Terminátor Switch

Terminátor Switch
« kdy: 27. 02. 2021, 08:51:23 »
Zdravím, mám dotaz na zkušenější v oboru, chci připojit za Terminatora od Cetinu Switch a az za to router ze ktereho mi pujde WiFi. Pres VLAN jsem teda pripojil switch a nasledne poslal do routeru, To vsechno funguje, problem je, ze mi nefungují ostatní sloty na switchi do kterých potrebuju poslat kabely, ktery mi vedou do koncovych zarizeni.

Pripojení jak to mam ted:

Terminator -> Switch slot 8-7 tagged -> Router WAN - takhle mi to funguje do routeru.

Diky za kazdy tip, vim ze bych to vyresil jeste jednim kabelem z routery zpatky do switche, ale to beru az uplne jako krajni reseni.


Re:Terminátor Switch
« Odpověď #1 kdy: 27. 02. 2021, 11:42:15 »
Kabel do routeru by mel fungovat jako trunk ktery ma dve rozhrani. Jedno pro PPPoE s VLAN848 a druhe netagovane s default VLAN pro vsechny zbyle rozhrani switche.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Terminátor Switch
« Odpověď #2 kdy: 27. 02. 2021, 13:31:40 »
FYI jmenuje se to router on a stick.

Re:Terminátor Switch
« Odpověď #3 kdy: 27. 02. 2021, 13:46:01 »
Děkuji za odpovědi, bohužel se mi to pořád nedaří, je možný, že to můj TL-SG108E switch prostě nedokáže? Níže přikládám obrázek jak to mám nastavený.


Re:Terminátor Switch
« Odpověď #4 kdy: 27. 02. 2021, 14:07:55 »
Umi (WiFi)router 802.1Q na WAN portu (a mas to tak nastaveno)? Nebo mas do switche zapojen druhy kabel? (z LAN portu (WiFi)routeru? Nebo jak se tam dostane LAN segment?


Re:Terminátor Switch
« Odpověď #5 kdy: 27. 02. 2021, 14:20:42 »
Umi (WiFi)router 802.1Q na WAN portu (a mas to tak nastaveno)? Nebo mas do switche zapojen druhy kabel? (z LAN portu (WiFi)routeru? Nebo jak se tam dostane LAN segment?

Nechce druhy kabel, mas to v zadani staci cist a druhy segment "se tam dostane" jako netagovany. Nastaveni switche je v poradku. Problem je ocividne na routeru pocitam, ze ten ethernet neni rozdeleny na dve sub-rozhrani, ale zatim ani nevime co je to za zarizani.

Re:Terminátor Switch
« Odpověď #6 kdy: 27. 02. 2021, 14:41:21 »
Zařízení je ten jejich slavnej O2 Smart box do kterého jsem se nechal ukecat kvůli pokrytí WiFi signálu. Jinak druhým kabelem to jde vyřešit to funguje, ale mám to jako úplně poslední řešení. Kdyby to šlo jinak byl bych rád, kdyby ne, nedá se nic dělat.

Re:Terminátor Switch
« Odpověď #7 kdy: 27. 02. 2021, 16:37:57 »
Neslo. S timto blackboxem neudelas opravdu vubec nic.

Re:Terminátor Switch
« Odpověď #8 kdy: 27. 02. 2021, 17:21:06 »
Ok, děkuji za pomoc. Příště už budu chytřejší :)