Jaký POE Injektor

Re:Jaký POE Injektor
« Odpověď #15 kdy: 11. 02. 2021, 16:38:08 »
Tak port na switchi to naštěstí nezničilo.
Koupil jsem ten gigabit POE injektor: https://www.i4wifi.cz/cs/210953-waverf-pasivni-gigabit-poe-s-led-kostka-cerne

Chová se to s ním úplně stejně. Anténa zhasne a asi to jde někde do zkratu, nebo co.
Proměřil jsem piny na výstupu injektoru označeného jako LAN a 12V je tam mezi piny:
1-3
1-6
1-7
1-8
2-3
2-6

To je pro mě asi konečná. Dál už to začíná být moc komplikované. Děkuji všem za rady, hlavně panu Ryšánkovi.

Pro zajímavost přikládám foto vnitřku toho gigabit POE injektoru.


Re:Jaký POE Injektor
« Odpověď #16 kdy: 11. 02. 2021, 22:03:08 »
...jasně, tenhle vnitřek injektoru si pamatuju. "Výhybka" na modrém a hnědém páru je realizována signálovým trafem, oranžový a zelený pár jsou propojené napřímo, bohužel na "straně součástek" a jsou kryté součástkami, takže úprava (přerušení spojů a vsazení kondenzátorů) je nereálná.

Niméně velmi doporučuji, sundat ty čtyři nula-ohmové odpory na desce v rádiu (viz upravené foto co jsem poslal posledně) a propískat, který odpor vede na který pár v RJ45. Doufám, že jsem je tipnul správně :-) Následně dva odpory osadit zpátky, abyste měl stejnosměr navázaný jenom na modrý a hnědý pár. Na odletování stačí pistolová páječka s dlouhou smyčkou, kterou ohnete zpátky cenťák nebo dva od původního konce, čímž vytvoříte dva hroty. Tyto hroty roztáhněte šroubovákem mírně do praku, aby se mezi ně vešel SMD odpor dotyčné velikosti. Nic na tom není. Přiložím fotku smyčky.

Když zkusíte ohmmetrem sáhnout ve Vašem *switchi* na piny 4+5 proti pinům 7+8, naměříte zkrat?

Re:Jaký POE Injektor
« Odpověď #17 kdy: 15. 02. 2021, 19:00:42 »
Naštěstí se mi podařilo přes víkend sehnat použitý originální injektor, takže nemusím zasahovat do antény.

Pro zajímavost jsem nafotil jeho vnitřnosti a naměřil na jakých pinech posílá napětí do antény. Vše v příloze.

Re:Jaký POE Injektor
« Odpověď #18 kdy: 15. 02. 2021, 23:34:52 »
Jasně, v injektoru vidím gigové signálové trafo = všechny čtyři páry jsou stejnosměrně oddělené od downstream zařízení. A na všech čtyřech párech se posílá DC napájení "anténě" (=rádiu).

Gratuluji k důstojnému řešení :-)

Re:Jaký POE Injektor
« Odpověď #19 kdy: 25. 04. 2023, 12:28:57 »
Přátelé,

děkuji za podnětnou diskusi - i na základě ní jsem svůj bazarový B2368-A01 úspěšně napájel jednoduchým ("hloupým") PoE injektorem a 12V adaptérem - mohu potvrdit, že se to pak opravdu tvářilo jako pouze 100/100 připojení.

Bohužel se mi pak ale povedlo nedopatřením (při dočasné testovací výměně) zapojit ten přívodní ethernet kabel do IDU jednotky B2338-168 - a ta teda sice snad není "hloupá", ale dává 56V (byť jenom 560mA). Teď ho u sebe nemám (musel jsem ho nechat na místě, což je v Itálii; o víkendu by se mi však měl vrátit), ale při dalším pokusu o (správné) zapojení se mi nerozsvítil.

Myslíte, že jsem ho odpálil nějak definitivně? Vizuálně a "čichem" jsem tam poškození nenašel, ale fakt jsem to ještě neměl čas řešit...

Děkuji předem za jakékoli rady - a vím, že správná odpověď je "přines to do servisu" :D


Re:Jaký POE Injektor
« Odpověď #20 kdy: 25. 04. 2023, 14:00:51 »
Z mojej skusenosti vacisna anten do vonkajsieho prostredia funguje zo zdrojmi (poe a poe inejktromi) od 12V do 56V. Zalezi vsak na norme, ci ma AT alebo AF. Nasledne si podla napatia bere prud. Ide aj o to, ze sa pocita s tym, ze k antene ide dlhy kabel, v ktorom nastava ubytok napatia. Antena pokial nie je zatazena - nepijima a nevysiela data, tak ma nizsiu spotrebu a kratkodobe napajanie vyzsim napatim jej neublizi. Od toho je tam aj ta pojistka.

Re:Jaký POE Injektor
« Odpověď #21 kdy: 25. 04. 2023, 17:11:07 »
Bohužel se mi pak ale povedlo nedopatřením (při dočasné testovací výměně) zapojit ten přívodní ethernet kabel do IDU jednotky B2338-168...

Původní text necituji celý, ale je v něm pro mě příliš málo informací. Není mi úplně jasné, co jste přesně s čím propojil,  neznám B2338-168 - ani zvenčí, tím méně zevnitř. Je mi líto :-(

Re:Jaký POE Injektor
« Odpověď #22 kdy: 26. 04. 2023, 10:16:30 »
B2338-168 má sice POE, ale podle žádného standardu to asi není, protože IDU a ODU žijí vždy v páru.

Pokud to tedy po nějakém chybém zapojení nefunguje, bude to potřeba opravit, což bude asi znamenat výměnu.