Sdilene pripojeni

Pavel

Sdilene pripojeni
« kdy: 18. 06. 2011, 14:35:53 »
zdravim vsechny mel bych malinkou otazecku predem rikam ze s linuxem zacinam a potraboval bych nejak polopaticky vysvetlit jak mam nasdilet pripojeni z PC na ntb
Na PC mam mandrivu 2010.1
a na NTB mam win XP
Predem dekuji za odpoved


Re: Sdilene pripojeni
« Odpověď #1 kdy: 18. 06. 2011, 15:16:16 »
A ten PC ma 2x sietovku, alebo ma aj wifi. Ta wifi by bola najlepsia. Ak mas Gnome tak v nom das jednoducho vytvorit nove bezdratove spojenie ponastavujes par veci ako na routri a pojde to.  Napis co tam mas inak je zbytocne sa rozpisovat o tom alebo tom. Pripadne aky HW mas od providera... najlepsie riesenie je samozrejme router ktory moze byt zapojeny stale a bude zrat par Watov, ked nazdielas z PC tak musi byt stale zapnute a to veru par W nespapa.

Pavel

Re: Sdilene pripojeni
« Odpověď #2 kdy: 18. 06. 2011, 16:44:31 »
na PC jsou 2 sitovky integrovany a nasel jsem to kde se to nastavuje ale pose mi to ze nebyla nalezena zadna lan a jinak mam KDE

Pavel

Re: Sdilene pripojeni
« Odpověď #3 kdy: 18. 06. 2011, 16:48:01 »
Na vašem systému nebyl nalezen žádný ethernetový síťový adaptér nastavený pro LAN.

Spusťte prosím nástroj pro nastavení hardware pro jeho nastavení a ujistěte se, že na síťovém adaptéru připojeném do lokální sítě není povolena ochrana pomocí Mandriva firewall.

tohle je presne zneni jinak koukal jsem do toho nastaveni hardware a tam ta druha sitovka ubec neni ale v nastaveni siti mam normalne eth 0 a eth 1

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re: Sdilene pripojeni
« Odpověď #4 kdy: 18. 06. 2011, 21:55:59 »
v terminálu: ifconfig -a, tohle vypíše seznam dostupných síťovek.


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re: Sdilene pripojeni
« Odpověď #5 kdy: 21. 06. 2011, 17:33:47 »
KDE je na tohle dost nepoužitelný, už na několika PC mi hlásilo, že síťovku nenašlo, ale všude funguje jak má :-)

Počítej s tím, že řešení bude fungovat přes řádek, nejspíš to nenaklikáš. Ale jednou to nastavíš a od tý doby na to nebudeš uset sáhnout. Bohužel routování v Linuxu nastavit neumím, to Ti poradí jiní.