyčný po zřízení profilu stane tak nějak "normální"  ;D

Citace
Ke zvazeni pak stoji urcite i to, zda FB nesebere vic nez prinese. Existuji mnohe studie, ze pouzivani socialnich siti tohoto typu ovlivnuje psychiku (zejmena pohodu) cloveka. Takova jednoducha vec je, ze malokdo o sobe zverejnuje nejake negativni veci a pohled na FB pak vypada, ze se mam mnohem hur nez ostatni. Mozek uz nevnima to, ze tam jsou hlavne ta premiova sdeleni, casto uplne falesne.
Této iluze jsem si vědom a je to problém všech sociálních siti, nicméně pro to není třeba mít účet na FB. Dá se tam formou pasivního listování hledat přátele i bez účtu, nebo s dummy účtem (než ho FB automaticky zablokuje).

Re:Je to ostuda mít profil na Facebooku?
« Odpověď #4 kdy: 02. 04. 2021, 20:04:05 »
ano, je to ostuda, stejne jako treba cumet na bednu. tak nejak to vlastne vis, kdyz se tu ptas :)


mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Je to ostuda mít profil na Facebooku?
« Odpověď #5 kdy: 02. 04. 2021, 20:18:13 »
ano, je to ostuda, stejne jako treba cumet na bednu. tak nejak to vlastne vis, kdyz se tu ptas :)

A muzu se zeptat za co se mam stydet, kdyz se podivam na bednu ? Ktere jednani je to moralne spravne?

Zmeni se to nejak kdyz koukam na projekci projektorem ? Mam se stydet vic, nebo mene?

A kdyz se budu divat na naucny dokument, zmeni se to nejak?

panpanika myslim krasne demonstruje jak tato manipulace se studem funguje.

hechj

Re:Je to ostuda mít profil na Facebooku?
« Odpověď #6 kdy: 02. 04. 2021, 22:08:11 »
Bojíte se toho, co si o vás okolí pomyslí, až si zřídíte facebook účet? Nejste náhodou blázen?

Re:Je to ostuda mít profil na Facebooku?
« Odpověď #7 kdy: 03. 04. 2021, 14:14:54 »
A používáš ho? Aktivně? Nebo nějak závisle? "Trávíš" na něm čas nebo na něm vyřídíš jen to, co jinak nejde? Vydržíš bez něj měsíc a je ti to jedno?

Trendy a vnímání se bude měnit jak sínus. Ze začátku byly zaostalí ti kteří ho neměli a teď   zase jsou rádi že ho opustili.(a hledají instagram nebo tik ťok) . Taky uplně jiná perspektiva 20letého a 50letého.