Hledání zajímavého obsahu na Internetu

none_

Hledání zajímavého obsahu na Internetu
« kdy: 04. 02. 2021, 14:41:53 »
Zdravím.
Měl bych trochu atypický dotaz, ale třeba to bude zajímat i někoho jiného než mě. A ten dotaz je: jak hledáte nový zajímavý obsah na Internetu?

Mám pocit, že posledních několik let jsem zapadlý do své bubliny a nezvládám se dostat z ní ven. Mám pár stránek, které projdu každý den, ale rád bych si rozšiřoval obzory. V podstatě se točím na 2-3 stránkách se zprávami, něco z Internet Infa, pár oblíbených kanálů na YT a pak věci do práce: dokumentace jazyků/frameworků/DB/... a stackoverflow...:)

Hledám tipy na stránky o programování, vědě a technice, zajímavých lidech se zajímavými životy,...

Co jsem už ozkoušel:
- vyhledávání přímo na Googlu (přijde mi, že vrací většinou reklamy a lifestyle magazíny)
- Twitter (občas zajímavý odkaz na článek, ale proložený spoustou výkřiků; navíc stejný problém, jak najít nové lidi)
- Reddit (asi jsem nepochopil, jak se má používat, ale vždy mě odradí úvodní stránka plná gifů)

Nějaké tipy?


Re:Hledání zajímavého obsahu na Internetu
« Odpověď #1 kdy: 04. 02. 2021, 15:39:41 »
Reddit je super, pokud te zajima nejake konkretni(nepoliticke) tema a subscribnes se tam. Zaklad je odhlasit se z defaultnich subu, ktere jsou vetsinou plne odpadu.

Re:Hledání zajímavého obsahu na Internetu
« Odpověď #2 kdy: 04. 02. 2021, 16:52:54 »

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledání zajímavého obsahu na Internetu
« Odpověď #3 kdy: 04. 02. 2021, 17:29:40 »
novinky a/nebo recenze/testy ze sveta embedded: https://www.cnx-software.com
obcas ty recenze jsou "kilometrove", zaroven ma jiz roky jmeno, takze novinky mu vyrobci posilaj dopredu

Re:Hledání zajímavého obsahu na Internetu
« Odpověď #4 kdy: 04. 02. 2021, 17:48:15 »
Komunity a hackerspace.


Re:Hledání zajímavého obsahu na Internetu
« Odpověď #5 kdy: 04. 02. 2021, 19:27:21 »

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Hledání zajímavého obsahu na Internetu
« Odpověď #6 kdy: 04. 02. 2021, 20:15:58 »
IRC kanál #brmlab na freenode a již zmíněné https://news.ycombinator.com/

e3k

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledání zajímavého obsahu na Internetu
« Odpověď #7 kdy: 06. 02. 2021, 17:08:58 »

xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Hledání zajímavého obsahu na Internetu
« Odpověď #8 kdy: 06. 02. 2021, 17:46:18 »

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledání zajímavého obsahu na Internetu
« Odpověď #9 kdy: 06. 02. 2021, 18:48:24 »
Vyhledávám přímo na Googlu. Pokud je můj dotaz přesně definován, dostanu obvykle přesné výsledky.

Na Redditu jsem si vytvořil svůj seznam kanálů. Na mobilu je reklam jen minimum, takže za mne Reddit zcela v pohodě.

Z Twitteru dostávám mejlem svodku, Twitter si sám udržuje typy odkazů, na které obvykle klikám a posílá mi jen to, co mne zajímá plus něco málo bokem.

Re:Hledání zajímavého obsahu na Internetu
« Odpověď #10 kdy: 06. 02. 2021, 20:24:42 »
Zdravím.
Měl bych trochu atypický dotaz, ale třeba to bude zajímat i někoho jiného než mě. A ten dotaz je: jak hledáte nový zajímavý obsah na Internetu?

Mám pocit, že posledních několik let jsem zapadlý do své bubliny a nezvládám se dostat z ní ven. Mám pár stránek, které projdu každý den, ale rád bych si rozšiřoval obzory. V podstatě se točím na 2-3 stránkách se zprávami, něco z Internet Infa, pár oblíbených kanálů na YT a pak věci do práce: dokumentace jazyků/frameworků/DB/... a stackoverflow...:)

Hledám tipy na stránky o programování, vědě a technice, zajímavých lidech se zajímavými životy,...

Co jsem už ozkoušel:
- vyhledávání přímo na Googlu (přijde mi, že vrací většinou reklamy a lifestyle magazíny)
- Twitter (občas zajímavý odkaz na článek, ale proložený spoustou výkřiků; navíc stejný problém, jak najít nové lidi)
- Reddit (asi jsem nepochopil, jak se má používat, ale vždy mě odradí úvodní stránka plná gifů)

Nějaké tipy?
RSS feedy ve Feedly
LinkedIn