Advent of Code 2020

Advent of Code 2020
« kdy: 04. 12. 2020, 19:13:06 »
Ucastni se nekdo ze ctenaru root.cz?


Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #1 kdy: 04. 12. 2020, 19:42:08 »
Jo, loni poprve a letos zas.

Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #2 kdy: 04. 12. 2020, 21:25:10 »
Loni jsem se ucastnil, letos nemam cas (ty ulohy v prumeru zaberou nezanedbatelny cas). Jinak bych se ale ucastnil rad znova.

Format se mi libil, zadani i reseni byla ruznoroda, bylo fajn procvicit si algoritmy, ktere clovek treba nepouziva.

Take se mi libilo, ze reseni nekterych uloh bylo ne ciste programovani. Vzpominam si na jednu ulohu, kde byly nejake pocatecni polohy hvezd na obloze a jejich rychlosti (nebo neco takoveho), vysledkem mela byt veta. Cloveka muselo napadnout vykreslovat si ty polohy, pro vsechny casy to byl zmatek tecek/pixelu, ale pro jeden urcity cas ty polohy vytvorily "obrazek" s tou vetou - nic, co by se dalo "automaticky automatizovat"

Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #3 kdy: 05. 12. 2020, 15:10:12 »
minuly rok som riesil prvykrat ale v polke decembra som na to prestal mat cas.., dufam ze tento rok to bude lepsie a nebude to vyzerat iba tak ze budem doriesovat celotyzdenne riesenia kazdu nedelu :D

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #4 kdy: 05. 12. 2020, 16:05:57 »
Tak jsem řešil zatím první čtyři dny a docela nuda. Největší část práce sebere naparsovat vstupní data...


Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #5 kdy: 05. 12. 2020, 17:27:12 »
Největší část práce sebere naparsovat vstupní data...

rychle naparsovani vstupu je soucast challenge, dulezita dovednost v programatorskych soutezich

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #6 kdy: 05. 12. 2020, 17:46:46 »
rychle naparsovani vstupu je soucast challenge, dulezita dovednost v programatorskych soutezich

Akorát tady se na rychlost nehraje.

Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #7 kdy: 05. 12. 2020, 18:02:18 »
rychle naparsovani vstupu je soucast challenge, dulezita dovednost v programatorskych soutezich

Akorát tady se na rychlost nehraje.

vy si stezujete, ze vam to zabere moc casu.

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #8 kdy: 05. 12. 2020, 18:25:49 »
vy si stezujete, ze vam to zabere moc casu.

Ne. Já si stěžuju, že zadání jsou moc jednoduchá a tak nejvíc času sebere to naparsování vstupních dat :-D To ale neznamená, že to naparsování zabere moc času.

Jinak, tedy, kdyby autoři trochu drželi krok s dobou, tak by ty vstupy mohli dávat třeba v JSONu a parsování by odpadlo úplně.

Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #9 kdy: 05. 12. 2020, 23:33:12 »
Take se mi libilo, ze reseni nekterych uloh bylo ne ciste programovani. Vzpominam si na jednu ulohu, kde byly nejake pocatecni polohy hvezd na obloze a jejich rychlosti (nebo neco takoveho), vysledkem mela byt veta. Cloveka muselo napadnout vykreslovat si ty polohy, pro vsechny casy to byl zmatek tecek/pixelu, ale pro jeden urcity cas ty polohy vytvorily "obrazek" s tou vetou - nic, co by se dalo "automaticky automatizovat"
Ale samozrejme, ze to slo ;-) Stacilo minimalizovat odchylku pozic hvezd: https://www.reddit.com/r/adventofcode/comments/a51jrx/day_10_analytical_closed_form_solution/

Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #10 kdy: 06. 12. 2020, 02:20:56 »
jako je mi jasný že bude postupně přituhovat ale zatim toje tak pro batolata :D ;)
ale stejně vobdivuju ty poloautisty coto ze sebe vymáčkli bezchybně hnedka max pár minut vod zadání :o :o když si proklikáte ty jednotlivý dny hele :o :o

joa mam takovej dojem že v druhý půlce pátýho dne maj bug ale taky je jako možný že sem něco popletla já sama a prostě to teďko nevidim :o :-\ už sou taky dvě pryč koukejte nato :o :o dobrou noc!!!!!!!!!!!!!
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #11 kdy: 06. 12. 2020, 08:03:09 »
joa mam takovej dojem že v druhý půlce pátýho dne maj bug ale taky je jako možný že sem něco popletla já sama a prostě to teďko nevidim :o :-\ už sou taky dvě pryč koukejte nato :o :o dobrou noc!!!!!!!!!!!!!

Nemají, jen to vysvětlují dost zmateně. Jde o to, najít takové id, které se v seznamu nevyskytuje, ale okolní id (o 1 vyšší a nižší) ano.

Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #12 kdy: 06. 12. 2020, 12:25:19 »
joa mam takovej dojem že v druhý půlce pátýho dne maj bug ale taky je jako možný že sem něco popletla já sama a prostě to teďko nevidim :o :-\ už sou taky dvě pryč koukejte nato :o :o dobrou noc!!!!!!!!!!!!!

Nemají, jen to vysvětlují dost zmateně. Jde o to, najít takové id, které se v seznamu nevyskytuje, ale okolní id (o 1 vyšší a nižší) ano.
todleto sem pochopyla a řešení mi to sežralo vtom problém neni ;D ;D :) ;)

<SPOILER kdo nechce přijít vo překvápko nečte mrňavej text!!!!!!!!!!!!!!!!!!>
já nato nešla přez hledání id ale přez pozici těch židlí noa tam je na kažý xy každá židle dvakrát teda kromě jediný :o :o
možná to maj bejt nějaký dvojsedadla nebo dvě různý řady postranách uličky nebo co :o ;D

</SOILER>
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #13 kdy: 06. 12. 2020, 19:50:34 »
jako je mi jasný že bude postupně přituhovat ale zatim toje tak pro batolata :D ;)
ale stejně vobdivuju ty poloautisty coto ze sebe vymáčkli bezchybně hnedka max pár minut vod zadání :o :o když si proklikáte ty jednotlivý dny hele :o :o

joa mam takovej dojem že v druhý půlce pátýho dne maj bug ale taky je jako možný že sem něco popletla já sama a prostě to teďko nevidim :o :-\ už sou taky dvě pryč koukejte nato :o :o dobrou noc!!!!!!!!!!!!!

tak dnes to bolo fakt tak na 3 minuty.., parsovanie vstupu skopirovane z 4-ky a riesenie obidvoch casti jeden riadok... akurat sa mi nechce byt do 4tej hore kvoli tomu... americania to maju jednoduchsie :D

Re:Advent of Code 2020
« Odpověď #14 kdy: 06. 12. 2020, 20:31:00 »
tak dnes to bolo fakt tak na 3 minuty.., parsovanie vstupu skopirovane z 4-ky a riesenie obidvoch casti jeden riadok... akurat sa mi nechce byt do 4tej hore kvoli tomu... americania to maju jednoduchsie :D

njn, ale já se třeba naučil, že v JS s.split(/\r?\n\r?\n/) a s.split(/(\r?\n){2}/) vrací různé výsledky  >:(