Oprava poškozených JPG souborů

Oprava poškozených JPG souborů
« kdy: 06. 12. 2020, 16:16:27 »
Dobré odpoledne.

Pěkně mě vypekl KDE Connect. Pokusil jsem se dceři z telefonu stáhnout, tedy přesunout nějaké fotky z telefonu do počítače prostým překopírováním za pomoci KDE. V Dolphinu to šlo pomalu, dlouho se načítal i jen samotný seznam souborů v telefonu, tak jsem se podíval, kam KDE přimountovalo telefon a kopíroval soubory v Midnight Commanderu. Bohužel, než jsem zjistil, že je něco špatně (nezobrazovaly se korektně náhledy) a zastavil jsem to, přenesl jsem asi 300 souborů. Jsou bohužel poškozené. Geeqie je buď nezobrazí vůbec, nebo jen třeba proužek 10% obrázku od kraje. Úplně zničené asi nejsou, velikostně odpovídají, jsou v nich vidět EXIF data a Gwenview u některých ukáže náhledy.

Neměl by někdo tip na sw, který by je dokázal analyzovat a opravit?

Díky.
A.



RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Oprava poškozených JPG souborů
« Odpověď #1 kdy: 06. 12. 2020, 16:29:34 »
bzip2 a porovnej velikost, pokud se to zkompresi na mene nez 95% velikosti, tak ty soubory data neobsahuji a byli jen pred-alokovane a neobnovis z toho nic.

Re:Oprava poškozených JPG souborů
« Odpověď #2 kdy: 06. 12. 2020, 18:26:18 »
Prázdné ty soubory urcitě nejsou, namátkově nejdou komprimovat a i exif data z nich jdou tahat. Zkoušel jsem nějaký win sw "Kernel Photo Repair", ten dokáže cca 85% souborů opravit, ale free verze ukládá jen náhledy. Čili šance tu je, ted ještě nějakou pěknou opensource utilitu...