Jake používáte prostředí pro vývoj (C++)_

nula

Jake používáte prostředí pro vývoj (C++)_
« kdy: 28. 10. 2020, 19:05:46 »
Ahoj,
 chtel bych polozit takovou anketni otazku: Jake prostredi pouzivate pro vyvoj v c++?

Osobne jsem asi 15 let pouzival vim, ale uz dnes uz se mi to zda fakt zbytecne. Osobne jsem presel na IDE od Jetbrains(protoze obcas se dostanu i k Jave, Pythonu a hodne vyjimecne i k webovym vecem).

Jak to mate vy?
« Poslední změna: 28. 10. 2020, 19:07:44 od nula »


alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jake používáte prostředí pro vývoj (C++)_
« Odpověď #1 kdy: 28. 10. 2020, 19:15:50 »
clion je fajn, kdevelop je fajn.
nevim proc, ale jako linuxak co musi delat i ve windows jsem si oblibil visual studio code.
takze ve vysledku kombinuju vim uvnitr shellu na rychle prohlidnuti jinych souboru, a projekt si otevru ve visual studio code a kompiluju stejne vetsinou v command lajne a debug bud gdb v command lajne nebo v studiu.

ostatni kolegove si vyzadali licence na clion od zamestnavatele a jedou vetsinou v clion.
ja se snazim pouzivat free veci.
« Poslední změna: 28. 10. 2020, 19:17:57 od alex6bbc »

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jake používáte prostředí pro vývoj (C++)_
« Odpověď #2 kdy: 28. 10. 2020, 19:46:11 »
Používám Vim, spouštím z něho i kompilace a testy.

Re:Jake používáte prostředí pro vývoj (C++)_
« Odpověď #3 kdy: 29. 10. 2020, 08:19:48 »
Qt Creator, Visual Studio Code.

Re:Jake používáte prostředí pro vývoj (C++)_
« Odpověď #4 kdy: 29. 10. 2020, 13:09:00 »
Zkoušel jsem leccos (Eclipse, KDevelop, Anjuta, Code::Blocks), ale nakonec jsem zakotvil překvapivě u NetBeans. K C/C++ si totiž odskakuji od Javy, tak jsem jako doma.



Re:Jake používáte prostředí pro vývoj (C++)_
« Odpověď #5 kdy: 29. 10. 2020, 20:31:17 »
hodne davno (anjuta, eclipse cdt, netbeans, code::blocks, codelite)
nedavno (clion, zeus ide, kdevelop, qtcreator)
dnes na vsechno visual studio code

tak rok zpet jsem primarne pouzival produkty od jetbrains stale jeste si platim i All Products Pack  licenci. Ale zjistil jsem ze mi ve vysledku vice vyhovuje VSCode

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jake používáte prostředí pro vývoj (C++)_
« Odpověď #6 kdy: 29. 10. 2020, 22:31:34 »
Xcode a Visual Studio (Code)


nula

Re:Jake používáte prostředí pro vývoj (C++)_
« Odpověď #8 kdy: 30. 10. 2020, 14:03:51 »
hodne davno (anjuta, eclipse cdt, netbeans, code::blocks, codelite)
nedavno (clion, zeus ide, kdevelop, qtcreator)
dnes na vsechno visual studio code

tak rok zpet jsem primarne pouzival produkty od jetbrains stale jeste si platim i All Products Pack  licenci. Ale zjistil jsem ze mi ve vysledku vice vyhovuje VSCode

To mne celkem zajima, jsou nejake konkretni duvody, proc prestoze platis licenci, tak jsi presel spis k VSCode? Nebo spis je to dano pocitem, a "lepsi" praci (tim lepsi myslim, pro prijemnejsi/jednodussi/efektivnejsi)?

Re:Jake používáte prostředí pro vývoj (C++)_
« Odpověď #9 kdy: 30. 10. 2020, 16:31:08 »
hodne davno (anjuta, eclipse cdt, netbeans, code::blocks, codelite)
nedavno (clion, zeus ide, kdevelop, qtcreator)
dnes na vsechno visual studio code

tak rok zpet jsem primarne pouzival produkty od jetbrains stale jeste si platim i All Products Pack  licenci. Ale zjistil jsem ze mi ve vysledku vice vyhovuje VSCode

To mne celkem zajima, jsou nejake konkretni duvody, proc prestoze platis licenci, tak jsi presel spis k VSCode? Nebo spis je to dano pocitem, a "lepsi" praci (tim lepsi myslim, pro prijemnejsi/jednodussi/efektivnejsi)?

Tak zejmena rad pouzivam oss veci kdyz to jde a prilis me to neomezuje. To byl zejmena duvod ze zacatku. Kdyz jsem s VScode zacinal tak mel i docela hodne chyb a ruzne nedokonalosti, takze jsem casto pri nejakem problemu rad zase sahnul na IDE od jetbrains. A jak se postupne VSCode zlepsoval tak jsem jetbrains IDE produkty prestal v podstate uplne potrebovat, ale pro jistotu si je dale platil. A brzo mi predplatne skonci, tak uvidim jestli uz se rozhodnu ho neprodlouzit a nebo to zase  o rok posunu.

Jinak k tem konkretnim duvodum:
1.) CLion mi pro projekt na kterem v praci pracuji nefungoval. Hodne se to sekalo a bylo to hrozne pomale a vlastne to nefungovalo. Ne ze by VSCode v te dobe byl nejak ultimatni ale aspon se nesekal a dalo se stim pracovat. Dnes uz VSCode skvele funguje s tim projektem a nemam vetsi problemy. CLion jsem nejakou dobu nezkusil, takze je mozne ze i ten se zlepsil, nez se rozhodnu (ne)prodlouzit licenci urcite jeste vyzkousim.

2.) Pouzivam hodne jazyku a prepinam mezi hodne projektama. U jetbrains produktu mi trochu vadilo ze musim mit All pack a mit nekolik IDE a ne jen jedno, celkove to melo za nasledek vetsi systemove pozadavky a ruzne komplikace souvisejici s nutnosti mic vice programu (aktualizace atd, to castecne resil jejich toolbox coz byla ale zase dalsi kudla)

No a jednim z jazyku co pouzivam je Dlang a ten proste v jetbrains nema rozumnou podporu

3.) nemam rad javu

Takze aktualne mam jedno IDE VSCode kde mam nainstalovanou podporu pro vse co potrebuji, jednotne zkratky a proste vsechno co potrebuji jen jednou a na jednom miste a pocitove jsem produktivnejsi a prostredi je sviznejsi

Longin

  • ***
  • 104
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jake používáte prostředí pro vývoj (C++)_
« Odpověď #10 kdy: 30. 10. 2020, 20:05:08 »
Používám Vim, spouštím z něho i kompilace a testy.

a má cenu se to učit nebo je to pozéřina, protože to vypadá cool?

m1x

Re:Jake používáte prostředí pro vývoj (C++)_
« Odpověď #11 kdy: 30. 10. 2020, 20:27:41 »
Midnight Commander a jeho editor ve kterém mám hodně upravené zvýrazňování syntaxe (nejen pro C++). V nouzi i jiný editor který efektivně dělá přesně co má (třeba vim nebo vi).

Kdysi spouštěné bez X11 přímo na několika VT, pak v několika xtermech pro snadné přepínání, dnes v několika záložkách Konsole, pořád s přibližně stejným uspořádáním (cmdline pro kompilaci, pak aktuální zdroják v editoru, manuál, další zdroják, ...)

Rychlé a jednoduché, flexibilní, za desítky let téměř beze změn, lze i přes pomalé připojení...

Kdysi jsem měl skript, který při uložení kteréhokoliv zdrojáku hned spustil make a pak rovnou spustil ten program a když kompilace neprošla tak otevřel xterm s výstupem, takže jsem zmáčknul F2 a už jen četl co je špatně :-)

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jake používáte prostředí pro vývoj (C++)_
« Odpověď #12 kdy: 30. 10. 2020, 21:08:42 »
Používám Vim, spouštím z něho i kompilace a testy.

a má cenu se to učit nebo je to pozéřina, protože to vypadá cool?

Na tom není co se učit, jsou to jen dvě definice klávesových zkratek v configu. Nic světoborného. Z Vimu můžeš spustit jakýkoli externí příkaz a jako parametr mu dáš '%' jako zástupný symbol pro aktuálně editovaný soubor. Pro každý typ souboru si to můžeš nastavit jinak.

m1x

Re:Jake používáte prostředí pro vývoj (C++)_
« Odpověď #13 kdy: 30. 10. 2020, 21:10:16 »
Používám Vim, spouštím z něho i kompilace a testy.

a má cenu se to učit nebo je to pozéřina, protože to vypadá cool?

Je to velmi pohodlné a velmi efektivní když to umíš. Taky se nemusíš každých 15 let učit něco dalšího. Můžeš, ale nemusíš.

Pro některé účely je Vim velmi vhodný, pro jiné naopak nevhodný. Pro dlouhodobou editaci prostých textů je velmi efektivní. Říká se že ruka je rychlejší než oko a když sleduješ někoho kdo opravdu umí Vim tak nestíháš. Pokud víš co je psaní všemi deseti, tak pro dokonalou ovladatelnost nemusíš sundat prsty z hmatových značek a prostě jedeš.

Je nejefektivnější a nejvýkonnější když víš co tvoříš a potřebuješ ten zdroják přesunout z hlavy do počítače, upravit, odladit atd. Taky je výborný když děláš velké a hromadné úpravy. Čím víc tápeš, čím míň víš co chceš, tím vhodnější je něco klikacího.

Záleží na tobě, na co ho budeš používat. Když se ho jednou naučíš, vydrží ti to celý život a budeš dobře vědět proč ho chceš. Vi tady bylo dřív než já, kdo ho umí ten umí i Vim a bude umět i to co tady bude dávno poté co my už tady nebudem...

Na hraní se to neuč, ale jako pracovní nástroj to podle mě má cenu.

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jake používáte prostředí pro vývoj (C++)_
« Odpověď #14 kdy: 30. 10. 2020, 22:12:18 »
Code::Blocks anebo Emacs.