facebook.com - veřejné prohlížení profilů už nemožné?

Hamparle

  • ****
  • 360
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nazdar-ec trochu se vrátím z hi-tech stacku  8) do levelu běžných Frantů uživatelů  ???. A sice, když si chci sjet něčí věřejný profil   na facebook.com/NazevProfilu  ::), případně jeho zeď (./posts) , selfička(./photos) nebo vlogy(./videos) , tak že mě přesměruje na /Login.php. :o

To dřív nedělalo, ověřeno u  3 profilů  :-X. Musí to být tak staré maximálně měsíc. Měnilo se něco, nebo je to nějaký jiný vliv (user-agent, přístupy)?  :-\  Dá se někde dohledat nějaké takové rozhodnutí z nejvyšších míst a nebo aspoň novinářský zápisek na IT webíkách?


V televizních novinách (nejdřív v bedně, která mě zkonverzovala na návštěvu na webu přes magické Více na TN.cz - oni fakt drží slovo,myslel jsem že je to jen takový žvást na konci reportáže) tak 3 dny nazpátek jsem četl avízo, že facebook prý zásadně mění podmínky používání, ale že se to jen týká pravidel, komunity a nemožnost udávat souseda atd.... A že datum nabití moci je tajný(to asi okoukali od applu, tajné uvádění)
« Poslední změna: 18. 03. 2021, 23:43:04 od Hamparle »


Re:facebook.com - veřejné prohlížení profilů už nemožné?
« Odpověď #1 kdy: 19. 03. 2021, 08:42:50 »
Koukal jsem ted na fotky od jednoho cloveka a videa od druheho. Normalne to funguje. Musis znat sprsvnou URL. Mimochodem to presmerovani na login je tam uz fakt dlouho, to jsi trochu zaspal..

Hamparle

  • ****
  • 360
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
A: Normalne to funguje. Musis znat sprsvnou URL.
¬A: Mimochodem to presmerovani na login je tam uz fakt dlouho, to jsi trochu zaspal..
Co tim myslíš správnou URL? konkrétní link na fotku? To jak jsem zminoval výše (/videos, /photos) nestačí? O tom, že "https://facebook.com"  bez ničeho má login dialog, vím dávno (ale přesměrování bych tomu neřikal). Tak jsem zaspal něco iného?

Nevím proč, ale už mi to funguje, asi záleží na user agent. v tomhle se facebook choval divně, někdy ani neumožnil přihlásit (ukázal) po odeslání varovný obdélníček nějaký problém Zlýhalo se přihlásit, zkuste to raz(není doslovné)

EDIT: ale na mbasic.facebook.com to stále přesměruje, ale tentokrát na /cookie/cookie-consent
« Poslední změna: 21. 03. 2021, 11:07:44 od Hamparle »