Přešel jsem z operations do vývoje, už bych se nevrátil

Máte s tím také někdo zkušenosti? Když si vezmu zpět mojí kariéru v operations, vidím to jako blbost, furt mě někdo vyrušoval, volal o půlnoci, to že si nikdo nevážil mé práce bylo běžné, a v poslední době jsem si všiml, že za rohem čekalo dalších 5 lidí, co mohou dělat mojí práci.

Celkově kolegové v operations nabírali co se týká kvality ve firmách sestupnou tendenci, ale firmám to stačilo. Platové podmínky obecně žádné zlato.

Co jsem přešel do vývoje, tak jsem mnohem spokojenější. Nikdo mě veskrze neruší, platově jsem na tom lépe, a kvalita kolegů dost značně vzrostla.

S příchodem cloudu, serverless apod. vidím, že operations je obor, který asi nikdy nezmizí, ale bude spíše zanikat.

Veskrze když se na to kolem a kolem podívám, už bych se do Ops nevrátil ani za zlaté prase, a svojí minulost jako linux sysadmina beru jako zajímavou zkušenost, na druhou stranu se mlátím hlavou do zdi, proč jsem nešel do vývoje už dávno.

Jediné, co jsem u vývoje zjistil je fakt, že naučit se to pořádně je otázka opravdu let. Jako nějaký kód udělá každý, ale naučit se computer science, matematiku a detaily jazyka je spíše otázka několika let, ale není to nemožné.

Přešel jste také někdo?


Re:Přešel jsem z operations do vývoje, už bych se nevrátil
« Odpověď #1 kdy: 30. 12. 2020, 17:53:32 »
Samochvala smrdi.

Re:Přešel jsem z operations do vývoje, už bych se nevrátil
« Odpověď #2 kdy: 30. 12. 2020, 18:12:04 »
tak snad se v tvem teamu nedozví co umíš, dostaneš pak doživotni nalepku devopsak a už si nezaprogramuješ