Kvalitní kancelářská židle do pracovny

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Kvalitní kancelářská židle do pracovny
« kdy: 13. 01. 2021, 11:02:31 »
Zariadujem si pracovnu a neoddelitelnou sucastou je aj kvalitne ergonomicke kancelarske kreslo. Vedeli by ste mi odporucit nejake, s ktorym mate skusenosti?
Mne sa celkom pozdava kreslo RIM Flexi, ktore sa vyraba v CR a aj cena je prijatelna. Dalsim kandidatom je kreslo SteelCase Please, tam je ta cena uz okolo 600e bez dph. Nejake skusenosti s niektorou z nich?
Viem, ze kreslo samo o sebe nestaci, aby nebolel chrbat, treba k tomu aj pohyb. Preto nechcem vela utracat (1000e), nakolko povodne som zvazoval Therapiu, ale ta cena uz mi pride celkom dost.
« Poslední změna: 13. 01. 2021, 11:03:38 od Petr Krčmář »


Re:Kvalitní kancelářská židle do pracovny
« Odpověď #1 kdy: 13. 01. 2021, 12:39:32 »
Ideální je najít si prodejnu kancelářského nábytku a vyzkoušet. Dost často narazíte na znalý personál, který bude rychle vědět, do čeho vás posadit, podle vaší postavy. S kupováním jen podle fotek bych byl velmi opatrný. Židle může být špičkových parametrů, ale může být nepohodlná pro nějakou fyzickou konstrukci postavy.
Nepředpokládám, že očekáváte kvalitu s maximálním budgetem 2500 CZK :-)

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalitní kancelářská židle do pracovny
« Odpověď #2 kdy: 13. 01. 2021, 13:03:24 »
samozrejme ze neocakavam kvalitu za 2500czk :) +/-500 bez dph by som si vedel predstavit.
Hm, najst si predajnu nabytku v aktualnej situacii, ked je vsetko zatvorene, bude asi problem :D

Re:Kvalitní kancelářská židle do pracovny
« Odpověď #3 kdy: 13. 01. 2021, 14:24:04 »
Já jsem spokojený se zmíněnou SteelCase Please. Do doby, než jsem ji vyzkoušel v práci, bych asi za ní tolik peněz nedal, ale nakonec jsem si ji koupil i domů. Snad jediné výtky, co bych k ní měl, jsou problém s praskající opěrkou v horní části (kvůli opdružení jsou tam dvě části spojené plastem a tam to praskalo, ale zase někde jsem slyšel, že u těch současných už to nějak vychytali) - ale stačí se o ni shora neopírat - myšleno svisle. Další detail je, že s mojí poněkud méně robustní postavou je celkem široká, takže nemůžu mít lokty tak blízko těla, jak bych chtěl, ale fungovat se s tím dá (trošku tomu pomohly 4D područky, tj. područky stavitelné vertikálně/podélně/do stran plus pootočení kolem svislé osy). A poslední detail je sedák mírně se svažující dopředu, takže občas, hlavně když nesedím úplně jak bych měl, mám tendenci po čase trošku sjíždět.

Na druhou stranu je ta židle super v tom, že i přes tvrdý sedák a zádovou opěrku se na ní nesedí vůbec špatně a (mě) z ní nebolí záda, dá se hodně dobře nastavit v mnoha ohledech a na rozdíl od asi většiny ostatních židlí má unikátně řešenou podporu v bederní části.

Kdyby sis chtěl ještě trochu počíst, tak tady je recenze, na kterou jsem kdysi narazil: https://blog.szynalski.com/2017/09/review-steelcase-please/

Re:Kvalitní kancelářská židle do pracovny
« Odpověď #4 kdy: 13. 01. 2021, 14:33:03 »
Pokud uvažuješ o SteelCase Please tak určitě V2. Jelikož ta první verze nemá pozicování pro naklopení, tj. buď kolmo nebo ležíš/houpeš se, kdežto V2 má asi 3 pevné polohy pro naklopení. Obě verze sem měl, tu V2 mají synové už pár let a jsou spokojený, kupoval sem použité za cca 2tis. Kč. Jediné co mi na té V2 odešlo a musel sem opravovat jsou područky - polstrování, asi mají synové moc ostré lokty (vyplnil sem dutý prostor moduritem). Jinak se jedná o robustní židli s kovovou konstrukcí. Pár let sem ji používal i já v práci a vydržela. Jinak na doma mám už cca 10 let křeslo se síťovinou na sedáku a zádech - Antares Ergohuman, nemá dobře řešenou aretaci naklápění - odešla mi cca po roce, ale bude to částečně dané tím že vážím podstatně víc než je max. nosnost dle výrobce. V důsledku nefunkční aretace zad mi po třech letech praskly šrouby M8 pro naklápěcí mechanismuz - vyměněno za M10. Po šesti letech se mi rozpadl posun pro područku vyrobený z bakelitu (tj. posun nahoru-dolu) při vstávání se mi občas područka šprajcla pod desku stolu a píst pak tlačil křeslo proti desce, vyřešeno tiskem nového dílu na 3D tiskárně :). Loni sem pak vyměnil píst, přestal pružit a nešel výškově nastavit, utekl mu vzduch.


JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalitní kancelářská židle do pracovny
« Odpověď #5 kdy: 13. 01. 2021, 14:46:15 »
drobek1:
nechcel by si uz rovno vymenit za novu stolicku? :D
Co sa tyka steelcase je problem, ze to nemam moc kde odskusat, nakolko sa to len tak nepredava a je moznost len cez dealera. mozno to skusim.
a co ta RIM Flexi, nejake skusenosti?

Re:Kvalitní kancelářská židle do pracovny
« Odpověď #6 kdy: 13. 01. 2021, 16:18:31 »
Ad křeslo Ergohuman - zvažoval sem nákup nového křesla, ale nakonec sem dal přednost domácí opravě v souhrnné hodnotě cca 1600,- Kč během doby používání, místo nákup nového křesla za 16000,- Kč navíc s tím že je víc než pravděpodobné že se všechny problémy budou opakovat. Ostatně dále slouží a počítám že dalších alespoň 5 let vydrží. Záleží jak dlouho ještě vydrží síťovina na sedací ploše, popř. jestli půjde vyměnit.
Ad SteelCase - sleduj inzeráty občas se toho někde zbavují. Jinak ne eBay jsou použité v nabídce. Přiznám se že bych rád vyzkoušel jaké je to křeslo SteelCase Leap V2, to by mělo být TOP ale nikdy sem v něm neseděl.

Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kvalitní kancelářská židle do pracovny
« Odpověď #7 kdy: 13. 01. 2021, 20:12:06 »
Mám Antares Missouri - vypnutá textilie, v létě větrá, příjemná, hezky designově zpracovaná za rozumné peníze (tušim kolem 4-6 tis Kč)
Má robustní základnu, robustní houpací kloub (proti levnějším křeslum kolem 2-3 tis)... bývá hodně v zasedačkách atd... příjemná bederní podpěra...

Re:Kvalitní kancelářská židle do pracovny
« Odpověď #8 kdy: 13. 01. 2021, 20:31:37 »
Ahoj, mam "Multifunkční kancelářská židle WINSTON SAA, černá" a jsem spokojeny. Zidle je pohodlna, dobre nastavitelna a vydrzim na ni sedet cely den bez problemu. Bral bych u ni mekci loketni operky a moznost posunu operadla hlavy (je na pevno).