Tipy na místa k žití pro freelancera v EU

Re:Tipy na místa k žití pro freelancera v EU
« Odpověď #15 kdy: 02. 02. 2021, 10:10:08 »
nekde byl blog cloveka co takhle pracoval z karavanoveho auta i s manzelkou a malym ditetem, ktere jeste nechodilo
ani do skolky a jezdili po evrope.
Víťa Válka?
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:Tipy na místa k žití pro freelancera v EU
« Odpověď #16 kdy: 02. 02. 2021, 10:35:39 »
Kdyz nedelas bordel nikdo to resit nebude.

Chtěl jsi napsat - když neděláš bordel a máš štěstí. Že se třeba nestaneš účastníkem autonehody, při které si tě policie proklepne a následuje zákaz vstupu do země na mnoho let.

Re:Tipy na místa k žití pro freelancera v EU
« Odpověď #17 kdy: 02. 02. 2021, 11:02:26 »
Kdyz nedelas bordel nikdo to resit nebude.

Chtěl jsi napsat - když neděláš bordel a máš štěstí. Že se třeba nestaneš účastníkem autonehody, při které si tě policie proklepne a následuje zákaz vstupu do země na mnoho let.

Spis sem to myslel smerem k dodavkarum nez k lidem co maj pronajatej byt nekde v horskym udoli a jsou x mesicu na jednom miste. Tihle "'presidlenci" totiz musi resit nejen danovou rezidenturu, zdravotni pojisteni a socialni pojisteni ale treba i ridicak - pri trvalem pobytu vam totiz neakceptujou CZ ani mezinarodni ridicak ale musite mit jejich. Tech papiru k reseni je docela dost.

Re:Tipy na místa k žití pro freelancera v EU
« Odpověď #18 kdy: 02. 02. 2021, 12:11:31 »
BTW , pokud uz budete nekde po evrope pracovat , mohlo by vas zajimat tohle :

https://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=860&langId=cs

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tipy na místa k žití pro freelancera v EU
« Odpověď #19 kdy: 02. 02. 2021, 12:21:52 »
Idris: Díky za tip na konkrétní město - Koper. Koukám a nájmy hodně levné.  Je tam fakt dobrá cyklostezka  spojující tři státy. [...] byl problém docela ten internet a já chtěl něco víc příjemného. Teď když procházím to Slovinsko trochu blíže, tak Maribor mi přijde hodně dobrý.
Jo, ta cyklostezka je super, vede tunelama staré rakousko-uherské železnice. Maribor je taky fajn, ono celé Slovinsko je super, osobně - kromě Koperu - preferuju severozápad (kvůli Alpám). S internetem problém nebyl ani před deseti lety, rozhodně byl na vyšší úrovni než v Česku.


Re:Tipy na místa k žití pro freelancera v EU
« Odpověď #20 kdy: 02. 02. 2021, 13:18:11 »
Alicante ?

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tipy na místa k žití pro freelancera v EU
« Odpověď #21 kdy: 02. 02. 2021, 14:03:06 »
Alicante ?
IMHO mnohem lepší než Valencie je Katalánsko, když už tahle oblast, je tam hezčí příroda a míň frankistických Španělů.

Re:Tipy na místa k žití pro freelancera v EU
« Odpověď #22 kdy: 02. 02. 2021, 17:27:44 »
tralala5: Skandinávie, ale jaké město?

cjohn: Pavola sleduji, vlastně je to on, kdo mě docela inspiroval. To občanství Panamy je nicméně vykoupeno docela hodně penězi, a mě jde spíš o to si začít i cizinu. Jak říkám mám rád nížiny, výhledy na hory  a pohodovou bezztresovou atmosféru.

alex6bbc: i v Česku je problém s netem mimo větší města. A překvapivě náklady na bydlení jsou leckde stejné jako v Německu, a pokud si vaříš sám, tak v Německu vyjdou suroviny na vaření levněji. A dokonce třeba taková Žitava, , je dnes levnější o desítky procent než třeba Liberec.

petrisdiver: já moc na stát nevěřím. Platím minimum.

Re:Tipy na místa k žití pro freelancera v EU
« Odpověď #23 kdy: 02. 02. 2021, 17:28:06 »
Ano, myslel jsem polskou Jelení Horu. Nějak jsem měl z dětství zafixováno dívat se na Polsko skrz prsty, ale poté co jsem poznal Dolní Slezsko, změnil jsem názor. Do Vratislavi (Wroclaw) bych se odstěhoval hned, ale tam už je to dál na ty hory a cykloturisticky to také není tolik zajímavé.

lacopet: Koukám na to, asi by to nebylo vůbec špatné, nicméně nevím jestli jsem to psal, ale Krušné hory mám docela projeté, a přeci jen Polsko je až příliš podobné Česku. Mě by se třeba líbilo i v Tatrách, výhledy na hory, jídlo vyhovuje (halušky můžu pořád). Nicméně ubytování pronájmy tam prostě nejsou, a nebo jsou, ale větší byty a dost drahé. U nás v horách také nic není, snad kromě Špindlu a Čeladné, a bohužel ten internet.


Re:Tipy na místa k žití pro freelancera v EU
« Odpověď #24 kdy: 02. 02. 2021, 17:33:05 »
Idris: Díky za tip na konkrétní město - Koper. Koukám a nájmy hodně levné.  Je tam fakt dobrá cyklostezka  spojující tři státy. [...] byl problém docela ten internet a já chtěl něco víc příjemného. Teď když procházím to Slovinsko trochu blíže, tak Maribor mi přijde hodně dobrý.
Jo, ta cyklostezka je super, vede tunelama staré rakousko-uherské železnice. Maribor je taky fajn, ono celé Slovinsko je super, osobně - kromě Koperu - preferuju severozápad (kvůli Alpám). S internetem problém nebyl ani před deseti lety, rozhodně byl na vyšší úrovni než v Česku.

Hodně se mi Slovinsko zalíbilo.  Maribor ještě více protože hory jsou blíže a prý je to jedno z nejslunějších měst v Evropě. Nemáš ještě tip na nějaké "civilizovanější" město někde na úpatí Slovinských Alp, v těch Korutanech a tak?


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tipy na místa k žití pro freelancera v EU
« Odpověď #25 kdy: 02. 02. 2021, 17:39:18 »
Mě by se třeba líbilo i v Tatrách, výhledy na hory, jídlo vyhovuje (halušky můžu pořád). Nicméně ubytování pronájmy tam prostě nejsou, a nebo jsou, ale větší byty a dost drahé.
Polské Tatry (a Podtatří) jsou hezčí a není tam tak draho. Jen s tím internetem nevím, ale v dnešní době to snad není problém nikde na západ od Uralu.

Re:Tipy na místa k žití pro freelancera v EU
« Odpověď #26 kdy: 02. 02. 2021, 17:39:34 »
Alicante ?
IMHO mnohem lepší než Valencie je Katalánsko, když už tahle oblast, je tam hezčí příroda a míň frankistických Španělů.

Alicante je už příliš velké a rušné město. Ale ceny bytů v pohodě kolem 500€ + 150€.

Re:Tipy na místa k žití pro freelancera v EU
« Odpověď #27 kdy: 02. 02. 2021, 17:47:28 »
Mě by se třeba líbilo i v Tatrách, výhledy na hory, jídlo vyhovuje (halušky můžu pořád). Nicméně ubytování pronájmy tam prostě nejsou, a nebo jsou, ale větší byty a dost drahé.
Polské Tatry (a Podtatří) jsou hezčí a není tam tak draho. Jen s tím internetem nevím, ale v dnešní době to snad není problém nikde na západ od Uralu.

Ten problém tady právě je. Já potřebuji tak aspoň 100/50, abych mohl rychle práci stáhnout, zpracovat a pak ji rozeslat na různá místa. Teď jedu 300/300 a ušetří mi to spoustu nervů.. Je až neskutečné, jak i ČR je v tomhle zaostalá i ve větších městech, natož někde v horách. 

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tipy na místa k žití pro freelancera v EU
« Odpověď #28 kdy: 02. 02. 2021, 17:50:33 »
Idris: Díky za tip na konkrétní město - Koper. Koukám a nájmy hodně levné.  Je tam fakt dobrá cyklostezka  spojující tři státy. [...] byl problém docela ten internet a já chtěl něco víc příjemného. Teď když procházím to Slovinsko trochu blíže, tak Maribor mi přijde hodně dobrý.
Jo, ta cyklostezka je super, vede tunelama staré rakousko-uherské železnice. Maribor je taky fajn, ono celé Slovinsko je super, osobně - kromě Koperu - preferuju severozápad (kvůli Alpám). S internetem problém nebyl ani před deseti lety, rozhodně byl na vyšší úrovni než v Česku.
Hodně se mi Slovinsko zalíbilo.  Maribor ještě více protože hory jsou blíže a prý je to jedno z nejslunějších měst v Evropě. Nemáš ještě tip na nějaké "civilizovanější" město někde na úpatí Slovinských Alp, v těch Korutanech a tak?
V Korutanech jsem byl párkrát v okolí Bleibergu, tam je krásně v létě i v zimě (je tam taky velké lyžařské středisko), mluví se tam slovinsky, i když už to je v Rakousku. A moje nejoblíbenější je v té příhraniční oblasti Tarvisio, trojjazyčné město (teď v Itálii, ale historicky součást Korutan), to je skoro ráj, kulturní a jazykový mix Rakouska, Slovinska a Furlánska.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tipy na místa k žití pro freelancera v EU
« Odpověď #29 kdy: 02. 02. 2021, 17:52:17 »
Alicante ?
IMHO mnohem lepší než Valencie je Katalánsko, když už tahle oblast, je tam hezčí příroda a míň frankistických Španělů.

Alicante je už příliš velké a rušné město. Ale ceny bytů v pohodě kolem 500€ + 150€.
Alicante je hnusný, ale na celém tamním pobřeží jsou sympatická menší městečka. Valencii kromě Alicante neznám, ale v Katalánsku můžu doporučit Gironu.