Rok čas na přípravu - FIT VUT

Strasidlo

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #15 kdy: 06. 06. 2011, 21:27:54 »
Tvuj pristup se mi libi taky drzim palce, ale spise jdi nekam do zahranici. V cechach nevydelas, nic moc se za rok nenaucis protoze je celkem problem sehnat rozumnej job jako absolvent a v zahranici se naucis jazyk coz je obrovska vyhoda.

Pokud někdo na školu vyloženě nekašle, pak nemá problém s uplatněním znalostí v oboru. Já udělal bakaláře na FEI na VŠB a nyní mám již brigádu a 3 exkluzivní nabídky práce. A to je zatím jen v období prázdnin mezi bc studiem a navazujícím studiem.


Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #16 kdy: 06. 06. 2011, 21:37:18 »
Tolik obecně, ale já FIT VUT nedoporučuji, protože během posledního roku-dvou začaly panovat mezi studenty mimořádně nelibé nálady ve vztahu ke škole. Těžké předměty si drží svou náročnou úroveň, ale z těch lehčích se stávají ještě těžší. Pokud někdo počíta s video záznamy přednášek, tak jejich nahrávání bylo výrazně zredukováno (pokud se dříve nahrávalo 90% předmětů, tak nyní je to tak 10%).

Mám to chápat tak že škola více tlačí na studenty? A tu větu "z těch lehčích se stávají ještě těžší" mám chápat tak, že nepříliš důležité předměty se berou zbytečně do hloubky??

Jinak učebnici určitě pořídím, ale chtělo by to ještě něco víc. Přeci jen tohle je "jen" C a já bych rád načerpal co nejvíc informací co půjde. Hlavně co nejvíce abstraktně.


Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #17 kdy: 06. 06. 2011, 21:40:29 »
Jaky veci mas na mysli? :)

Utec co nejrychleji to jde, klidne se zkus dostat na univerzitu v zahranici a pak se vrat. Za rok v cechach na dustojne studium nevydelas a ty zkusenosti jsou nenahraditelne.

Tohle si určitě vezmi k srdci, ale stejně je potřeba tento rok aspoň něco málo vydělat abych mohl v cizině studovat. Napsal sem to asi špatně, těmi "věcmi" mám na mysli jak probíhala vaše příprava např. když jste se učili objektové databáze.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #18 kdy: 06. 06. 2011, 22:47:08 »
Na pripravu na skolu se  vykasli. Ztrata casu a zbytecne nervy. Az to prijde tak to res. Beztak se vsechno bere od zacatku. Penize venuj do sebe, kurzy, certifikaty a knihy. Studuj co te zajima, cti knizky a zkousej. Jedno bez druheho je k nicemu.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #19 kdy: 06. 06. 2011, 23:05:25 »
to Ela
Ja utekl do Irska a uz tu budu ctvrtym rokem. Hlavnim duvodem pro mne byl jazyk, nekolik velice nadejnych pracovnich pozic mi uteklo kvuli anglictine. No a uz jsem tu zustal a vzhledem k tomu, ze pristi rok tady nastupuji na skolu tak asi jeste zustanu. S odstupem casu muzu rici, ze to bylo nejlepsi rozhodnuti co jsem kdy ucinil. Nicmene se urcite chci vratit a zit  v cechach ale uzivam dokavad to jde.


Ela

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #20 kdy: 06. 06. 2011, 23:17:57 »
Do Irska se pry pred nekolika lety oplatilo jet, jet tam ted, to je pry uz pekne v pr...i :-\
Snad jedine jeste sever Evropy by stal za to... ???

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #21 kdy: 06. 06. 2011, 23:21:54 »
Kdyz jsem prijel tak uz to bylo slozitejsi ale nakonec se povedlo. Clovek to nema jednoduchy ale pokud chce a snazi se tak se to da. Sever evropy je sice krasnej, ale s jazykem je to tam dost slozity. Na pracovni urovni jeste budiz, ale soukromej zivot je pak dost slozitej. Kamarad studuje v dansku a neni to zadna prochazka ruzovym sadem :)

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #22 kdy: 07. 06. 2011, 12:33:17 »
Mám to chápat tak že škola více tlačí na studenty? A tu větu "z těch lehčích se stávají ještě těžší" mám chápat tak, že nepříliš důležité předměty se berou zbytečně do hloubky??
Zhruba ano. Už mám od prvního ročníku trochu odstup, ale stačí vidět statistiky průchodnosti některých předmětů, kde to v extrémním případě třeba 50% studentů neudělá (opakuje další rok). Dřív to tak nebylo.

Jinak učebnici určitě pořídím, ale chtělo by to ještě něco víc. Přeci jen tohle je "jen" C a já bych rád načerpal co nejvíc informací co půjde. Hlavně co nejvíce abstraktně.
Abstraktní vědomosti se čerpají nejlépe na vysoké škole.

Najdi si pár blogů studentů (google: VUT FIT -site:www.fit.vutbr.cz).

marwyn

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #23 kdy: 07. 06. 2011, 12:43:12 »
A proč se chceš hlásit až za rok? Akorát teď zratíš rok.

Potřebuji si tenhle rok vydělat, abych potom mohl důstojně potom studovat.

Si děláš kozy ne? Ty chceš studovat IT a nezvládáš mutlitasking?

Ela

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #24 kdy: 07. 06. 2011, 12:56:58 »
...ale soukromej zivot je pak dost slozitej. Kamarad studuje v dansku a neni to zadna prochazka ruzovym sadem :)
Copak? :) S jakymi potizemi se potyka? Povidej, neprehanej ;) Obecne vzato, na severu maji o kolecko vic, ale pry to tam zacinaji kazit 'opaleni' z Indie a pakistanu :o
A jazyk (krome finstiny, ktera zni spis jako madarstina :P) je takovy mix nemciny a anglictiny, tak to se da zvladnout, IMO.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #25 kdy: 07. 06. 2011, 14:27:53 »
to ela:
Tak ve svedsku to problem neni, tam anglicky umi skoro kazdej, v norsku je hodne cizincu po ruznu na plosinach a tak jinak to tam s anglictinou je tak 50-50 rekl bych. Finsko a dansko je kapitola sama pro sebe. Tam je anglina asi na stejny urovni jako u nas. Kamarad kdyz do danska prijel, tak mel potize najit si praci prave kvuli tomu ze neumel dansky a anglictina moc nefrcela. Na skole byla vyuka v angline takze tam to problem nebyl. Osobne znam nekolik finu a noru a ti anglicky mluvi tak nevim :) nicmene tohle je spise o tech, co zijou doma. U tech co cestuji je to jasny.
Nevim teda kterej jazyk mas na mysli, ale anglictina a nemcina jsou ve sve podstate, co se slovni zasoby tyce, hodne podobne jazyky :) a danstina je uplne otresna.

Jinak opaleny a polaci jsou vsude a asi jsou i vsude stejne oblibeni.

Ela

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #26 kdy: 07. 06. 2011, 16:34:37 »
A kdyz potkas Stephen Rea nebo rejzu Neil Jordan-a, tak je ode me pozdravuj 8)
Oba jsou cool v tom co delaji  :D

http://www.csfd.cz/tvurce/2287-stephen-rea  :P

P.S. Jo, abych nezapomnela na Sinead O'Connor  ;)

Joe King

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #27 kdy: 07. 06. 2011, 16:46:24 »
GrEEEne: Otázkou však je jestli zhoršující se statistika průchodnosti ukazuje na zvyšující se obtížnost předmětů nebo snižující se úroveň studentů.

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #28 kdy: 07. 06. 2011, 18:36:22 »
Ještě bych měl jeden dotaz, co matematika? Co bych si měl zopakovat abych se potom zbytečně nezasekával.

ateista

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #29 kdy: 07. 06. 2011, 19:27:27 »
nic. cokoliv co umis z gymplu tak bude prekonano behem nekolika cviceni.