Porovnání souborů a uložení výsledku

Porovnání souborů a uložení výsledku
« kdy: 26. 03. 2021, 17:26:34 »
Dobry den. Mohl by nekdo napovedet v cim je problem? Mam vypsane nasledujici prikazy:

Zadani: je treba porovnat soubory uloha1 a uloha1_a a rozdil ulozit do souboru
uloha2 (pouzijte vychozi format prikazu).

Kód: [Vybrat]
folder$ cp uloha1 uloha1_a
folder$ nano uloha1
folder$ diff uloha1 uloha1_a
1c1
<  dobry den
---
>  ted nasleduje novy radek
folder$ diff uloha1 uloha1_a > uloha2
folder$ cat uloha2
1c1
<  dobry den
---
>  ted nasleduje novy radek
folder$ ./odevzdani.sh

ukol 5: SPATNE //Output

Predem dekuji
« Poslední změna: 26. 03. 2021, 17:49:42 od Petr Krčmář »


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Porovnání souborů a uložení výsledku
« Odpověď #1 kdy: 26. 03. 2021, 19:05:30 »
to na co se ptas mas dobre:
Kód: [Vybrat]
diff uloha1 uloha1_a > uloha2
v cem vidis problem ci co znamena "ukol 5: SPATNE //Output" :)

jedine co me napada ze v nano editoru mas pripsat radek a nemazat dobry den, ale to bys mel mit v tom zadani domaciho ukolui uvedene :)

Re:Porovnání souborů a uložení výsledku
« Odpověď #2 kdy: 26. 03. 2021, 22:10:42 »
to na co se ptas mas dobre:
Kód: [Vybrat]
diff uloha1 uloha1_a > uloha2
v cem vidis problem ci co znamena "ukol 5: SPATNE //Output" :)

jedine co me napada ze v nano editoru mas pripsat radek a nemazat dobry den, ale to bys mel mit v tom zadani domaciho ukolui uvedene :)

problem je v tom ze, po provedeni vsech prikazu vcetne ./odevzdani.sh, mi na konci vyskakuje chyba , teda spatne, a tudiz nelze odevzdat.
   

Re:Porovnání souborů a uložení výsledku
« Odpověď #3 kdy: 26. 03. 2021, 23:05:10 »
to na co se ptas mas dobre:
Kód: [Vybrat]
diff uloha1 uloha1_a > uloha2
v cem vidis problem ci co znamena "ukol 5: SPATNE //Output" :)

jedine co me napada ze v nano editoru mas pripsat radek a nemazat dobry den, ale to bys mel mit v tom zadani domaciho ukolui uvedene :)

Nechapu kde je chyba resp.chyby

luvar

  • ***
  • 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Porovnání souborů a uložení výsledku
« Odpověď #4 kdy: 27. 03. 2021, 00:16:30 »
Citace
pouzijte vychozi format prikazu

Na akom prostredi spustate ulohu? Je to u "objednavatela", alebo na inom? Je mozne ze sa v diff utilite niekedy menilo, co je "vychozi format"... To by ale problem s odovzdanim malo asi viacero ludi.

Napada ma este, ze niekedy chyba prazdny riadok na konci suboru roznym nie dokonale pripravenym utilitkam.

Osobne by som (vdaka autorskej slepote) skusil zahodit aktualne riesenie celkovo a skusil si ho spravit vo virtuale na nejakom bsd systeme. Clovek sa nauci kopec zbytocnosti (napriklad, ze prikaz kill nie je rovnaky ako v linuxe) a mozno pride na riesenie pouzitelne na linuxe, ktore je dostatocne ine, ze tam ta chyba uz nebude. Inak je to skor na ini par oci (teda toto forum, nejaky spolubojovnik a podobne Pozor na plagiatorstvo ale).

PS: Mate pravo na citanie/editaciu suboru odevzdani.sh? :)


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Porovnání souborů a uložení výsledku
« Odpověď #5 kdy: 27. 03. 2021, 01:49:38 »
problem je v tom ze, po provedeni vsech prikazu vcetne ./odevzdani.sh, mi na konci vyskakuje chyba , teda spatne, a tudiz nelze odevzdat.
A co my s tím jako máme udělat? Jak máme vědět, co dělá odevzdani.sh?

Re:Porovnání souborů a uložení výsledku
« Odpověď #6 kdy: 27. 03. 2021, 08:02:01 »
Nikde v zadani nevidim,ze by se mel soubor kopirovat a ta kopie editovat....

Re:Porovnání souborů a uložení výsledku
« Odpověď #7 kdy: 27. 03. 2021, 10:34:15 »
@renweis:
Mohl bych ze zvědavosti vědět kolik je ti let? Nemyslím to nijak špatně. Fakt mě zajímá kolikaletým dětem se takové úkoly dávají.
Tipuji správně, že ještě chodíš na základku?

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Porovnání souborů a uložení výsledku
« Odpověď #8 kdy: 27. 03. 2021, 13:58:00 »
@renweis:
Mohl bych ze zvědavosti vědět kolik je ti let? Nemyslím to nijak špatně. Fakt mě zajímá kolikaletým dětem se takové úkoly dávají.
Tipuji správně, že ještě chodíš na základku?
Já podobné věci viděl v prváku na matfyzu na „Úvod do UNIXu“ (pozn. samozřejmě se počítá s tím, že už tyhle věci spousta lidí umí, a se cvičícím se dá domluvit a účastnit se toho pouze nějak minimalisticky). A pak byly podobné dotazy na AbcLinuxu, kde bylo vidět, že to je z nějakých odborných středních. Na základce se tohle bohužel asi nikde nedělá.

Re:Porovnání souborů a uložení výsledku
« Odpověď #9 kdy: 27. 03. 2021, 15:26:25 »
Na základce se tohle bohužel asi nikde nedělá.
Nemyslel jsem v rámci oficiální výuky (to by bylo skvělé kdyby se základy Linuxu učily už na základce), ale myslel jsem v rámci nějakého IT/programovacího kroužku.

Re:Porovnání souborů a uložení výsledku
« Odpověď #10 kdy: 27. 03. 2021, 16:13:02 »
@renweis:
Mohl bych ze zvědavosti vědět kolik je ti let? Nemyslím to nijak špatně. Fakt mě zajímá kolikaletým dětem se takové úkoly dávají.
Tipuji správně, že ještě chodíš na základku?


Studium na CVUT FJFI - Uvod do Linuxu

Re:Porovnání souborů a uložení výsledku
« Odpověď #11 kdy: 27. 03. 2021, 16:31:05 »
Citace
pouzijte vychozi format prikazu

Na akom prostredi spustate ulohu? Je to u "objednavatela", alebo na inom? Je mozne ze sa v diff utilite niekedy menilo, co je "vychozi format"... To by ale problem s odovzdanim malo asi viacero ludi.

Napada ma este, ze niekedy chyba prazdny riadok na konci suboru roznym nie dokonale pripravenym utilitkam.

Osobne by som (vdaka autorskej slepote) skusil zahodit aktualne riesenie celkovo a skusil si ho spravit vo virtuale na nejakom bsd systeme. Clovek sa nauci kopec zbytocnosti (napriklad, ze prikaz kill nie je rovnaky ako v linuxe) a mozno pride na riesenie pouzitelne na linuxe, ktore je dostatocne ine, ze tam ta chyba uz nebude. Inak je to skor na ini par oci (teda toto forum, nejaky spolubojovnik a podobne Pozor na plagiatorstvo ale).

PS: Mate pravo na citanie/editaciu suboru odevzdani.sh? :)

Je to domaci ukol z predmetu Uvod do Unixu. Mam sadu ukolu a tento ukol je jeden z nich. Po provedeni prislusnych prikazu, na konci pro odevzdani je treba napsat prikaz ./odevzdani.sh

Ukol je spusten na Terminalu v MacOsu.

Pravo na editaci/citani nemam.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Porovnání souborů a uložení výsledku
« Odpověď #12 kdy: 27. 03. 2021, 16:49:27 »
Nemyslel jsem v rámci oficiální výuky (to by bylo skvělé kdyby se základy Linuxu učily už na základce), ale myslel jsem v rámci nějakého IT/programovacího kroužku.
Aha, tak to samozřejmě, já se přesně takhle (včetně výuky regexpů atd.) stal někdy v 7. třídě ZŠ linuxákem - http://stv.cz/.

Je to domaci ukol z predmetu Uvod do Unixu. Mam sadu ukolu a tento ukol je jeden z nich. Po provedeni prislusnych prikazu, na konci pro odevzdani je treba napsat prikaz ./odevzdani.sh

Tak to asi bude chyba někde cestou - při té úpravě, nebo špatně rozumíš zadání (jestli má být ten rozdíl první proti druhému nebo druhý proti prvnímu například). Nebo požadují nějakou specifickou GNU syntaxi a na macOS jsou jiné utility :). Klidně sem pošli celé zadání, obecně máme problém když to někdo chce celé vypracovat, ale tohle je ladění jedné věci.

Pravo na editaci/citani nemam.
To je divné, protože pro shellové skripty musí mít uživatel právo čtení, protože je interpretuje „jeho“ shell. Ale možná že ten skript ve skutečnosti odešle úkol někam po síti a zpátky se mu vrátí chyby.

Re:Porovnání souborů a uložení výsledku
« Odpověď #13 kdy: 27. 03. 2021, 17:27:55 »
Nemyslel jsem v rámci oficiální výuky (to by bylo skvělé kdyby se základy Linuxu učily už na základce), ale myslel jsem v rámci nějakého IT/programovacího kroužku.
Aha, tak to samozřejmě, já se přesně takhle (včetně výuky regexpů atd.) stal někdy v 7. třídě ZŠ linuxákem - http://stv.cz/.

Je to domaci ukol z predmetu Uvod do Unixu. Mam sadu ukolu a tento ukol je jeden z nich. Po provedeni prislusnych prikazu, na konci pro odevzdani je treba napsat prikaz ./odevzdani.sh

Tak to asi bude chyba někde cestou - při té úpravě, nebo špatně rozumíš zadání (jestli má být ten rozdíl první proti druhému nebo druhý proti prvnímu například). Nebo požadují nějakou specifickou GNU syntaxi a na macOS jsou jiné utility :). Klidně sem pošli celé zadání, obecně máme problém když to někdo chce celé vypracovat, ale tohle je ladění jedné věci.

Pravo na editaci/citani nemam.
To je divné, protože pro shellové skripty musí mít uživatel právo čtení, protože je interpretuje „jeho“ shell. Ale možná že ten skript ve skutečnosti odešle úkol někam po síti a zpátky se mu vrátí chyby.

Zadani: V prázdném adresáři spusťte ~nikl/hw2/zadani.sh. Zobrazí se zadání úkolů odpovídající bodům 8-12. Pro zobrazení zadání znovu zadejte ./zadani.sh. Pro kontrolu správnosti použijte ./odevzdani.sh.

Tohle je jeden z tech ukolu:

Porovnejte soubory ukol5src a ukol5mod a rozdíl uložte do soubor
ukol5 (použijte výchozí formát příkazu).

PS: Nemyslim,ze by to nejak souvislo se utilitou. V predchozim du vsechno probehlo v poradku.

Byl bych vdecny, kdyby jste ukazal na chybu.


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Porovnání souborů a uložení výsledku
« Odpověď #14 kdy: 27. 03. 2021, 17:33:37 »
Bohužel naprostý nedostatek informací.