Nefungující klávesa PrintScreen

Nefungující klávesa PrintScreen
« kdy: 07. 02. 2021, 20:24:20 »
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli nevíte jak se opravit nebo povzbudit k fungování klávesa u 1 rok starého notebooku?

Díky za radu.


Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefungující klávesa PrintScreen
« Odpověď #1 kdy: 07. 02. 2021, 20:47:40 »
Ako prvé by som nabootoval live Linux a overil či tlačítko prc sc funguje, ak áno, chyba je softvérová, potom sa to už dá niečo s tým robiť. Ak nie, tak žiaľ chyba je veľmi pravdepodobne hardwarová a vtedy už treba len rozobrať klávesnicu.

Re:Nefungující klávesa PrintScreen
« Odpověď #2 kdy: 07. 02. 2021, 23:00:09 »
U mého pracovního ntb s Win10 se, bohužel, potkávám se skutečností, že mi PrtCsr blokuje aplikace Citrix Receiver. Bohužel se mi tohle nepodařilo vyřešit. Vždy, když potřebuji pořídit printscreen, musím v oznamovací oblasti manuálně ukončit Citrix. Jak radí kolega nade mnou, v první řadě bych vyloučil SW záležitost

Re:Nefungující klávesa PrintScreen
« Odpověď #3 kdy: 08. 02. 2021, 10:08:33 »
U mého pracovního ntb s Win10 se, bohužel, potkávám se skutečností, že mi PrtCsr blokuje aplikace Citrix Receiver. Bohužel se mi tohle nepodařilo vyřešit. Vždy, když potřebuji pořídit printscreen, musím v oznamovací oblasti manuálně ukončit Citrix. Jak radí kolega nade mnou, v první řadě bych vyloučil SW záležitost
A nebylo by jednodušší, než ukončovat Citrix Receiver, použít Windows+SHIFT+S? Tuhle funkci lze i namapovat na PrtScr, ale když nefunguje/něco ji blokuje, tak asi ne.

aaa158

  • ***
  • 239
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nefungující klávesa PrintScreen
« Odpověď #4 kdy: 08. 02. 2021, 11:47:35 »
Pripadne start menu > zacat pisat "snip" > Snip & Sketch
Win + Shift + S je len namapovane na tento program..