Sekající se Flash v Ubuntu

fedike

Sekající se Flash v Ubuntu
« kdy: 13. 06. 2011, 13:05:45 »
Chcem sa Vás opýtať prečo v Ubuntu flash-ko napr.: ČT archiv alebo Utube seká/nestíha....
S tým istým PC je to vo windowse plynulé... 
Ďajkujem za odpoveď.
« Poslední změna: 13. 06. 2011, 13:12:01 od Petr Krčmář »


Re: Sekající se Flash v Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 13. 06. 2011, 15:43:55 »
Skus vypnut hardwarovu akceleraciu. Ked kukas video, atd. klikni nanho pravym tlacidlom a klikni na Settings... potom zrus "Enable hardware acceleration". Vo vacsine pripadov pomoze

martink

Re: Sekající se Flash v Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 13. 06. 2011, 17:06:58 »
Pokud používáš 64bitovou verzi Ubuntu a máš tam 32bitovou verzi flash playeru a nspluginwrapper, zkus si stáhnout http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10_square.html a rozbal to do /usr/lib/mozilla/plugins.

Peter

UBUNTU - FLASH - sekanie uTube/ ČT archív
« Odpověď #3 kdy: 14. 06. 2011, 16:20:25 »
Chcem sa Vás opýtať prečo v Ubuntu flash-ko napr.: ČT archiv alebo Utube seká/nestíha....
S tým istým PC je to vo windowse plynulé... 
Poradili mi vypnuť vypnut hardwarovu akceleraciu...
ale to nepomohjlo..žiadna zmena.
Môže to byť doskou Intel Little Falls D945GCLF + atom 330 dual
a integrovanou intel gafikou /možno slabsia podpora flasu/ovladacov pri linuxe?/
ps:Pri inych distribuciach je to to iste.
Ďakujem za odpoved.
Peter

Re: Sekající se Flash v Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 14. 06. 2011, 19:57:08 »
Nemá smysl zakládat nové téma, když je to jen reakce ke starému. Témata jsem sloučil.

Teď k problému: ten hardware skutečně není příliš výkonný a Flash je při přehrávání videa velmi nenažraný. Navíc je linuxová verze náročnější než ta pro Windows. Řešení není složité - stačí na přehrávání videa použít jiný přehrávač než Flash. Například přehrávač Minitube potřebuje o 40 % méně výkonu než Flash - právě jsem to vyzkoušel a změřil. To by mělo stačit k tomu, aby to hrálo plynule i na slabším železe.


fedike

Re: Sekající se Flash v Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 15. 06. 2011, 18:58:30 »
Ďakujem...ide to už lepšie vďaka Vám aj linku http://www.root.cz/clanky/jak-si-poustet-youtube-a-nemit-flash/
Pekný deň.
Peter,Košice