Oddych od IT a zvládanie stresu

cruci

  • *
  • 21
  • plz be kind
    • Zobrazit profil
Oddych od IT a zvládanie stresu
« kdy: 09. 12. 2020, 22:42:48 »
ahojte, cisto zo zvedavosti, je tu niekto taky, kto dajme tomu po 5-10 rokoch v IT odisiel napr. na rok dva robit nieco mimo IT, napr. vykladat tovar do Tesca (:D), aby ho nekleplo? :) a potom sa vratil naspat? je ten navrat narocny?

dalsia otazka, ako zvladate stres z prace - konicky, zaluby, atd?
« Poslední změna: 10. 12. 2020, 09:16:43 od Petr Krčmář »


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:oddych od IT / zvládanie stresu
« Odpověď #1 kdy: 09. 12. 2020, 23:16:00 »
Změnil jsem práci v rámci IT na takovou, která mě ne*ere. Doporučuji, výběr je fakt obrovský. Možná to vyžaduje trochu snížit mzdové požadavky, ale stejně je to vysoko nad průměrem. Ve výsledku budeš dělat, co tě baví, vyděláš si víc než v tom Tescu a ještě to třeba bude užitečné. A lepší, protože samozřejmě ti otroci v supermarketech taky mají problémy.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:oddych od IT / zvládanie stresu
« Odpověď #2 kdy: 10. 12. 2020, 00:07:52 »
Jo, po patnácti letech jsem odjel do And a tam žil nějakou dobu na náhorní plošině pod šestitisícovkami. Tesco tam sice nebylo, ale jinak super.


Re:oddych od IT / zvládanie stresu
« Odpověď #3 kdy: 10. 12. 2020, 09:07:50 »
Asi to bude obr klišé ("2 typy lidí" statement follows warning), ale dělám 13 let v oboru a ve svém okolí pozoruju 2 typy lidí co se týká fyzického/mentálního dopadu práce v IT. Ti co si stěžují na migrény,bolesti zad, vyhoření apod. a ty co dělají aktivně nějaký sport - dělal jsem se schopnými programátory, team leady atd. co byli zároveň (horo)lezci, cyklisti, (půl)maratonosti atd..  Sám na sobě můžu potvrdit, že je obrovský rozdíl, jestli jenom dělám a "nehejbu se" nebo dělám a k tomu ještě třeba běhám na čerstvém vzduchu. Těm co to dočetli až sem - varoval jsem, že přijde 100x omýlané klišé :)

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:oddych od IT / zvládanie stresu
« Odpověď #4 kdy: 10. 12. 2020, 13:23:48 »
varoval jsem, že přijde 100x omílané klišé :)
no ono to tak ale asi fakt je.
Spadám do druhé skupiny, ale znám zástupce i první.


Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Oddych od IT a zvládanie stresu
« Odpověď #5 kdy: 10. 12. 2020, 15:13:39 »
Asi trochu zalezi, ci clovek posobi v meste alebo na dedine.
Kolegovia (aj ked su primestska cast, ale na rodinnom dome), chodia alebo sportovat, alebo na huby/ryby.

Ja som si kupil doma robeny traktor, a prerabam ho k obrazu svojmu. (byvam na dedine, takze je moznost ist legalne do lesa na drevo, je aj nejaky kus pola, cize vyuzitie pren je).
Manzelka sa smeje, ze lezim viac pod traktorom ako pod nou ... Zistujem ako funguju veci, ktore som z auta moc nepoznal. Hydraulika, kardany, vzduch, ... Cez rok (podla pocasia a moznosti) sa sice reletivne v lese namakam, ale ta cista hlava stoji za to ... Pridem domov, a zaleziem nieco prerabat ...  O 21:00 sa dovalim spat, a takto dokola.
Na konci zimy/skora jar chodim stepit po chotari divorastuce ovocne stromceky (bez nejakeho extra ciela, cvicenie robi majstra - cez rok pozeram, kde co rastie, a na jar im pozmenim geneticku vybavu :-)... Teoreticky sa mozno odhodlam pustit buduci rok do vciel ... (staci uplne kvoli opelovaniu, pripadny med bude bonus naviac).

Re:oddych od IT / zvládanie stresu
« Odpověď #6 kdy: 10. 12. 2020, 15:54:27 »
Asi to bude obr klišé ("2 typy lidí" statement follows warning), ale dělám 13 let v oboru a ve svém okolí pozoruju 2 typy lidí co se týká fyzického/mentálního dopadu práce v IT. Ti co si stěžují na migrény,bolesti zad, vyhoření apod. a ty co dělají aktivně nějaký sport - dělal jsem se schopnými programátory, team leady atd. co byli zároveň (horo)lezci, cyklisti, (půl)maratonosti atd..  Sám na sobě můžu potvrdit, že je obrovský rozdíl, jestli jenom dělám a "nehejbu se" nebo dělám a k tomu ještě třeba běhám na čerstvém vzduchu. Těm co to dočetli až sem - varoval jsem, že přijde 100x omýlané klišé :)

Nedokazu se zaradit ani do jedne skupiny. Ani jsem nevypozoroval nic podobneho ve svem okoli.

Re:Oddych od IT a zvládanie stresu
« Odpověď #7 kdy: 10. 12. 2020, 16:04:17 »
já medituju, což mi pomáhá vyčistit mysl :) taky jsem přešel od klasického programování spíše k deploymentu a release engineeringu, přijde mi, že psaní menších skriptů je méně stressující než podílení se na velkých systémech např. v Javě nebo C++

Re:oddych od IT / zvládanie stresu
« Odpověď #8 kdy: 10. 12. 2020, 16:09:20 »
varoval jsem, že přijde 100x omílané klišé :)
no ono to tak ale asi fakt je.
Spadám do druhé skupiny, ale znám zástupce i první.
voni sou spíš dva druhy lidí první maj energii/vůli vodlepit zadek vod židle a něco dělat a ty druhý prostě ne a akorát se válej někde furt. že tydlety konkrétní lidi z tý aktivní půlky právě dělaj sport s tim imho vubec nesouvisí :D ;)

Jo, po patnácti letech jsem odjel do And a tam žil nějakou dobu na náhorní plošině pod šestitisícovkami. Tesco tam sice nebylo, ale jinak super.
v tesku bys měl jako vohodně víc peněz než 6k :o :o
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

koss43

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Oddych od IT a zvládanie stresu
« Odpověď #9 kdy: 11. 12. 2020, 10:46:23 »
taky jedu meditace, jinak práce v IT mě vůbec nestresuje, z firmy kde z toho dělali stres jsem odešel, spíše než o oboru bych řekl, že je to o firmě a kolektivu.

Taky bych řekl, že od doby co tak nějak funguji sám a nikdo nade mnou nemusí stát abych pracoval, nikoho ani neláká nade mnou stát.

Re:Oddych od IT a zvládanie stresu
« Odpověď #10 kdy: 11. 12. 2020, 11:44:12 »
Kup si riadne auto na ktorom si vycistis hlavu, vybehni na ryby. Alebo si sprav dieta a kup si barak/zacni stavat chatu a garantujem ti ze nebudes mat cas ani len mysliet na nejaky stres na peknych par rokov :D
« Poslední změna: 11. 12. 2020, 11:45:44 od snuff1987 »

Re:Oddych od IT a zvládanie stresu
« Odpověď #11 kdy: 11. 12. 2020, 12:38:00 »
Ahoj, mne pomohla zmena prace. Je az neuveritelne jak cloveku pomuze kdyz ma kompetentni vedeni a solidni lidi vedle sebe.

Jinak posledni rok pravidelne beham, snazim se cca 2x tydne o intermittent fasting a denne praktikuji Wim Hof metodu. Tak moc energie jsem nikdy nemel.

Re:Oddych od IT a zvládanie stresu
« Odpověď #12 kdy: 11. 12. 2020, 13:35:49 »
Problem neni v oboru (IT), ale v prostredi v kterem delas (firma, lidi, projekt).
Ja jsem treba odesel na volnou noho, mnozstvi praci si tam muzu regulovat. Vcetne tytpu lidi, firem a projektu na kterych delam.

Zdrava zivotosprava pocinaje pro informatika sportem je taky zaklad.

Jinak ja zacal delat castecne plavcika.

Re:Oddych od IT a zvládanie stresu
« Odpověď #13 kdy: 11. 12. 2020, 14:01:48 »
Mas pocit, ze IT je stres? LOL. Vubec netusis co je stres.

Jaky si to udelas takovy to mas - sport, pohyb, priroda, WHM, strava atd. Pripadne zmenit zamestnavatele.
Děkuji za možnost editace příspěvku.