Má smysl SSD pro Autidesk Inventor?

Ivan

Má smysl SSD pro Autidesk Inventor?
« kdy: 14. 06. 2011, 12:47:16 »
porizuji dve pracovni stanice pro Autodesk Inventor (http://usa.autodesk.com/autodesk-inventor/)

Pracovnici po skoleni dychti jen po SSD. V prezentaci z webinare jsou ale pouze informace o tom jak rychle se program instaluje a jak rychle spousti coz je naprosto nepotrebna hovadina. Z druhe strany mam dobre informace ze SSD je zbytecny a na vykonu aplikace to nepujde poznat. Mnohem vetsi vahu ma grafika. Pokud se nemylim tak inventor neumi vyuzivat vice jader takze tam se da taky setrit.

prosil bych o nazor :) na pouziti SSD disku k tomuto programu

diky
« Poslední změna: 14. 06. 2011, 20:06:06 od Petr Krčmář »


Re: Autidesk Inventor SSD ?
« Odpověď #1 kdy: 14. 06. 2011, 13:51:28 »
Záleží trochu na tom, jestli konstruktér přijde do práce, zapne PC, zapne program a načítá data a pak už jen 8h motá s objektem. Nebo jestli musí zapínat, nahrávat data, nahrávat jiná data, spouštět jiné aplikace, tohle opakovat několikrát za den atd. V druhém případě je SSD rozhodně velkou výhodou.

Navíc si myslím, že nějakých 3,5k za poměreně slušné SSD od Intelu není tolik, aby to mělo rozpočet na workstation nějak likvidovat. Link (za předpokladu, že 80GB na systém, programy a aktuální pracovní data stačí). Spokojenost s rychlým spouštěním programu a načítání dat za to imho stojí.

Ivan

Re: Autidesk Inventor SSD ?
« Odpověď #2 kdy: 14. 06. 2011, 14:39:47 »
Opravdu mi neprijde rozdil 20s spousteni programu jako investice hodna 3,5k
 - jde mi o to jestli ma SSD vliv primo na praci s Autodeskem, ne jestli uzivatel PC neni ochoten minutu cekat na spusteni PC.

Rychle spousteni programu je sice pekne, ale vetsina stejne bezi od rana do konce pracovni doby. Nevim jak casto meni data s kterymy pracuji to si zjistim diky za podnet.

ono vyhodit 7k z okna a nevyhodit je rozdil(2 stanice). Nemusite posilat linky jde mi o rozhodnuti stanici nestavim ale vybiram z nabidky co mi poskladaji HP , IBM a DELL.


Re: Autidesk Inventor SSD ?
« Odpověď #3 kdy: 14. 06. 2011, 15:16:29 »
Nevím jak u Inventoru, ale u Autocad Architecture je při práci s mnoha připojenýmy xrefy SSD docela výrazně znát.

Re: Autidesk Inventor SSD ?
« Odpověď #4 kdy: 15. 06. 2011, 00:23:31 »
Opravdu mi neprijde rozdil 20s spousteni programu jako investice hodna 3,5k
 - jde mi o to jestli ma SSD vliv primo na praci s Autodeskem, ne jestli uzivatel PC neni ochoten minutu cekat na spusteni PC.

Rychle spousteni programu je sice pekne, ale vetsina stejne bezi od rana do konce pracovni doby. Nevim jak casto meni data s kterymy pracuji to si zjistim diky za podnet.

ono vyhodit 7k z okna a nevyhodit je rozdil(2 stanice). Nemusite posilat linky jde mi o rozhodnuti stanici nestavim ale vybiram z nabidky co mi poskladaji HP , IBM a DELL.

Na to se ale těžko odpovídá bez znalosti daného SW, resp. jeho nároků na práci se storage. SSD mají oproti tradičním diskům dvě výhody - obvykle cca 2x vyšší přenosové rychlosti, ale hlavně stírají rozdíl mezi náhodným a sekvenčním přístupem. Pokud ten program časti náhodně šahá na disk, může být zrychlení brutální.

Ale musíte si zjistit jak se ten konkrétní soft chová k disku - na linuxu se k tomu používají nástroje typu iostat/vmstat, což ale vy asi na Windows nemáte. Vím že obdobné nástroje jsou v rámci toho Sysinternals balíku (nevím přesně, musíte se podívat sám).


ateista

Re: Autidesk Inventor SSD ?
« Odpověď #5 kdy: 15. 06. 2011, 08:33:01 »
Opravdu mi neprijde rozdil 20s spousteni programu jako investice hodna 3,5k,,,
... ono vyhodit 7k z okna a nevyhodit je rozdil(2 stanice)....
Chapu, ze je potreba to zvazit. Ja muzu po nejakych 3 mesicich na SSD rict, ze system na HDD bych nechtel ani za trest. Jestli mate na inventor, doprejte svym zamestnancum i SSD. Tu nejde jen o takovy "kolikrat za den ten program spusti". Celkovy pohodli prace je uplne jinde. Treba jsem si vzdycky myslel ze me pri prohlizeni zpomaluje rychlost internetu, ale po porizeni SSD jakoby ta rychlost byla nasobne vyssi, vse se vykresluje hned. Koneckoncu jestlize s tim pozadavkem prisli zamestnanci po skoleni kde to na vlastni kuzi zazili tak asi videli ten rozdil na vlastni oci.

(ale je pravda ze jsem subjektivní - ortodoxni zastance SSD)

Ivan

Re: Má smysl SSD pro Autidesk Inventor?
« Odpověď #6 kdy: 15. 06. 2011, 09:21:56 »
Diky za tipy, na to jak se chova program na disku zkusim zjistit

- to skoleni byl webinar - takze si moc nevyzkouseli jen jim to tam tlacili do hlavy.
a neverim ze na skoleni zjisti ze jim to jede rychleji neni to jen o SSD. (muze se jim to zdat)

- vetu jestli mate na inventor poridte i tohle je trosku problem nemam potrebu vyhazovat penize za veci u kterych si nejsem jisty ze pomuzou (na firme neni jen inventor a tihle dva pracovnici).

diky za tipy

Re: Autidesk Inventor SSD ?
« Odpověď #7 kdy: 15. 06. 2011, 17:40:49 »
Opravdu mi neprijde rozdil 20s spousteni programu jako investice hodna 3,5k

3500Kc za SSD disk v porovnani s cenou za licenci na Autodesk Inventor (asi 6000$) neni zas tak moc.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

Ivan

Re: Má smysl SSD pro Autidesk Inventor?
« Odpověď #8 kdy: 15. 06. 2011, 19:32:03 »
kazdy mame jine sefy :)

Re: Autidesk Inventor SSD ?
« Odpověď #9 kdy: 15. 06. 2011, 20:44:52 »
Opravdu mi neprijde rozdil 20s spousteni programu jako investice hodna 3,5k

3500Kc za SSD disk v porovnani s cenou za licenci na Autodesk Inventor (asi 6000$) neni zas tak moc.
No, v podstatě asi máte pravdu, i když obecně nejsem nakloněn "vyhazování" peněz za nejistý výsledek. Vždy je potřeba zvážit jestli ten přínos je skutečný.

Každopádně u SSD to není jen o tom jednom disku - ono totiž SSD mají celkem omezený počet zápisů do jedné buňky (MLC asi 100.000 cyklů, SLC asi 1.000.000), a závisí na typu zatížení jak rychle se toho dá dosáhnout. Vím o tom že u write-heavy databází není problém té hranice dosáhnout za pár měsíců ...

Re: Má smysl SSD pro Autidesk Inventor?
« Odpověď #10 kdy: 16. 06. 2011, 12:26:45 »
My davame na pracovne stanice Seagate Momentus XT, 8 GB Ram. Visual Studio a bezne ostatne veci sa natahuju rychlejsie ako na mojom notebooku kde mam intel SSD.

dvdmchl

Re: Má smysl SSD pro Autidesk Inventor?
« Odpověď #11 kdy: 16. 06. 2011, 14:55:18 »
Autodesk nevím, testoval jsem SolidWorks. Ale předpokládám, že výsledky se dají použít i pro Autodesk.
Takže SSD pomůže jen velmi málo při otvírání velkých sestav. Nejdůležitějši komponentou se ukázala paměť a CPU. U CPU platí vyšší frekvence lepší, oproti větímu počtu jader. Grafika neměla oproti očekávání velký vliv, samozřejmě je třeba profi grafika.
Takže k dotazu SSD pomůže pro celý systém to ano, ale samotnou práci v SW neurychlí.