Tmavý vzhled

Tmavý vzhled
« kdy: 01. 02. 2021, 12:29:01 »
Tady jsem si všiml, že má pan Tečka nastavený tmavý vzhled fóra. Mám Manjaro a bohužel jeho rada, že stačí nastavit tmavý vzhled ve FF u mě nefunguje. Mám nastavený i tmavý vzhled v XFCE. Zkoušel jsem vytvořit ve FF i nový profil, ale ani to nepomohlo.

Opravdu stačí u některých dister jen přepnout tmavý vzhled ve FF?
Nebo je potřeba vždy do FF vložit vlastní CSS? Pokud někdo máte takový CSS, můžete ho nabídnout ke stažení?

Jde mě hlavně o fórum.root.cz, ale kdyby šlo nastavit tmavý vzhled i na root.cz, tak by to bylo fajn.

Dík za případné rady.


Mlocik97

  • *****
  • 837
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tmavý vzhled
« Odpověď #1 kdy: 01. 02. 2021, 12:35:11 »
Chrome:

chrome://flags#enable-force-dark

Firefox:

about:config -> browser.in-content.dark-mode

Re:Tmavý vzhled
« Odpověď #2 kdy: 01. 02. 2021, 13:30:39 »
Chrome:
chrome://flags#enable-force-dark
V Chromiu se zdá že funguje, ale všiml jsem si, že text na některých webech je nečitelný, takže globálně to asi používat nebudu. Je možnost tuto volbu aplikovat jen na vybrané domény nebo mít na panelu nástrojů rychlý přepínač?

Firefox:
about:config -> browser.in-content.dark-mode
Tuhle volbu ve FF nemám a po vytvoření, nastavení na true a resetování FF k žádné změně nedošlo. Potřeboval bych to hlavně ve FF, taky s nějakou možností rychlého zapnutí/vypnutí na panelu nástrojů. Jak googlím, tak se zdá, že volba browser.in-content.dark-mode byla z FF odstraněna.

Mlocik97

  • *****
  • 837
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tmavý vzhled
« Odpověď #3 kdy: 01. 02. 2021, 13:49:52 »
neviem akú verzi FF máš, ale v 84.0.2 tú možnosť tam mám

Re:Tmavý vzhled
« Odpověď #4 kdy: 01. 02. 2021, 14:53:33 »
neviem akú verzi FF máš, ale v 84.0.2 tú možnosť tam mám
Přesně tu verzi mám i já, ale ať zkouším jak chci tak to nic nedělá.


Re:Tmavý vzhled
« Odpověď #5 kdy: 01. 02. 2021, 20:14:55 »
Tak jsem našel doplněk Dark Reader, který umí ve výchozím stavu ztmavovat všechny stránky a u určitých to lze vypnout, nebo naopak ve výchozím stavu neztmavuje nic a pouze když si kliknu, tak ztmaví danou stránku. To jsem hledal. Asi by to mohlo být přímo součástí FF, abych nemusel nějakému dopňku dávat oprávnění "Přistupovat k vašim datům pro všechny webové stránky".

Dík.