Koupě malého notebooku

Re:Koupě malého notebooku
« Odpověď #15 kdy: 14. 03. 2021, 19:10:38 »
U repasu hodně záleží na přístupu prodejce. Mám příjemné zkušenosti s jednou firmou operující v Praze a ČB. Tím, že jsme u nich jako firemní zákazník, dostáváme čas od času personalisovaný newsletter, kde jsou jen prima použitelné stroje. Pokud si něčím nejsme jistí, můžeme se zastavit na pobočce a stroje před koupí prohlédnout nebo vyzkoušet. Samozřejmostí je diagnostika, z níž vyjde odhad zbývající kapacity baterek atp. Bereme zpravidla Dell/HP/Lenovo zatím nebyl s žádným kusem nikdy problém. Také ještě existuje kategorie "předváděcí", u níž je zpravidla vyšší cena, ale nadruhou stranu se jedná o loňské nebo předloňské modely.

Bohužel je potřeba trochu se orientovat ve výběru HW. Někdy se prodávají dost podivné konfigurace, kde naráz koexistují bídný displej a nabušený procesor... Třeba u ThinkPadů nebo vyšších řad Latitude je fajn, že se dají servisovat snadno i doma. U třicítkové řady TP je trochu prudérní baterka. Kdysi jsme měli pár W530 a baterka se měnila co dva roky. V mé 430 se měnila třikrát... Dá se s tím žít, ale někdy odejde dost nešikovně: prostě se odmítne nabít. Malé x230 mohly mít i dost dobrý displej. Naproti tomu k T430 se dal sehnat převodník z LVDS na eDP a Full HD IPS panel. A ten je použitelný i dnes. Ale podobné stroje s vyhlídkou upgradů nebo HW údržby už jsou spíš pro nadšence. Zase jsou levné a díly jsou snadno dostupné.


Re:Koupě malého notebooku
« Odpověď #16 kdy: 14. 03. 2021, 20:14:17 »
Citace
Prakticky každý repas má baterii dávno za zenitem

Označení repas znamená, že to zařízení někdo prohlédl, vyčistil, vyměnil co bylo potřeba a pak to prodává. U notebooků to znamená novou baterii. To co píšeš je nesmysl.

Jedinou nevýhodou repasu, pokud zrovna stačí výkon, je podle mě USB-C. Jsme v době, kdy tento konektor přebírá štafetu a kupovat nějaký stroj bez něj by mohlo být limitující.
Do repasu ti nikdo novou baterii nedá, protože by na tom při prodeji akorát prodělal gatě. Nebo možná dá, ale nějaký čínský neoriginál pochybné kvality.
Repas jinak běžně znamená, že se nainstalují nově Widle a provede vyčištění, případně vymění díly stylem použití těch, co zbyly odjinud a tím to hasne. Ten rok záruky takový repas-zgarb vždy přežije. Obchodník totiž není charita, jak si naivně myslíš.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupě malého notebooku
« Odpověď #17 kdy: 14. 03. 2021, 23:24:15 »
[...]Ten rok záruky takový repas-zgarb vždy přežije[...]
linky na ty 2 repasovane 12" Delly co jsem daval, maji 2roky zaruku a tu tam ma bezne vetsina NB ;-)

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupě malého notebooku
« Odpověď #18 kdy: 14. 03. 2021, 23:28:16 »
[...] třicítkové řady TP je trochu prudérní baterka. Kdysi jsme měli pár W530 a baterka se měnila co dva roky. V mé 430 se měnila třikrát... Dá se s tím žít, ale někdy odejde dost nešikovně: prostě se odmítne nabít. Malé x230 mohly mít i dost dobrý displej. Naproti tomu k T430 se dal sehnat převodník z LVDS na eDP a Full HD IPS panel. A ten je použitelný i dnes. [...]
v T430s mam baterii co sem s tim koupil asi pred rokem, stale ma 3/4 kapacity, X230 je na tom podobne :)

T430s prave mam s tim prevodnikem na eDP a FHD IPS panel (to same sem menil i v T420s ktera po letech kazdodeniho behu stale funguje), rozsirene na 16GB, SSD 512, WWAN LTE, Wifi AC+BT4, klavesnice z 20kove rady, idealni stroj ;-)

Yetel

Re:Koupě malého notebooku
« Odpověď #19 kdy: 15. 03. 2021, 07:10:56 »
Historicky jsem koupil pro sebe/pro někoho z okolí/do firmy cca 5 repasů notebooků IBM a mám s tím skvělé zkušenosti. Jo, nečekám, že to bude jako nové, ale pro situaci, kdy jsou možnosti koupit buď novej krám nebo starší držák, tak jsem volil starší držák a spokojenost.

Jasně, nekoupil bych to jako hlavní pracovní stroj, na kterým stojí moje práce, ale na takové ho domácí žvýkání, na distanční výuku nebo pro starší lidi na mail apod. nebo do firmy jako noťas, který se vytáhne párkrát za rok z police a někam se s tím jede, tak je to úplně v pohodě.

Co se týče baterky, nečekal bych nový stav, ale taky ne nulovou výdrž. Navíc do těch IBM/Lenovo se v pohodě dá koupit nová/alternativní...

Mám zkušenosti s nákupem na levnapc.cz a technimax.cz a pak ještě jedna firma co si nemůžu vzpomenout na jméno :D


Re:Koupě malého notebooku
« Odpověď #20 kdy: 15. 03. 2021, 13:04:08 »
Taky se připojím, taky doporučuji jít do repasu. Sám jsem na podzim řešil tohle dilema. Nakonec jsem se rozhodl pro repas a jsem velmi spokojen. Koupil jsem čtyři roky starý ThinkPad X1 carbon 4.gen za dvanáct tisíc. Kdybych šel do nového, tak bych za tu cenu nikdy nic tak kvalitního nekoupil. A baterie je ještě taky celkem v pohodě, výdrž asi pět hodin.


Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupě malého notebooku
« Odpověď #21 kdy: 15. 03. 2021, 13:36:13 »
Pokud na tom nestojí tvůj business tak jedině repas / bazoš... Nic slušného pod 15-20 tis nekoupíš.
Vlastní zkušenost cca 6 notebooků po rodině, vše bezproblémové... vesměs stroje cca za 5-7 tis, které jako nové stály 30-45 tis. buď měly SSDčka nebo jsem dokupoval a všechny jedou už tak 3-4 tý rok bez problémů, v jednom jsem po dvou letech měnil ventilátor na procesoru, že měl vydřené ložisko (z číny asi za 300Kč, práce na hodinu). Jinak vše ok... všechny tedy fungují déle než by byla záruka na nový :) takže ikdyby zítra odešly tak vyšly na 2000 ročně tak v pohodě, o což přijdeš cestou z eshopu domů :) a to samé po rozbalení :)

mukel

Re:Koupě malého notebooku
« Odpověď #22 kdy: 15. 03. 2021, 13:39:14 »
Taky se připojím, taky doporučuji jít do repasu. Sám jsem na podzim řešil tohle dilema. Nakonec jsem se rozhodl pro repas a jsem velmi spokojen. Koupil jsem čtyři roky starý ThinkPad X1 carbon 4.gen za dvanáct tisíc. Kdybych šel do nového, tak bych za tu cenu nikdy nic tak kvalitního nekoupil. A baterie je ještě taky celkem v pohodě, výdrž asi pět hodin.

Ja mam moznost kupit dell latitude E 7250, win 10 64bit, procesor Intel core i5 5300U, ram 4GB DDR3, grafika Intel HD 5500, displej LED 12,5 palca, disk 128GB SSD. Za 310eur, je to vyhodne, alebo vy by ste to nekupili? Dik

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupě malého notebooku
« Odpověď #23 kdy: 15. 03. 2021, 17:29:36 »
Historicky jsem koupil [...] cca 5 repasů notebooků IBM a mám s tím skvělé zkušenosti.
[...] Jasně, nekoupil bych to jako hlavní pracovní stroj, na kterým stojí moje práce

Pokud na tom nestojí tvůj business tak jedině repas / bazoš...[...]
Vlastní zkušenost cca 6 notebooků po rodině, vše bezproblémové.[...] jedou už tak 3-4 tý rok bez problémů[...]

nejak nechapu proc pri skvele/bezproblemove zkusenosti to nepovazujete vhodne jako hlavni/business stroj ;-)
ja naopak repasy pro primarni pracovni NB preferuju prave pro tu bezproblemovost a vsechny me repasy hinkpad T42,T60p,X220t,T420s,X230,T430s sem vzdy jako primarni stroj pouzival, vsechny dodnes funguji, tedy vymenil sem za jinej/novejsi model NE kvuli problemu, ale protoze sem chtel neco "vic" :)

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupě malého notebooku
« Odpověď #24 kdy: 15. 03. 2021, 17:39:16 »
Ja mam moznost kupit dell latitude E 7250, win 10 64bit, procesor Intel core i5 5300U, ram 4GB DDR3, grafika Intel HD 5500, displej LED 12,5 palca, disk 128GB SSD. Za 310eur, je to vyhodne, alebo vy by ste to nekupili? Dik
koupit kde? ma to 2 roky zaruku? nebo je to "jetej NB" od nekoho bez zaruky? protoze casto si lidi pod "repas" predstavej pouzitej NB na inzerat, to bych ale poridil jen v krajni nouzi nebo pri extra vyhodne cene, repas je totiz o tom ze je ten stroj proveren/vyzkousen/zahoren, vycistenej, pripadne vadne dily nahrazene a zaruka vetsinou 2 roky... model na kterej se ptas ma "muj" dodavatel repasu za podobnou cenu s 2roky zaruku v stavu B (konkretni kus ti na pozadani nafoti), pripadne o litr Kc draz stav A, ci o 1500Kc draz A s 8GB RAM, viz:
https://www.importpc.cz/notebooky/dell-24-mesicu-12-12-9.html?generace_cpu=2272
(btw: i kdyz sem to nemusel vyuzit, potesi u nich jak by probihala reklamace, zdarma ti poslou messengera domu, opravej to vlasni silou (tzn. neposilaj to nikam dal jako u novej NB) a zdarma ti to messengerem poslou opravene zpatky domu ;-)

mukel

Re:Koupě malého notebooku
« Odpověď #25 kdy: 15. 03. 2021, 18:20:25 »
Je to na stranke bazos.sk, pricom ten pan uvadza ze preferuje osobny odber ntb v Presove s predvedenim a vyskusanim. Takisto uvadza, ze poskytuje dvojrocnu zaruku. Pisal som mu a zaujimal som sa o stav baterie, tak mi napisal, ze baterie su povodne, ale v biose svieti stav baterie na excelent. Pise takisto, ze je mozne brat ntb na firmu... Odporucil mi ho jeden chlapec z warez fora, ze sam ma s nim skusenost.

Ano ta stranka je pekna, len asi zo slovenska neobjednam, nedorucia mi to.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupě malého notebooku
« Odpověď #26 kdy: 15. 03. 2021, 18:47:38 »
Je to na stranke bazos.sk, [...] uvadza, ze poskytuje dvojrocnu zaruku [...]
no muze tam mit inzerat prodejce repasu, pak bych resil jeho homepage a hledal reference, ciste od cloveka co mi slibi zaruku bych nekupoval (krome situaci co sem psal vejs, coz tady asi neplati)

Ano ta stranka je pekna, len asi zo slovenska neobjednam, nedorucia mi to.
proc myslis ze nedoruci? tady https://www.importpc.cz/doprava-a-platba ctu:
Citace
"dodání mimo ČR společností PPL nebo UPS 250,- Cena je účtována u všech zásilek, odesílaných v rámci Evropy."

mukel

Re:Koupě malého notebooku
« Odpověď #27 kdy: 16. 03. 2021, 19:36:10 »
Ok no, uvidime.