Software pro audio konferenci na pozadí

Software pro audio konferenci na pozadí
« kdy: 17. 02. 2021, 17:11:03 »
Znáte nebo používáte nějaký program pro audiokonference (nebo i videokonference), který by běžel na pozadí a bylo by možné, aby mu systém předával přes klávesovou zkratku pokyn k zapnutí/vypnutí mikrofonu? Chtěl bych to jako hlavní komunikační kanál při hraní Minetestu v úzkém kolektivu.

Pro sebe bych si asi dokázal představit použití Meet nebo Slacku v Chromu, klidně na druhém monitoru a nějaká klávesová zkratka, která by přepla do Chrome okna, stiskla tlačítko na mikrofon a zase vrátila zpět do původního okna. Chtěl bych to mít ale jako univerzální řešení i pro lidi, kteří to hrajou na Windows.

Doteď to děláme tak, že si prostě zavoláme mobilem. Okolní zvuky hry telefon zahazuje (jsou moc vzdálené) a slyšíme jen naše hlasy :)


Re:Software pro audio konferenci na pozadí
« Odpověď #1 kdy: 17. 02. 2021, 20:08:39 »
TeamSpeak ma klienta i pro linux..

Re:Software pro audio konferenci na pozadí
« Odpověď #2 kdy: 18. 02. 2021, 09:21:44 »
Taky hlasuju pro Teamspeak (oldie but goldie). Nebo je dneska moderní Discord, ale nevím, jestli funguje i na hotkey.

Mlocik97

  • *****
  • 830
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Software pro audio konferenci na pozadí
« Odpověď #3 kdy: 18. 02. 2021, 11:10:42 »
TeamSpeak už ne, to skôr ten Discord,... prípadne sa dajú využiť FOSS komunikátory so skupinovými hovormi ako Jami či Signal (u Signalu ale skôr nie, keďže vyžaduje tel. č.).

Re:Software pro audio konferenci na pozadí
« Odpověď #4 kdy: 18. 02. 2021, 11:19:03 »
Discord ma push-to-talk nebo podle hranice zvuku a funguje na pozadi, pouzivame u WoWka. Nevim jestli ma zapnuti a vypnuti na klavesu, pokud ji nechces drzet - musel bych se mrknout do nastaveni.


Re:Software pro audio konferenci na pozadí
« Odpověď #5 kdy: 18. 02. 2021, 11:55:12 »
To bych si rád nechal vysvětlit, proč TS ne? Discord oproti němu nic neumí a jede přes cizí servery, kde je nutná registrace. Síla API TS, kde mám plugin pro Armu a a ve hře slyším, odkud kdo mluví hovoří tak nějak za vše.

TeamSpeak už ne, to skôr ten Discord,... prípadne sa dajú využiť FOSS komunikátory so skupinovými hovormi ako Jami či Signal (u Signalu ale skôr nie, keďže vyžaduje tel. č.).

Re:Software pro audio konferenci na pozadí
« Odpověď #6 kdy: 18. 02. 2021, 14:23:49 »
A co si na systemove urovni pres xbindkeys namapovat klavesu na push-to-talk? Pouzivam to tak uz dlouhou dobu a funguje to skvele. Nejses pak vazanej na konkretni aplikaci...