Alternativa za Subreg (domény)

Alternativa za Subreg (domény)
« kdy: 08. 02. 2021, 20:27:11 »
Ahoj,
chtěl bych si nechat poradit, jestli máte někdo vyzkoušenou (ideálně dlouhodobě) nějakou alternativu k Subregu.
Spravuji aktuálně přes 40 domén a jedná se mi hlavně o následující funkce:

Automatické prodlužování domén z kreditu
Hromadné úpravy domén
Možnost kompletních změn s potvrzením jen emailem (změna majitele, DNS, převod domény,..) kde bohužel někteří registrátoři ještě stále žijí v době dopísů pro ověření.

To, že jsou jejich ceny přepal a většina domén je minimálně o 20% dražší než jinde jsem za ty funkce ještě skousnul, ale po hacku jsem začal přemýšlet o přechodu a nyní díky bugu, který při úpravě DNS místo změny smazal nastavení a přestal doménu propagovat (neopravili ani za dva roky) chci skutečně přejít jinam.

Zajímalo by mě, zda má někdo zkušenost s konkurencí, která nabízí podobné možnosti a funguje již delší dobu.
Předem díky
Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří. (Machiavelli)


Re:Alternativa za Subreg (domény)
« Odpověď #1 kdy: 09. 02. 2021, 07:50:37 »
Jsme na tom podobně. Já zvažoval wedos hlavně kvůli ceně, ale obávám se, že tam tyto funkce nemají.

Re:Alternativa za Subreg (domény)
« Odpověď #2 kdy: 09. 02. 2021, 10:25:28 »
tele3 - maj i slusny api

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alternativa za Subreg (domény)
« Odpověď #3 kdy: 09. 02. 2021, 10:34:52 »
WEDOS umí vše až na hromadné úpravy domén. Co si pod tímto představit?

Re:Alternativa za Subreg (domény)
« Odpověď #4 kdy: 09. 02. 2021, 11:02:24 »
Zajímalo by mě, zda má někdo zkušenost s konkurencí, která nabízí podobné možnosti a funguje již delší dobu.

Bohužel, třeba já na českém trhu alternativu pro Subreg nenašel. Moje požadavky jsou skutečně minimální, chci jen registrátora, který mi s nejmenším množstvím překážek umožní spravovat obsah příslušného registru, nechci hosting DNS ani nic podobného.

Jednoduchá je situace i .CZ domén, tam se dá taková věc naklikat u spousty registrátorů jako Forpsi, WEDOS, WEB4U. Problém ale nastává už u .EU domén, kde snad nikdo kromě Subregu nemá rozhraní pro vložení keysetu (většinou to ale jsou schopni zařídit na základě e-mailové žádosti, kromě firmy Zoner, která vás asertivně pošle do háje).

Co se týče generických TLD domén, tam je Subreg v Česku snad jediný, který umí do centrálního registru odeslat DS záznamy. A i z pohledu globální konkurence je docela problém najít někoho, u koho to bude fungovat, snad jen GoDaddy.com.


Re:Alternativa za Subreg (domény)
« Odpověď #5 kdy: 09. 02. 2021, 11:37:13 »
cz mám u WEB4U (historicky a nemám potřebu to zatím měnit). Ostatní u GoDaddy, přesně z důvodů, které zmiňuje Ondřej.

Různé pokročilé služby začínají poskytovat Cloud provideři, ale ještě jsem nezkoumal jejich možnosti, jen to vidím často v prezentacích. Také bych rád věděl jaké jsou alternativy.

Re:Alternativa za Subreg (domény)
« Odpověď #6 kdy: 09. 02. 2021, 12:58:06 »
WEDOS umí vše až na hromadné úpravy domén. Co si pod tímto představit?
To se na ně podívám, v minulosti pokud vím neuměli většinu věcí.
Subreg umí provést určitou akci pro libovolné množství domén současně (přidání DNS záznamu, změna DNS serverů, prodloužení domény, změna majitele,..)
Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří. (Machiavelli)

Re:Alternativa za Subreg (domény)
« Odpověď #7 kdy: 05. 07. 2021, 12:17:24 »
Tak jsem nějakou chvíli testoval Wedos na části domén a musím říct, že je to asi ještě větší tragédie než Subreg..
Ani za 15 hodin nebyli schopni začít propagovat nové NS servery u domény, podpora asi ani neví která bije a posílá odkazy na zcela nerelevantní stránky..
Tak jsem zase na začátku
Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří. (Machiavelli)

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alternativa za Subreg (domény)
« Odpověď #8 kdy: 07. 07. 2021, 15:17:16 »
U mě trvalo převedení na jiný jmenný server 2 dny (dost jsem čuměl). Otázkou je, zda je to chybou Wedosu, nebo správce nadřízené domény.