Obsah oddílu je obrazem celého disku

Hamparle

  • ****
  • 360
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Obsah oddílu je obrazem celého disku
« kdy: 12. 11. 2020, 23:03:56 »
Přišel jsem k disku, na kterém je obsah jedné partition  nerozpoznatelný (typ partition je 0700 Microsoft Basic Data název Basic Data Partition, ale může to být nesměrodatné, flags samé nuly)

Napadlo mě, že je to image celého disku včetně tabulky.
Jakým způsobem bych tuto partition zpřístupnil jako nový virtuální, disk na kterém by pak linux viděl tabulku oddíly? Pomůže mknod, losetup...?


signature (hexdump -Cn 2048 /dev/sdc) je:
eb 76 90  000....000 (0x0) nuly dále
00 40 39 1a 000.000 (0x40)
,

...na 0x15E začíná BOOTMGR REmove disks or other media



... Tak mě napadá,je uložená informace o jaký jde FS kromě samotného začátku partition i v  GPT/MBR tabulce není?
« Poslední změna: 12. 11. 2020, 23:35:53 od Petr Krčmář »


luvar

  • ***
  • 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:obsah partition je image celého disku - jak prozkoumat a mountnout
« Odpověď #1 kdy: 12. 11. 2020, 23:28:39 »
Pre skúmanie môže pomôcť wipefs a pre núdzový stav aj photorec. Pre vytvorenie virtualneho disku z ineho disku, ale s pouzitim ofsetu, je mozne vyuzit losetup a jeho "-o" parameter (ak by bola napriklad partition table znicena a samotny oddiel najdete od nejakeho miesta).

Re:Obsah oddílu je obrazem celého disku
« Odpověď #2 kdy: 13. 11. 2020, 13:51:04 »
Protože viditelně nejde o tvá data (jinak bys asi věděl, čím to bylo vytvořené), bylo by asi nejsprávnější to jen smazat a ne se pokoušet dostat dovnitř.

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Obsah oddílu je obrazem celého disku
« Odpověď #3 kdy: 13. 11. 2020, 16:31:38 »
No tak, Hamparle, na co ještě čekají - neslyšeli pana Tomas-T? Šup šup, smazat!

Hamparle

  • ****
  • 360
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Obsah oddílu je obrazem celého disku
« Odpověď #4 kdy: 13. 11. 2020, 18:29:20 »
Protože viditelně nejde o tvá data (jinak bys asi věděl, čím to bylo vytvořené), bylo by asi nejsprávnější to jen smazat a ne se pokoušet dostat dovnitř.
To špekuluješ špatně. Je to můj disk na který jsem dělal dělal zálohu nějaké flashky nebo nefunkčního notebooku....


Re:Obsah oddílu je obrazem celého disku
« Odpověď #5 kdy: 13. 11. 2020, 20:03:30 »
Protože viditelně nejde o tvá data (jinak bys asi věděl, čím to bylo vytvořené), bylo by asi nejsprávnější to jen smazat a ne se pokoušet dostat dovnitř.
To špekuluješ špatně. Je to můj disk na který jsem dělal dělal zálohu nějaké flashky nebo nefunkčního notebooku....
Proč bych špekuloval špatně? Já nepsal o disku, ale o datech, u kterých ani netušíš z čeho přesně jsou.
Třeba se mýlím a jsou to tvoje data, ale pak ti tam musela ležet roky, že už jsi zapomněl o co jde a čím to bylo zazálohované. Takže asi nic důležité a taky adept na smazání. :-)