Mikrotik hAP ac2, problémy s WiFi

Mikrotik hAP ac2, problémy s WiFi
« kdy: 20. 01. 2021, 16:40:59 »
Zdravím, potřeboval bych radu ohledně nastavení WiFi na Mikrotiku. Mikrotik mám připojený do modemu od Vodafone, který je v režimu bridge. Jedná se o můj první Mikrotik a nastavení jsem provedl v režimu Quick Set, v sekci Home AP Dual. Mám nastavené 2GHz na (B/G/N) a 5 GHz(A/N/AC), country - etsi, Frequency - auto. Rychlost na 2.4 GHz mi klesla o polovinu(testováno v místnosti s routerem), oproti původnímu TP-Linku. WiFi na 5 GHz jede v pohodě. Nemáte někdo tip co zkusit přenastavit? Díky.


McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mikrotik hAP ac2, problémy s WiFi
« Odpověď #1 kdy: 20. 01. 2021, 17:56:39 »
V nastavení wifi bych mrknul v nastavení 2,4GHz na Channel Width, zda je tu nastaveno 20/40MHz Ec/Ce/XX

Re:Mikrotik hAP ac2, problémy s WiFi
« Odpověď #2 kdy: 20. 01. 2021, 18:00:47 »
V nastavení wifi bych mrknul v nastavení 2,4GHz na Channel Width, zda je tu nastaveno 20/40MHz Ec/Ce/XX

Mám nastaveno 20/40MHz XX.

Re:Mikrotik hAP ac2, problémy s WiFi
« Odpověď #3 kdy: 20. 01. 2021, 20:29:26 »
wireless protokol : 802.11
Frequency mode : regulatory-domain
Country: Czech..    (V litve majú jeden kanál iný...)
Installation: indor
Channel Width: najlepšie 20/40MHz Ce má to najlepšiu podporu pri lacnejších čipoch mobilov

Re:Mikrotik hAP ac2, problémy s WiFi
« Odpověď #4 kdy: 22. 01. 2021, 15:20:26 »
Zkontroluj ještě jestli nejsi na stejném kanále s jiným WiFi AP, třeba apkou v mobilu Wifi analyzer.


Ymzk

Re:Mikrotik hAP ac2, problémy s WiFi
« Odpověď #5 kdy: 23. 01. 2021, 23:57:52 »
Toto je bez sance, riesil som to dlho, ani po mnoho tyzdnoch cakania na support a riesenia na oficialnych forach mikrotiku a aj neoficialnych na reddite a podobne sa mi tento problem nepodarilo vyriesit.

Je uplne jedno co nastavis, skusal som to riesit vyslovene desiatky hodin. A Mikrotik support proste neodpovie.

Tych otazok a ozivenych threadov co som nasiel bolo nespocetne mnozstvo a nikde ziadna odpoved. Nedajboze nie od Mikrotik supportu.  Za mna mikrotik perfektny v routovani. Ale totalny smejd vo wifi.

Dokonca ma v poslednej verzii od 6.47 a 6.48 niekolko hnusnych bugov v DNS a podobne ked pri nastaveni DOH zacne odpajat po par hodinach pppoe. Samozrejme support mikrotiku bez odpovede. Vypytaju si aby si im poslal konfig a tyzdne bez odpovede. Po mnoho rokoch pouzivania mikrotiku vo firmach a podobne u mna definitivne skoncili.
« Poslední změna: 24. 01. 2021, 00:00:13 od Ymzk »

Re:Mikrotik hAP ac2, problémy s WiFi
« Odpověď #6 kdy: 24. 01. 2021, 06:17:53 »
to je zvlastni, me reagovali vzdycky rychle a k veci. by me zajimalo k z nas dvou je vyjimka.

Re:Mikrotik hAP ac2, problémy s WiFi
« Odpověď #7 kdy: 24. 01. 2021, 12:49:56 »
Ak je pokles rýchlosti presne polovičný a nikdy sa nemení ani za dobu niekoľkých týždňov, tak môže byť zapnuté CTS/RTS. V inom prípade kedy je rýchlosť niekedy normálna i keď nemusí byť rovnaká ako na tplinku, tak niečo vysiela na rovnakej frekfencii a to niečo nie je AP, takže sa bežnými zisťovačmi rušenia nedá vidieť.

Re:Mikrotik hAP ac2, problémy s WiFi
« Odpověď #8 kdy: 24. 01. 2021, 19:16:43 »
Pokud na Mikrotiku nevyhovuje Router OS, můžete zkusit OpenWRT. Nejdřív bych ověřil že obě zařízení umí to, co po nich chcete a pak postupně zapínal režimy. Ověřil i s jiným zařízením. Poloviční rychlost vypadá skutečně na poloviční šíři kanálu. To lze ověřit nějakým analyzátorem wifi, osobně používám LinSSID.