Jak fungují rozvrhy na ČVUT?

adamko999

Jak fungují rozvrhy na ČVUT?
« kdy: 24. 03. 2021, 20:55:19 »
Zdravím, chci jít studovat na ČVUT FIT, jak to tam je s rozvrhy? Konkrétně mě zajímá, jak často budu muset vstávat jako otrok ráno na 8. Našel jsem, že prváci mají předpřipravený rozvrh, pak už si ho skládají sami. Ale nemohl jsem se k tomu nijak bez loginu dostat.

Rád bych teda věděl, jak je to v prváku a zároveň jak moc to jde ovlivnit v dalších ročnících (ideálně žádné hodiny ráno, na to fakt z vysoka kašlu) a ještě jak funguje tělocvik? To jsou dvě hodiny týdně po celý prvák, celou dobu na škole...? Nebo jak to vlastně je?


Re:Jak fungují rozvrhy na ČVUT?
« Odpověď #1 kdy: 24. 03. 2021, 21:38:26 »

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak fungují rozvrhy na ČVUT?
« Odpověď #2 kdy: 24. 03. 2021, 22:33:43 »
žádné hodiny ráno, na to fakt z vysoka kašlu
Doporučuji Vysokou školu života.

Re:Jak fungují rozvrhy na ČVUT?
« Odpověď #3 kdy: 24. 03. 2021, 23:14:19 »
Prvni semestr je rozvrh opravdu prideleny. Jestli mi pamet slouzi dobre, tak myslim, ze prvni blok zacina uz v 7:30. Zalezi na tom, co dostanes za rozvrh... ja jsem myslim mel 3x tydne 9:15 a 1x tydne 7:30 a jeden den volna, priblizne,  ty casy si uplne presne nepamatuju.

V dalsich semestrech to ovlivnit lze a pomerne zasadne. Da se klidne naskladat rozvrh do 3 dnu, kdyz ma clovek stesti a chut. Je treba mit na pameti, ze do rozvrhu jsou vpousteni studenti podle prospechu ve vlnach, takze pokud je clovek na chvostu, zustanou na nej zbytky (paralelky hodne brzo rano nebo pozde vecer). Navic muze mit takovy rozvrh hodne "der" (=mezi hodinami jsou dlouhe intervaly volna), coz me treba osobne nevyhovovalo.

Dalsi problem muze nastat, kdyz si zapises nejaky okrajovy predmet (=malo lidi), na ktery se vypise jedna paralelka, tak taky vyber moc nebude.

Vim, ze existoval nejaky studentsky projekt, kde si clovek naklikal kolik chce hodin denne, kolik dni v tydnu, kolik hodin v kuse, kdy pauzu na obed, atd a ono se to pokusilo sestavit idealni rozvrh podle kriterii, bohuzel nevim, jestli to jeste funguje.