Mikrotik router a Apache server na linuxe - nepřístupný z veřejné IP

Nakonec to bude jinak. Zprovoznil jsem desku s armem a 8GB ram ddr3 a gigovou kartou, právě se aktualizuje ubuntu server 20.


no něco funguje a něco ne. Vyzkoušej kvetinkova345.info to funguje. Ale ping na tuhle adresu ne. Mám zprovozněné dva virtuály na apache2.
1. meteo.kvetinkova345.info
2. weewx.kvetinkova345.info
na ně se ale nedá dostat. Někde je chyba mě po těch cca 15 hodinách už pomalu se vypíná mozek...

Nevím co ti na tom kvetinkova345.info mělo fungovat já nevidím nic. Ping mi funguje, zkus sem hodit schéma jak to chceš, určitě to bude příjemnější.

Poradím mi ještě prosím někdo jak na mikrotiku povolil port 3306 (mysql) kvůli této chybě
Kód: [Vybrat]
(2003, "Can't connect to MySQL server on '' (111)") potřebuji aby raspberry mohl odesílat data do databáze na serveru uvnitř vnitřní sítě. Jen uvnitř sítě, ne z venku. Díky.

raspberry má adresu 192.168.88.248
server 192.168.88.214

díky moc

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tohle jsou zcela zásadní neznalosti, které 1. je možno bez problémů dohledat na webu, 2. vás usvědčují ze snahy dělat něco, na co nemáte. Tak buďto si to dostudujte (obecné síťování a k tomu zvláštnosti Mikrotiku), nebo to nedělejte.


Tohle jsou zcela zásadní neznalosti, které 1. je možno bez problémů dohledat na webu, 2. vás usvědčují ze snahy dělat něco, na co nemáte. Tak buďto si to dostudujte (obecné síťování a k tomu zvláštnosti Mikrotiku), nebo to nedělejte.
Souhlasím, pokud si nenastaví ani firewall tak by si už vůbec neměl hrát s veřejkou. A některé dotazy jsem nepochopil, když je raspberry a server v LAN proč by měl data odesílat přes WAN?
Nakresli si schéma co přesně potřebuješ a jdi postupně, mikrotik má dobrou dokumentaci.



přepracoval jsem firewall ale teď ho nemůžu nasadit (home office) nesmí ani na vteřinu vypadnout internet. Tak leda večer, nebo spíš v noci až celá rodina přestane chatovat a koukat na pitomý seriály...

Všechno funguje !!!!!