Dell Ultrasharp U4320Q na vývoj?

Dell Ultrasharp U4320Q na vývoj?
« kdy: 11. 11. 2020, 19:45:40 »
Budu kupovat nový monitor a tak jsem se díval, co je k dispozici.

Používáte někdo 43" display na sw vývoj?

Díval jsem se na Dell UltraSharp U3219Q, když jsem zjistil, že Dell Ultrasharp U4320Q je za stejné peníze a pro vývoj HDR nepotřebuju. Další rozdíly, kromě uhlopříčky nevidím. Oba jsou flicker free a mají redukci modrého světla.

Specifikace je tad:
https://www.anandtech.com/show/15236/ces-2020-dell-ultrasharp-u4320q

V současnosti mám Samsung 32" 4k s VA panelem a abych vše viděl v phodě, tak musím zvětšovat, proto přemýšlím nad 43" a VA panel už nechci, jen IPS.

Díky.


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dell Ultrasharp U4320Q na vývoj?
« Odpověď #1 kdy: 11. 11. 2020, 23:52:00 »
Mam panasonic 4K/40" a sice plocha s velkym rozlisenim se hodi, ale jak to je flat a ne zakriveny, tak je to trocha opruz, z mych 40-50cm pozorovaci vzdalenosti - FOV mych oci nezasahne celou plochu.

Co se tyce uhlopricky vs FOV, tak me prijde ze ty 40+ palcove nemaji smysl na praci z blizka, vice me vyhovuje cca tech 30 palcu (coz zatim jedu v QHD 2560x1600). A kdyz date 40" do metrove vzdalenosti.. tak je vysledek jenom to, ze vetsi plocha potrebuje zravejsi podsviceni.

Zaverem - uhlopricku na kodeni vybirejte podle sve pracovni vzdalenosti (hloubky stolu). Pokud to prezenete, budete se porad rozkoukavat. Je rozdil mit potrebu videt vse (kodeni), nez mit jen pocit periferniho videni / immersive gaming.

Re:Dell Ultrasharp U4320Q na vývoj?
« Odpověď #2 kdy: 12. 11. 2020, 08:37:03 »
Mam panasonic 4K/40" a sice plocha s velkym rozlisenim se hodi, ale jak to je flat a ne zakriveny, tak je to trocha opruz, z mych 40-50cm pozorovaci vzdalenosti - FOV mych oci nezasahne celou plochu.

Co se tyce uhlopricky vs FOV, tak me prijde ze ty 40+ palcove nemaji smysl na praci z blizka, vice me vyhovuje cca tech 30 palcu (coz zatim jedu v QHD 2560x1600). A kdyz date 40" do metrove vzdalenosti.. tak je vysledek jenom to, ze vetsi plocha potrebuje zravejsi podsviceni.

Zaverem - uhlopricku na kodeni vybirejte podle sve pracovni vzdalenosti (hloubky stolu). Pokud to prezenete, budete se porad rozkoukavat. Je rozdil mit potrebu videt vse (kodeni), nez mit jen pocit periferniho videni / immersive gaming.

Díky.

Monitor mám od sebe (když sedím jak bych měl) skoro metr.
Bohužel ty 43ky nejsou nikde v showroomu, tak jsem si "vystřihl" monitor z papundeklu. Na stul vleze a když jsem od toho metr, tak nemám pocit, že by mi to vadilo.

Ještě jsem zkoušel dát tu 32ku tak blízko, aby mi u aplikace nevadila velikost fontů. Na 27 palcovém monitoru 2K to bylo ok i z toho metru, na 32 palcovém monitoru to bylo ok, když jsem se dostal na cca 50 centimetrů a to už jsem měl problém, že jsem se koukal do levého horního rohu a neměl jsem přehled o celé ploše.

bmn

  • ***
  • 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dell Ultrasharp U4320Q na vývoj?
« Odpověď #3 kdy: 12. 11. 2020, 18:35:48 »
Já bych na vývoj tuhle velikost určitě doporučil. Koukám na to asi z 80 cm. Občas si na tom pustím i nějakou hru.

Pár let jsem používal starý prezentační Philips s IPS obrazovkou, ale hrozně to žralo a rozlišení nebylo úplně na web. Na práci v terminálu v pohodě. Nedávno jsem přešel na LG 43UN700 a tomu už nemůžu nic moc vytknout, až na ten kontrast, ale to je vlastnost IPS. Největší problém bylo najít něco s matným displayem. Zdá se, že v téhle velikosti jsou to většinou jen převlečené televize. Ten Dell by měl být v pohodě. Mám pocit, že má ten samý display jako to LG.

Re:Dell Ultrasharp U4320Q na vývoj?
« Odpověď #4 kdy: 14. 11. 2020, 00:24:32 »
Zrovna tenhle Dell mám doma a je fajn. Nepoužívám ho teda na vývoj, děcka na něm čučí na tlapkovou patrolu. Ale pozorovací úhly jsou vyloženě dobré a rozlišení velmi jemné, ani zblízka nevidím jednotlivé pixely. Podsvícení není 100% rovnoměrné, ale v rozumných mezích. Rámeček tenký, celkově se mi moc líbí a mám z něj radost.

Pozor, při připojení ke staršímu HDMI 1.4 nedostaneš 4K při 60 Hz, max 30 Hz. Asi to víš, ale jen pro jistotu :-)