Doporučte multifunkčnú laserovú farebnú tlačiareň za rozumnú cenu

Lexmark jeste ma scan do emailu. To pouzivam nejvic, nemusim nic instalovat a nemam tam ani sdileny disk.

A jak to funguje v praxi?
Chci skenovat 50 stránek. Přijde mi to v 50 e-mailech? Přijde mi oznámení o nedoručení emailu, který měl v sobě přílohu 50 obrázků a byl moc velký? Přijde mi 5 e-mailů s přílohou po 10 obrázcích?

Jde treba nastavit vystup do PDF, naladuju podavac, naskenuje a prijde jedno velke PDF. Nastavi se to pres pocitac a vytvori se tlacitka s predvolbou. Mam tlacitko, ktere mi posle pdf 300 dpi, mam tlacitko, ktere to same podle manzelce a tlacitko na sken s 600dpi jpeg. Pro tiskarnu mam zvlast mailovy ucet u google a z toho mi to chodi. Velikostni limit nevim, ale bude podle limitu velikosti mailu z gmail na gmail.

Pokud to vyhovuje, tak fajn. Ale nedovedu si představit, že si při skenování už jenom 10 stránek neprohlížím každý sken zvlášť (například v tom NAPS2), ty mírně pootočené srovnám, ty kde se něco naskenovalo špatně naskenuji znovu (a zařadím na správnou pozici) - a pak to teprve celé uložím do PDF.


crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Jasne, kazdy potrebuje neco jineho. Me trochu kriva stranka na fakture nebo smlouve o dodavce plynu nevadi. Ten automaticky podavac je ale vetsinou celkem fajn. Pokud chci prehazet stranky, rozbalim na PC s pomoci pdftk (guipdftk ), prehazim, vymenim a zase sbalim. Obvykle ale ani nepoptrebuju.

Za mně Canon mf645cx. Dlouho jsem ji hledal - barevný laser, PS/PCL, ethernet, wifi, duplex tisk a duplex skener (jednoprůchodový), skenování do smb složky/do emailu/na usb.., rozumná velikost, velmi podrobná konfigurace přes vlastní webové rozhraní. Otravný je jen dotykový displej, nejspíš rezistivtní, který registruje doteky dle nálady..

Jen se zdá, že už se neprodává - snad má nástupce.

Canon MF645Cx se stále prodává, jen je každá dodávka dopředu rozebraná - to jsou ty home office....
Za mne taky ideální volba, pokud by stačil jednostranný podavač originálů, MF643Cdw. Ale dostupnost stejně mizerná jako výše.
Výhoda po registraci záruka 3 roky, a to i pro právnické osoby. Něco podobného tuším nyní nabízí i Brother.
Bez problémů neoriginální kazety za polovinu až třetinu, nemůžete nic zničit, kazeta obsahuje toner i válec. Občas ty neoriginály začnou špinit, ale solidní dodavatel by měl vyměnit.
Nedoporučuji modely s oddělenými válci a tonery - v případě problémů laik těžko určí problém -  (červené pruhy na výtiscích? Je to válec? Je to vývojnice? Tak asi volat servis ) u kazet vše v jednom vyměníte příslušnou barvu a jedete dál.
Ten dotykový displej si můžete upravit tak, že pak skenujete na jeden dotyk. Stisknete "počitač Pepa", stroj naskenuje udělá OCR a výsledné PDF uloží do příslušné složky na v síti, pošle mailem nebo na FTP.
Ukázka třeba zde v čase 5:10
https://www.youtube.com/watch?v=o4Y_2ee7qfo
Ale se strojem dostanete jen startovací kazety.

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ok, tak už to vyzerá tak že je to fakt nutné, popozeral som rôzne tlačiarne, chcem vedieť aký máte názor na https://www.alza.sk/xerox-workcentre-3345v_dni-d4512533.htm

btw. už rodičia chcú čiernobielu nie farebnú.


Já už byl ze všech těch HP, Canon a Konica Minolta úplně vytočený, padaly drivery, hlásila že nemá barvu, když jí měla. Nesežrala mi neorigo toner (jako dvojnásobný rozdíl v ceně už je prostě zajímavý), atd. Tak jsem si koupil domů (tisknu relativně dost) OKI MC363dn LED tiskárnu a naprostá spokojenost druhým rokem, existuje i jen v černobílé variantě, má duplex a vůbec všechny funkce jako ty obrovské skříňové tiskárny co jsou ve firmách. Náhradní díly na všechno, drivery fungují (ale po uživatelské stránce mi přijdou trapně nedomyšlené, vlastně na každou funkci tisk, sken, fax, atd je speciální aplikace, místo jedné centrální), stačilo píchnout do switche a byla dostupná na všech PC v síti. A ten toner co má být na nějakých 3000 stran toho vytiskl tak o 20% více.

Nejlepší tiskárna co jsem měl tu čest, ale prostor ke zlepšení tam je (HP už nechci nikdy vidět). A ten duplexní sken je lahoda, když jí to nemusím podávat ručně :D

Mě stála 6tis. teď koukám jí mají za 9tis.? Asi kvůli krizi no.

EDIT: bacha kdyžtak při první instalaci, aby se z ní odlepili všechny záslepky! :D ten obrázkový návod je debilní, člověk musí používat hlavu! tak s rozmyslem
« Poslední změna: 24. 03. 2021, 20:59:58 od Vít Křepelka »

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Ok, tak už to vyzerá tak že je to fakt nutné, popozeral som rôzne tlačiarne, chcem vedieť aký máte názor na https://www.alza.sk/xerox-workcentre-3345v_dni-d4512533.htm

btw. už rodičia chcú čiernobielu nie farebnú.

koukni na recenzi na linuxu - asi druhy prispevek zde https://www.czc.cz/xerox-workcentre-3025bi/163226/produkt/eto1plpu34g309c99pc2fq4et5/diskuse




Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail

MF645 je dobra tiskarna, ale ma sve mouchy, pokud pouzivate AirPrint: neustale se ji meni AirPrintovy nazev, takze kdyz ji pridate do systemu a pak se ji zmeni nazev, musite ji bud prejmenovat nebo nainstalovat znovu. Po posledni aktualizaci firmwaru zacala usinat tak, ze ji tisk z AirPrintu neprobudi. Je to dost otravne, ale jinak je ta tiskarna fajn.

ok, teraz pozerám ešte na https://www.alza.sk/hp-laserjet-pro-mfp-m428fdn-d5634919.htm#popis
Jestli Xerox Workcentre nebo tohle, je jako rozhodovat mezi Audi a BMW :-).
Další dilema je podavač vs rozměry.
Mmch jestli je to pro  rodiče, tak tě docela lituju, cokoli koupíš bude předmětem kritiky, jako celá IT podpora rodině. Ale to je život.

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
ok, teraz pozerám ešte na https://www.alza.sk/hp-laserjet-pro-mfp-m428fdn-d5634919.htm#popis
Jestli Xerox Workcentre nebo tohle, je jako rozhodovat mezi Audi a BMW :-).
Další dilema je podavač vs rozměry.
Mmch jestli je to pro  rodiče, tak tě docela lituju, cokoli koupíš bude předmětem kritiky, jako celá IT podpora rodině. Ale to je život.

OK, objednané toto HP a nejdem už riešiť, inak ohľadom mojich rodičov, už som si zvykol že im robím IT podporu a ešte som za to drbaný.

ok, teraz pozerám ešte na https://www.alza.sk/hp-laserjet-pro-mfp-m428fdn-d5634919.htm#popis
Jestli Xerox Workcentre nebo tohle, je jako rozhodovat mezi Audi a BMW :-).
Další dilema je podavač vs rozměry.
Mmch jestli je to pro  rodiče, tak tě docela lituju, cokoli koupíš bude předmětem kritiky, jako celá IT podpora rodině. Ale to je život.

OK, objednané toto HP a nejdem už riešiť, inak ohľadom mojich rodičov, už som si zvykol že im robím IT podporu a ešte som za to drbaný.

Tak celou dobu řešíme barevné a nakonec objednáte černobílou???

Jo až teď na konci vidím :

btw chtějí černobílou

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak celou dobu řešíme barevné a nakonec objednáte černobílou???

To vieš, rodičia 3x zmenia požiadavky než sa stihne objednať.

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tak už je doma, práve testujem niečo tlačiť, troška páchne (to asi kvôli tomu že je nový) a troška je hlučnejší ale tlač je fakt rýchla, firmware vyzerá byť fakt nastavitelný a nerobí debiliny, umožňuje aj sken 2 na jeden a pod. Takže fakt dobre. Aj ďalšie veci v pohode.