Rok čas na přípravu - FIT VUT

Rok čas na přípravu - FIT VUT
« kdy: 06. 06. 2011, 14:23:51 »
Ahoj, mám teď po maturitě (gymnázium) a příští rok se budu hlásit na FIT VUT. Tudíž mám rok času, a ten budu věnovat přípravě, resp studia Informatiky. Na gymnázium byl učitel dost slabota, tudíž mám celkem mezery. Proto bych vás chtěl poprosit o doporučení nějakých knížek, které se dají použít k samostudiu. Ještě nevím v čemu bych se chtěl v IT věnovat naplno, tudíž pokud možno aby ty materiály byly co nejvíce abstraktní. 
« Poslední změna: 06. 06. 2011, 19:33:30 od Petr Krčmář »


Wily

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #1 kdy: 06. 06. 2011, 14:46:37 »
A proč se chceš hlásit až za rok? Akorát teď zratíš rok.

qwertz

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #2 kdy: 06. 06. 2011, 14:47:19 »
Přednášky na FITu dostupné ze záznamu takže pokud najdeš nějakého FITáka který ti to stáhne můžeš si celý prvák zkusit udělat "cvičně" ,)

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #3 kdy: 06. 06. 2011, 14:49:49 »
A proč se chceš hlásit až za rok? Akorát teď zratíš rok.

Potřebuji si tenhle rok vydělat, abych potom mohl důstojně potom studovat.

ateista

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #4 kdy: 06. 06. 2011, 15:17:27 »
běž zrovna a najdi si pri tom brigadu. stihat se to da. spousta firem shani lidi co chteji delat i kdyz treba neumi moc tak si je vyuci, dulezity je chtit. jak jednou skolu prerusis tak uz se tam nevratis, zjistis ze se bez titulu da taky zit a vydelavat si.


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #5 kdy: 06. 06. 2011, 15:41:05 »
Citace
jak jednou skolu prerusis tak uz se tam nevratis
Tohle nesmyslne klise jeste z doby komunismu kdy studovat pri praci zrovna nefrcelo. Spoustu lidi to naopak utvrdi v potrebe skolu udelat at uz z vlastni potreby nebo kvuli praci. Clovek si uvedomi co vlastne potrebuje a ma sanci premyslet co vlastne v zivote chce delat. Nejvetsim problemem je, ze naprosta mensina lidi dela v oboru ktery vystudovala a to prave proto, ze se dali do studia neceho, co jim prislo fajn, ale kdyz se to obrati v praxi tak uz to tolik netahne.

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #6 kdy: 06. 06. 2011, 16:24:02 »
Citace
jak jednou skolu prerusis tak uz se tam nevratis
Nejvetsim problemem je, ze naprosta mensina lidi dela v oboru ktery vystudovala a to prave proto, ze se dali do studia neceho, co jim prislo fajn, ale kdyz se to obrati v praxi tak uz to tolik netahne.

Přesně můj případ, dal sem si přihlášky na školy o kterých sem si myslel že by mě mohli bavit, naštěstí jsem se nedostal a v hlavě se mi rozsvítilo co vlastně chci. Chci určitě studovat, ale je potřeba mít nějaký finanční základ.

iwtu

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #7 kdy: 06. 06. 2011, 18:05:51 »
A proč se chceš hlásit až za rok? Akorát teď zratíš rok.

Potřebuji si tenhle rok vydělat, abych potom mohl důstojně potom studovat.

Krasny ciel. Drzim prsty.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #8 kdy: 06. 06. 2011, 18:17:28 »
Tvuj pristup se mi libi taky drzim palce, ale spise jdi nekam do zahranici. V cechach nevydelas, nic moc se za rok nenaucis protoze je celkem problem sehnat rozumnej job jako absolvent a v zahranici se naucis jazyk coz je obrovska vyhoda.

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #9 kdy: 06. 06. 2011, 18:42:49 »
Teď dva měsíce mám práci jistou tady v Čechách a dále se uvidí. Jinak zahraničí je taky v plánu, ale tam je to s prací složitější. Jinak otázka k tématu: Jak se vy učíte nové věci? Přednášky, skripta, pokus-omyl, publikace?

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #10 kdy: 06. 06. 2011, 20:55:41 »
Jaky veci mas na mysli? :)

Utec co nejrychleji to jde, klidne se zkus dostat na univerzitu v zahranici a pak se vrat. Za rok v cechach na dustojne studium nevydelas a ty zkusenosti jsou nenahraditelne.

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #11 kdy: 06. 06. 2011, 21:09:19 »
Tak zatím to zde nezaznělo, ale na FIT VUT se ze začátku probíra jazyk C. Osobně doporučuji Učebnici jazyka C od Pavla Herouta. Dále je vhodné mít nějaké základy asembleru, nestratit se v linuxu atd.

Tolik obecně, ale já FIT VUT nedoporučuji, protože během posledního roku-dvou začaly panovat mezi studenty mimořádně nelibé nálady ve vztahu ke škole. Těžké předměty si drží svou náročnou úroveň, ale z těch lehčích se stávají ještě těžší. Pokud někdo počíta s video záznamy přednášek, tak jejich nahrávání bylo výrazně zredukováno (pokud se dříve nahrávalo 90% předmětů, tak nyní je to tak 10%).

Ela

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #12 kdy: 06. 06. 2011, 21:17:48 »
...
Utec co nejrychleji to jde, klidne se zkus dostat na univerzitu v zahranici...
;D
A kam jsi ty utekl? :)
Nebo mas zkusenosti z nejakych cool destinaci? ;)

ateista

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #13 kdy: 06. 06. 2011, 21:25:50 »
no to je presne to co jsem psal na zacatku, jen s tema jmenama a oznacenima aby se v tom cert vyznal tak jsem radsi nejmenoval protoze google je znalejsi.

ateista

Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« Odpověď #14 kdy: 06. 06. 2011, 21:26:20 »
sorry, to melo jit na "cena za zachranu dat"