Doporučení na dobrého programátora

Doporučení na dobrého programátora
« kdy: 26. 03. 2021, 10:29:04 »
Prosím o doporučení na dobrého programátora s referencemi na udělání drobné desktové aplikace v Pythonu.

Ideálně Praha nebo Středočeský kraj.

Děkuji!


Re:Doporučení na dobrého programátora
« Odpověď #1 kdy: 26. 03. 2021, 10:45:31 »
Dobrý den,

Takto to bohužel nefunguje. Poprosím vás o popis projektu, časovou náročnost, formu spolupráce a samozřejmě váš rozpočet na aplikaci.

Z principu věci je doporučení kontaktu a režie okolo časový náklad pro daného programátora, a ten musí vědět, zdali vůbec nějaký čas investovat. Také doporučující má před svými známými renomé, a nemůže jim sypat do emailu nabídky, které nemusí vůbec dávat smysl.

Pár otázek ohledně projektu.

Chápu správně, že se jedná o desktopovou aplikaci?

Z jakého důvodu musí jít v tom případě o python? Z mého okolí neznám ani jednoho pythonistu, který by dělal desktopové GUI v pythonu, paradoxne znám jen sebe, pokud počítám hobby projektíky jako drobnosti v Tk nebo hry v PyGame.

Na trhu práce určitě najdete řádově více lidí, co vám to uděla například v electronu s JS - opravdu to musí být desktopovka, nebude náhodou stačit lokální aplikace v browseru?

Opravdu chcete snižovat výběr programátorů tím, že si zvolíte jen Prahu a kraj? Většina developerů stejně fyzicky nikam chtít chodit nebude, pokud se jedná o one man show projekt řádově na pár měsíců.

Re:Doporučení na dobrého programátora
« Odpověď #2 kdy: 26. 03. 2021, 11:21:54 »
Jedná se skutečně o desktopovou aplikaci - ale pouze jedno hlavní okno, nic víc. Netuším jestli aplikace pro browser/či doplněk umí komunikovat s ostatními běžícími aplikacemi, tedy vytáhnout si z nich požadovaný vstup.

Dle mého názoru aplikace v Pythonu nebude mít více než 200 řádků kódu. V tuto chvíli mám funční základ, který běží v terminálu a dělá co má.

Funkce miniaplikace je následující:

1) vstupní data získá z jiné aplikace (hotové)
2) data odešle na moji VPS
3) VPS zpracuje vstup a odešle výstup zpět
4) aplikace zobrazí výstup

Python proto, že se v něm alespoň umím zorientovat a je crosspratform, tedy aplikace poběží bez komplikací na běžných desktopových systémech.

Odhadnout náročnost neumím, to je asi už na diskusi s konkrétním člověkem. Ale asi když já (sice umím jiné prog. jazyky) nePythonista zprovoznil funkční základ aplikace v terminálu za den, tak pro profesionála to bude asi snadné.

Rozpočet do 100k.