Chybějící CD při instalaci Debianu

Karel

Chybějící CD při instalaci Debianu
« kdy: 07. 06. 2011, 14:11:05 »
Ahoj, instaluji Debian testing z netinst CD. Instalace probíhá celou dobu v pořádku, až do chvíle, kdy úplně na závěr na mě instalátor zahlásí následující:

Kód: [Vybrat]
Dictionaries-common: Wordlist dictionary
/cdrom/:Vložte prosím disk nazvaný 'Debian GNU/Linux testing _Wheeze_ - Official Snapshot i386 NETINST Binary-1 20110607-03:27' do mechaniky '/cdrom/' a stiskněte enter.

Zdá se mi, že instalátor nějak přestane komunikovat s CD-ROMkou. Zkoušel jsem CD vyndat/zandat, kontrolní součet obrazu, jiné CDčko a stále nic. Instalace probíhá na notebooku.

Díky za nápady
« Poslední změna: 07. 06. 2011, 15:19:38 od Petr Krčmář »


Re: Chybějící CD při instalaci Debianu testing
« Odpověď #1 kdy: 07. 06. 2011, 14:44:13 »
Pokud vím, tak Debian-testin je asi na 20 CD. Když jsem ho na podzim zkoušel (verze s KDE4), tak někde na jejich webu psali, že by mi měli stačit 1 - nebo max. 2 CD a zbytek dostahovat.
Stáhnul jsem dvě a instaloval. Protože ani ze dvou CD mi to nerozjelo WiFi a Bluetooth-myš (prostě tam ty balíky nebyly), tak jsem zkoušel použít *.deb ze sousední partitiony, kde mám Kubuntu. Jenže Kubuntu používá o dost novější verze, takže jsem se dostal do dependency-hell a nakonec jsem to musel vzdát. Ale fungovalo to, akorát bez myši a internetu to bylo trochu na nic.

Ela

Re: Chybějící CD při instalaci Debianu testing
« Odpověď #2 kdy: 07. 06. 2011, 15:08:36 »
...
Pokud mas porad s tim problem, napis radeji na forum.debian-linux.cz a nekdo poradi.

hoved

Re: Chybějící CD při instalaci Debianu
« Odpověď #3 kdy: 07. 06. 2011, 19:49:28 »
me instalace noveho squeeze delala na mem notebooku taky problemy. V pulce instalace mi rekl ze nevidi CD a cus. Z nejakeho duvodu ji pri instalaci odmountoval, takze stacilo se prepnout do jineho terminalu a rucne ji primountovat a pak uz slo v instalaci pokracovat

Karel

Re: Chybějící CD při instalaci Debianu
« Odpověď #4 kdy: 15. 06. 2011, 10:38:35 »
Tak na konec pomohlo stisknutí tlačítka pro zvýšení hlasitosti na notebooku... Zajímavý. Sice na chvíli zmizely ty "okna" instalačního procesu, ale instalace dojela až do konce.