Zajímá se tady někdo o blockchain a programování aplikací na něm?

Ahoj, nikde nevidím takovou skupinu, proto se ptám.

Zajímá se tady někdo o blockchain a programování aplikací na něm? Rád bych se bavil s lidmi, co to dělají nebo chtějí dělat.


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jen zlehka, zajímá mě technická stránka věci.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
je to zajimava technologie, ale pripada mi, ze nejvetsi chyba je, ze kazdy musi mit kopii celeho blockchainu, nebo nemusi?

Jen zlehka, zajímá mě technická stránka věci.

Jasne, technicky funguje kazdy blockchain trochu jinak. Zajimavy je treba rozdil mezi Proof of Work (na tom bezi Bitcoin a Ethereum) a Proof of Stake (na to se snazi Ethereum prejit v nove verzi). Nejaky cas jsem programoval v Solidity na Ethereu. Jsi take vyvojar?

je to zajimava technologie, ale pripada mi, ze nejvetsi chyba je, ze kazdy musi mit kopii celeho blockchainu, nebo nemusi?

Jo, ted uz existuji light klienti ruznych urovni, kteri nemusi mit kopii celeho blockchainu, overovani transakci pak maji na statorosti specializovane nody, ktere maji vsechna data...


Jsou i blockchainy, které průběžně ukládají zůstatky v každé transakci. Nevím tedy už které, zajímalo mě to spíš v roce 2018, kdy jsem chtěl udělat burzu. Dopodrobna jsem se zajímal o fungování bitcoinu, monera a iota. Iota vypadala jako nejvíc revoluční z hlediska téměř instantních transakcí, které vyžadují minimální výkon k potvrzení a šlo k tomu využít levné čipy za pár desítek korun.
« Poslední změna: 01. 04. 2021, 18:25:10 od kotelgg »