Rok čas na přípravu - FIT VUT

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #30 kdy: 07. 06. 2011, 20:59:07 »
GrEEEne: Otázkou však je jestli zhoršující se statistika průchodnosti ukazuje na zvyšující se obtížnost předmětů nebo snižující se úroveň studentů.
Je oblíbené rčení, že studenti jsou rok od roku línější, hloupější a horší. Samozřejmě může být, ale...
Kromě toho byla průchodnost mnoha předmětů ztížena zavedením minimálního bodového hodnocení zkoušky, aby byla uznána. To automaticky není nic zlého, prostě to dřív nebylo, a tak stačilo méně bodů ze zkoušky, protože student již měl nějaké body získané tvorbou projektů a z půlsemestrálního testu.

Ad matematika... ta není na VUT FIT to nejtěžší - od toho jsou jiné školy, které jsou zaměřeny více teoreticky :-).


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #31 kdy: 07. 06. 2011, 21:56:56 »
Jednoduchy, snizuji se na roky. Znalosti, se kterymi byste se pred lety ani nevyucili dneska staci na maturitu, prijimaci zkousky na VS jsou vycemene symbolicke takze je cim dal tim vice studentu lynych a blbich. Ale to je samozrejme dano dobou a zkurvenym kapitalismem ktery dal vzniknout spouste soukromych skol, ktere uroven naseho skolstvi znatelne snizuji.

Jmeno

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #32 kdy: 07. 06. 2011, 23:14:03 »
VUT ? bez na FIT CVUT... progtest.cz otestuje jak jsi se pripravil ... btv studium v praze vyjde cca na 6000 za mesic a to neni tak strasne ...


ZdenekV

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #33 kdy: 08. 06. 2011, 08:55:25 »
Do Irska se pry pred nekolika lety oplatilo jet, jet tam ted, to je pry uz pekne v pr...i :-\
Snad jedine jeste sever Evropy by stal za to... ???

Ahoj, v Irsku jsem zil nekolik let. Letos jsme se vratili domu.
Irsko rozhodne neni v zadeki. Prace pro programatory je tam dost.

Je ale nutne mit co nabidnout.
1. bez znalosti anglictiny to dneska uz nepujde.
2. praxe je taky dulezita, ale i bez ni by jsi mohl neco najit, bez anglictiny nic

K puvodnimu tematu:

VS je skola, kde se naucis vyhledavat a pouzivat informace a obcas i pracovavat na ukolech, kterym uplne nerozumis. Ja zpetne ( absolvoval jsem v roce 2004) nejvice ocenuji systematickou praci na projektech, ktera byla takovou simulaci pracovniho procesu a prave tu teorii. Naucit se novy programovaci jazyk neni problem a zalezi, co pak budes delat za praci.

Ja bych Ti doporucil nasledujici:
1. organizace znalosti: nejaky program, kde si budes ukladat poznamky. papir, wiki, outline editor. Ja pouzivam pri uceni FreeMind outline editor. See http://freemind.sourceforge.net/wiki/index.php/Main_Page

2. nauc se psat vsema deseti, je spousta programu, ktere Ti pomuzou, 10 minut kazdy den aspon rok vyuky!

3. nainstaluj si linux a zacni zkoumat. Misto klikacich programu zacni pouzivat prikazovou radku. Kdysi davno me zaujal citat Linuse: "V prikazove radce jde pracovat rychleji a efektivneji". Dost jsem se divil, dokud jsem se nenaucil psat vsema deseti, proc si mysli, ze klikat je pomalejsi. Ja jsem zacinal s touto knihou http://www.e-firma.cz/view.php?cisloclanku=2006092402

4. vyber si nejaky open source projekt a nabidni jim, ze budes delat testera. Naucis se neco noveho a zaroven prospesneho. Je celkem jedno co to bude. Vyber si neco, co Te bavi, nebo co bys chtel v budoucnu delat. Vetsinou je to shodne :). V zadnem pripade se neboj, ze o dane veci nic nevis.

5. ja jsem pred VS pracoval manualne, neskodi to, celych 5 let studia jsem si pak ohromne vazil, behem studia jsem programoval jen jednou 3 mesice a nic mi neuteklo

6. venuj se jazykum myslim ted anglictinu, nemcinu, francouztinu, rustinu .... vyber si dva a ty studuj. Schopnost cist beletrii, divat se na filmy a samozrejme plynula komunikace s lidmi Ti otevre uplne jiny svet. Proc dva? Protoze anglictina je samozrejmost a druhy jazyk pomaha v konkurencnim prostredi. Zvlaste jestli mas Nemecko, Rakousko blizko z domova.

7. precti si nejake knihy o psychologii treba od Davida Grubera. Ja jsem nekolikrat precetl tuto knihu. Pomaha mi nejen v udrzovani jazykovych znalosti http://www.gruber.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=220&Itemid=87

Hodne stesti!

ZdenekV

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #34 kdy: 08. 06. 2011, 08:58:51 »
k bodu 5.
myslel jsem praci jako programator mimo skolu, ve skole jsme toho nabouchali docela dost.


zdenekT

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #35 kdy: 10. 06. 2011, 14:27:57 »
to JirkaLL
Být tebou tak letos seru na nějaké učení se dopředu, maximálně to C.
Spíš si pořádně vydělej dokud máš čas, protože při studiu na VUT FIT moc času mít nebudeš a když j,o měl bys ho alespoň první dva roky věnovat studentskému životu.

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #36 kdy: 10. 06. 2011, 20:57:48 »
Zdeněk V: Díky moc za rady, už sem na tom začal pracovat.

Jinak díky všem co si udělali čas na odpovědi!

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #37 kdy: 10. 06. 2011, 22:46:29 »
Rad si dostal habadej vseho druhu, ale ve finale beztak bude zalezet. Kazdy je jiny a kazdemu i neco trochu jineho vyhovuje. Snad ti to ale pomuze pri rozhodovani do budoucna tim ci onakym smerem.

Hlavne bych dodal, k te praci v zahranici, ze maximalne souhlasim se ZdenkemV v bode, ze bez jazyka nenajdete praci a posuzovani jazykovych znalosti, z me vlastnich zkusenosti je mnohymi velice precenovano. Potkal jsem lidi se statnicemi certifikaty a podobnymi nesmysli co si nebyli schopni objednat jidlo ci nakoupit v obchode a honosili se, ze v cechach pracovali na pozici vyzadujici "FLUENT ENGLISH". Na druhou stranu to ale plati i obracene, ze znacna cast lidi se naopak velice podcenuje. Chce to najit rozumny kompromis.

Necromancer

Re:Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #38 kdy: 02. 01. 2018, 19:28:09 »
CVUT FEI kamo, nebud debil