Jednoduchý framework PHP

Jano7

Re:Jednoduchý framework PHP
« Odpověď #60 kdy: 24. 01. 2019, 23:47:23 »
Citace
Imho zakladni chyba uz je v tunelovem videni PHP/WEB. V Linuxu jsem uz videl par systemovych skriptu v PHP. A ted mi rekni, k cemu by takovemu skriptu bylo Symphony?

V tomto vlákne sa rozoberajú PHP frameworky, preto sme tu väčšina z nás implicitne predpokladali webovú aplikáciu. Inak, Symfony má Console komponentu, ktorá uľahčuje tvorbu systémových aplikácií v PHP. Samotný Symfony framework využíva systémové PHP programy, napr. na scaffolding.

Treba si Symfony hlbšie naštudovať. Symfony je totiž sada komponent a webový framework. Viaceré Symfony komponenty sú úspešne využívané ostatnými frameworkami, CMSkami atď.

Citace
Co se tyce DB, v kroku 7 jsi me stejne odkazal na vanilla PHP reseni, framework zase utrel.

Symfony ponúka query builder s názvom DBAL (database abstraction layer).

Kód: [Vybrat]
<?php
$queryBuilder
    
->select('DATE(last_login) as date''COUNT(id) AS users')
    ->
from('users')
    ->
groupBy('DATE(last_login)')
    ->
having('users > 10')
;


Kit

Re:Jednoduchý framework PHP
« Odpověď #61 kdy: 24. 01. 2019, 23:58:18 »
Symfony ponúka query builder s názvom DBAL (database abstraction layer).
Kód: [Vybrat]
<?php
$queryBuilder
    
->select('DATE(last_login) as date''COUNT(id) AS users')
    ->
from('users')
    ->
groupBy('DATE(last_login)')
    ->
having('users > 10')
;

K čemu je to dobré? Komu to prospěje?

Kit

Re:Jednoduchý framework PHP
« Odpověď #62 kdy: 25. 01. 2019, 00:02:34 »
Err, framework (_frame_work_) tu neni preci od zajisteni komunikace s buhvijakymi systemy. Framework poskytuje takovou tu beznou funkcionalitu, takze se prave clovek muze soustredit na vlastni business logiku a nemusi resit: zpracovani dotazu, logovani, nacitani konfigurace, IoC, sablonovani, cache, error handling ...

Frameworky tyhle prkotiny dělají? Dělají i něco užitečnějšího?

Re:Jednoduchý framework PHP
« Odpověď #63 kdy: 25. 01. 2019, 06:51:19 »
Symfony ponúka query builder s názvom DBAL (database abstraction layer).
Kód: [Vybrat]
<?php
$queryBuilder
    
->select('DATE(last_login) as date''COUNT(id) AS users')
    ->
from('users')
    ->
groupBy('DATE(last_login)')
    ->
having('users > 10')
;

K čemu je to dobré? Komu to prospěje?
1) Modul A vytvori objekt dotazu. Ja dokazu v modulu B toto upravit nez to poslu do DB. To je vyhodne treba kdyz resis uzivatelska prava na jednotlive radky v tabulce.
2) pokud to pouzijes spravne nemusis resit jakou DB tam mas.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

jouda

Re:Jednoduchý framework PHP
« Odpověď #64 kdy: 27. 01. 2019, 19:54:48 »
Tady se nette a php obecně dost hejtí, ale php 7.1+ a nette 3.0 by mělo být dost dobře použitelné. Stáhnu, hodím na server a už mi jede první stránka, aniž bych strávil tejden na konfiguraci. Vyřešili typy proměnných i funkcí, takže ten předchozí bordel by měl být minulostí. Prostě strict_types=1

Řešil jsem teď zrovna, co použít na jednoduchý dynamický web a další projekty a po několika dnech hledání zde na rootu jsem chtěl upustit od php. Tak jsem hledal nějakou alternativu a nevím, nenašel jsem. Po shlédnutí tohoto mám zase jasno: https://www.youtube.com/watch?v=omuufHslbDY&t=585s

Mám hned vyřešenou bezpečnost, autentizaci, databázi, ladění. Přidám bootstrap a už jedu jen vlastní projekt.
V další verzi php by mělo přijít zrychlení načítání o 30-50%.