Síťové audio rozhraní k zesilovači (ESP32?)

mhi

• 272
    • Zobrazit profil
Síťové audio rozhraní k zesilovači (ESP32?)
« kdy: 31. 01. 2021, 13:23:22 »
Mam doma nekolik zesilovacu (nic profi, "lepsi bedny 5.1"), ktere jsou analogove vetsinou pripojene k nejakemu zarizeni, casto i pomoci volneho kabelu (k projektoru+zesilovaci pripojuji notebook, moje "volne" male ARM krabicky nejak neumi HEVC).

Celkem rad bych vyresil moznost prenaset audio do zesilovacu bezdratove. Vyzkousel jsem bluetooth audio modulky z CN, ale byla to celkem tragedie, vzdy to nejak rusilo zesilovac, i kdyz byl modul uplne mimo. Rad posloucham klasickou hudbu. Navic dynamicka hudba toho domaciho kina zrejme vylucuje nejake uplne amaterske bastlirske reseni.

Idealni by bylo aby to melo wifi, tzn. slo tam poslat snadno audio pres sit, idealne z Linuxu/Windows/Androidu, klidne i pres nejake 3rd party app. A pak abych mohl treba na nejake ARM desticce kterych mam doma vicero udelat playlist a poslat si mp3ky do zesilovace). A samozrejme kdyby to reseni samo osobe umelo dekodovat mp3, tak by to bylo uplne skvele. A bylo to open-source, a pokudmozno to nebylo postavene na nejakem "velkem" zeleze typu Raspberry.

Videl jsem par pro tento ucel nepouzitelnych projektiku ktere dekodovaly na ESP32 nejake MP3, poslala se tam na nejaky port (cat *.mp3 | nc...), nektere to sypaly do PWMky (uff), nebo pres I2S na nejaky chytry DAC. Nicmene zadna dalsi integrace pro me pouziti.

Nebo jsem zaspal dobu a moje 5.1 reseni je dnes nahrazno dvema chytre chrasticimi bluetooth repracky ? :). Mam celkem starou televizi Philips, ktera umela i se dvema integrovanymi chrastitky udelat prostorovy zvuk ze jsem si casto rikal je to v televizi nebo realite?
« Poslední změna: 31. 01. 2021, 14:38:24 od Petr Krčmář »

RDa

• 1 253
    • Zobrazit profil
Re:Síťové audio rozhraní k zesilovači (ESP32?)
« Odpověď #1 kdy: 31. 01. 2021, 23:46:51 »
Co treba starsi RPi + usb 5.1/7.1 analog zvukovka (cmedia chipset) + wifi dongle a rozjet tam audio server na ktery napojis svoje desktopy? Blby je, ze tam bude random latence, takze se to k videu nebude moc hodit, spis jen na poslech.

Zda neni jednodussi pak pouzit tu samou zvukovku + usb prodluzku.. a mit to z toho video playout pocitace rovnou.

Re:Síťové audio rozhraní k zesilovači (ESP32?)
« Odpověď #2 kdy: 01. 02. 2021, 08:52:02 »
Ač se to na první pohled zdá jednoduché, praktická realizace ukazuje opak. Wifi má velice nestabilní latenci, daleko lepší by byl ethernet přes napájecí síť (powerline)

Tady je pár variant https://www.profusionplc.com/type/wireless-audio . TI má v nabídce Wifi čipy s podporou pro low-latency audio, ale nevím o konkrétních produktech.

Tenhle pán se problematikou zabývá poměrně do hloubky, na svém webu má hotové skripty. Samozřejmě pro RPi, jak jinak. https://www.diyaudio.com/forums/pc-based/293266-bash-script-based-streaming-audio-system-client-controller-gstreamer.htmlhttps://www.diyaudio.com/forums/pc-based/358316-synchonized-streaming-multiple-clients-loudspeakers.html