Jak na protažení kabelu v podhledu

Jak na protažení kabelu v podhledu
« kdy: 15. 11. 2020, 16:33:08 »
Máme doma na chodbě podhled kde jsou zapojené světla. Plánuji zakoupit MikroTik cAP ac, který bych zabudoval mezi světla. Jak ale protáhnout LAN když je rack asi 150 cm od plánované díry u stropu ve skříni. Nevím jak protáhnout kabel a směřovat ho tam kam potřebuji. Chci jen jednu díru na protažení LAN a 3 vruty na uchycení do sádrokartonu. Dělal jste to někdo?

« Poslední změna: 15. 11. 2020, 16:52:44 od Petr Krčmář »


Re:Jak na protažení kabelu v podhledu
« Odpověď #1 kdy: 15. 11. 2020, 18:04:12 »
Tvrdý drát nebo protahovací pero by mohlo pomoci. Nebo, pokud máš možnost do toho prostoru dostat dostatečně dlouhou tyč, tak tu. Přivážeš/přilepíš páskou kabel na konec toho pevnějšího nástroje uvedeného výše a posuneš podhledem k díře pro AP a tam si ho vytáhneš ven háčkem)

Nebo opačný postup - malou dírou u AP zastrkáš dovnitř do podhledu 2-3 metry kabelu. Druhou větší dírou u racku zasuneš dovnitř drát s háčkem na konci, zašmátráš a kabel si za nějakou smyčku přitáhneš.

Re:Jak na protažení kabelu v podhledu
« Odpověď #2 kdy: 15. 11. 2020, 19:28:43 »
Já takhle tahal kabel k cap ac dírou ve zdi 2x3cm pomocí krycí části lišty, na jejímž konci byl přilepenej kabel. Ano, bylo to měkký a ohýbalo se to, ale do díry pro kabel k cap ac (díra cca 1,5cm v průměru) jsem strčil drát a když jsem o něj brnknul, věděl jsem, že jsem blízko. Asi na šestý pokud během hodiny se to povedlo protáhnout. :)

Re:Jak na protažení kabelu v podhledu
« Odpověď #3 kdy: 15. 11. 2020, 21:58:23 »
Ja sem si tahal magnet na provazku druhym magnetem po strope  :). mel sem stesti ze v mnou pozadovanem smeru to slo... napric by to neslo protoze by to neprelezlo ty konzole na kterejch je sadros prisroubovanej.

luvar

  • ***
  • 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak na protažení kabelu v podhledu
« Odpověď #4 kdy: 15. 11. 2020, 23:45:45 »
Ja sem si tahal magnet na provazku druhym magnetem po strope  :). mel sem stesti ze v mnou pozadovanem smeru to slo... napric by to neslo protoze by to neprelezlo ty konzole na kterejch je sadros prisroubovanej.

Ked sa smiem spytat, islo o neodymovy magnet zo stareho HDD? Ak ano, rad by som Vas post pouzil pod kazdou diskusiou o tom, ze HDD su mrtve a SSD je jedina volba :)

A jedna otazka, jednalo sa o klasicky 12,5mm hruby sadrokarton, alebo to bola 15stka, ci zdvojena 12,5?


Re:Jak na protažení kabelu v podhledu
« Odpověď #5 kdy: 16. 11. 2020, 06:44:51 »
Díky za všechny rady. Nějak to vyzkouším. magnet by šl, mám na 250kg neodymový ale tuším, že jsou napříč nosníky.

Re:Jak na protažení kabelu v podhledu
« Odpověď #6 kdy: 16. 11. 2020, 07:26:51 »
Ja sem si tahal magnet na provazku druhym magnetem po strope  :). mel sem stesti ze v mnou pozadovanem smeru to slo... napric by to neslo protoze by to neprelezlo ty konzole na kterejch je sadros prisroubovanej.

Ked sa smiem spytat, islo o neodymovy magnet zo stareho HDD? Ak ano, rad by som Vas post pouzil pod kazdou diskusiou o tom, ze HDD su mrtve a SSD je jedina volba :)

A jedna otazka, jednalo sa o klasicky 12,5mm hruby sadrokarton, alebo to bola 15stka, ci zdvojena 12,5?

Ze staryho hdd to nebylo. Tloustku sadrose nevim, ale pokud se dobre pamatuju zdvojenej nebyl.