Aktivita lidí na netu dle IP?

Šárka

Aktivita lidí na netu dle IP?
« kdy: 15. 06. 2011, 00:45:33 »
Ahoj kluci, možná můj dotaz bude naivní, protože jak si to tu čtu, tak nerozumím téměř ničemu, ale... už vím, že třeba z mailu se dá zjistit IP adresa odesílatele...ale jde to i obráceně? když vím IP adresu, tak zjistit, jaké všechny emaily dotyčný používá a na jakých servrech (seznamovacích, komunikačních) vystupuje?

Joo a zahlídla jsem v jedné diskuzi o anonymitě na netu odpověď, kde bylo cosi o statusech na fb.. když tam mám nastavený soukromí, tak to přece kromě přátel nikdo vidět nemůže ne?

Hlavně se mi tu moc nesmějte :-)   :D
« Poslední změna: 15. 06. 2011, 20:52:59 od Petr Krčmář »


Nassir

Re: aktivita lidí na netu dle IP?
« Odpověď #1 kdy: 15. 06. 2011, 17:06:18 »
Internet je ako dialnica, niekde mas kontrolovane zavory a hranice, kde dostavas peciatky do pasu a podobne. Preto ked niekde v bare stretnes ozrateho cloveka, nakuknes do pasu, prehladas mu doklady a kluce a skontrolujes jeho auto, tak vies, odkial prisiel, co robil a kade putoval. Je ti jasne, ze mohol prist do ciela len dvomi alternativnymi cestami a pravdepodobne siel po dialnici. Opacne to vsak nejde. ked si vyberies jeden obytny dom neda sa mimo sledovania vsetkych ludi povedat kde boli a co tam robili, v akych satach boli obleceny vcera ani ake pivo maju radi.

Takze jediny sposob, ako toto vsetko zistit (rozlicne ucty, konta a hesla z jednej ip adresy) je dostat sa fyzicky k tej ip adrese a pocuvat vsetku komunikaciu z nej - ci uz odpocuvanim spojenia medzi nim a internetom, alebo "virusom" priamo na jeho pocitaci. Ten by mohol prezriet historiu prehliadaca, alebo zaznamenavat vsetky vstupy z klavesnice. Ale inak sa to fakt neda.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Aktivita lidí na netu dle IP?
« Odpověď #2 kdy: 15. 06. 2011, 22:34:18 »
Ne vzdy jde z mailu zjistit ip adresa. Nektere servery tam odesilatelovu adresu nevkladaji, cert vi z jakeho duvodu. Nedela to napriklad ani Gmail (minimalne pri odesilani z webmailu - pres SMTP jsem to nestudoval), pry pro ochranu soukromi, takze clovek pak nevi, kam si stezovat na spamery. A nekdy jsou hlavicky v mailu tak ofixlovane, ze z toho clovek neni chytry (typicky spam).

Šárka

Re: Aktivita lidí na netu dle IP?
« Odpověď #3 kdy: 16. 06. 2011, 00:01:41 »
Jasně, někdy to asi nejde, ale na seznamu to jde dobře..
Já jsem jen myslela, jestli jsou třeba na netu stránky, nebo existuje nějaký program, kde bych zadala tu ip adresu a vyjelo by mi, např jaké emailové adresy byly z té dané ip adresy založené a podobně...  Ale jak jsem četla výš, tak asi teda nejde...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Aktivita lidí na netu dle IP?
« Odpověď #4 kdy: 16. 06. 2011, 08:11:03 »
Nejsou a neexistuje. Krome toho, vetsina lidi se pripojuje z dynamicke adresy, mohou tedy mit jinou adresu i pokazde, kdyz zapnou modem.


KapitánRUM

Re: Aktivita lidí na netu dle IP?
« Odpověď #5 kdy: 16. 06. 2011, 23:45:38 »
Citace
když vím IP adresu, tak zjistit, jaké všechny emaily dotyčný používá a na jakých servrech (seznamovacích, komunikačních) vystupuje?

Ano, je to možné a často dokonce i bez nabourání se do jeho pc(nebo útoku man in the middle) a sledování komunikace. Nicméně je to tak složité téma, že se mi to nechce moc rozepisovat.

Ukážu jednoduchý příklad backtrackingu http://cs.wikipedia.org/wiki/Backtracking

Vím, že osoba X má nick megaboban (nick ,,yes" je takto nedohledatelný).
Já na základě toho trasuji místa, kde se tento nick objeví.
Sbírám IP adresy (většinou je poslední část skrytá tj. 123.456.789.XXX)
Sbírám telefony které uvádí třeba v inzerátech a hledám odkazy(všechny stránky kde je uvedený) na ten telefon.

Psaný text je jako otisk prstu a mám software, který dokáže najít podobný text.
Někdo rád používá stejné fráze, pak se dají vyhledávat stejné fráze.
A) na základě frází, který ten člověk rád používá
B) na základě gramatických chyb, kterých se opakovaně dopouští
Chytrý člověk, který nepíše gramatické chyby, může používat slova jako apriori nebo ,,k meritu věci" a je také dohledatelný.
Výsledek není 100%, ale poskytne dost vodítek pro vyhodnocení.

Příklad kombinace:
Uživatel z IP: 123.456.789.XXX
Napsal: By jsme (místo bychom) vijeli(je to ignorat a nezná ani předpony)
Uživatel z IP: 123.456.789.XXX (tedy ze stejného segmentu)
Napsal: By jsem višli
-> SW na to upozorní podle požadované úrovně.
Pak můžu jít po druhém nicku, jestli mě nedovede ke stejné osobě.

Pokud člověk používá několik identit, dost často je všechny můžete vystopovat.

Ale pokud si danou identitu pořídí na jednorázovou akci třeba ,,aby někoho pomluvil" nebo ,,uškodil" nebo pokud si umí dát opravdu dobrý pozor, tak to může najít jen tajná služba/policie/blackhat.

Hm, takže tak.

KapitánRUM

Re: Aktivita lidí na netu dle IP?
« Odpověď #6 kdy: 17. 06. 2011, 00:01:49 »
VIRTUÁLNÍ Příklad:
Mám dvě virtuální osoby: Zuzana a Jitka a chci vědět, jestli to není jedna a ta stejná holka(čti muž).

A) provedu větný rozbor
B) začnu hledat nicky (nový nick=divné)
C) monitoruji, kdy je kdo přihlášený (naráz/po sobě->divné)
D) do emailu (zprávy) pošlu SPAMM co není SPAMM odkazující na mojí HTML stránku, která vyzobne jeho IP
E) pošlu email z falešného emailu s nabídkou něčeho neodolatelného, což musí být šikovně provedeno -> tel. číslo = porovnání tel. čísel / prostě tam zavolám a zjistím, kdo tam je

Nic z toho není obtížné a těch kroků je celá řada.
Víc bych o tom neměl mluvit.

Šárka

Re: Aktivita lidí na netu dle IP?
« Odpověď #7 kdy: 26. 06. 2011, 13:32:50 »
Díky moc  ;)