Ergonomicky vyskovo nastavitelny stol na homeoffice

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ergonomicky vyskovo nastavitelny stol na homeoffice
« kdy: 28. 10. 2020, 10:19:37 »
Zariadujeme si dom a jedna z miestnosti bude pracovna. Chcel som sa spytat, ci mate typy na nejaky vyskovonastavitelny stol? Preferencia by bola asi skor rohovy stol. Ak mate niekto, vie sa podelit o skusenosti?
Dakujem


Re:Ergonomicky vyskovo nastavitelny stol na homeoffice
« Odpověď #1 kdy: 28. 10. 2020, 10:58:28 »
Ergo Interier Stůl od nich zatím nemám, jen židli, ale u židlí jsem měl pocit, že vědí, co a proč dělají. Takže bych tomu věřili u těch stolů.

xPoli

Re:Ergonomicky vyskovo nastavitelny stol na homeoffice
« Odpověď #2 kdy: 28. 10. 2020, 11:17:19 »
Mám rovný sit2stand (tuším 180x70) a jsem s ním maximálně spokojený, je opravdu robustní, pohyb je tichý, tlačítka s pamětí, jen se tlačítko předvolené polohy musí držet až do dojetí do polohy. Cena oproti konkurenci možná o něco málo vyšší, ale je to výrobní prostředek, takže nemůže rozhodovat nějaká ušetřená tisícovka. Přivezou domů, složí, zprovozní. Co víc si přát.

Re:Ergonomicky vyskovo nastavitelny stol na homeoffice
« Odpověď #3 kdy: 28. 10. 2020, 11:31:56 »
Zariadujeme si dom a jedna z miestnosti bude pracovna. Chcel som sa spytat, ci mate typy na nejaky vyskovonastavitelny stol? Preferencia by bola asi skor rohovy stol. Ak mate niekto, vie sa podelit o skusenosti?
Dakujem

Když jsem si zařizoval/zařizuji a skutečně mám požadavky takové, které standardní obchody nezvládají, řeším to zásadně přes truhláře.  Nakreslím půdorys/bokorys/nárys - osobně s truhlářem proberu výběr materiálu. Je to dražší od 50%-200% ale vždycky dostanu přesně to co chci.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ergonomicky vyskovo nastavitelny stol na homeoffice
« Odpověď #4 kdy: 28. 10. 2020, 12:27:35 »
a ako ti stolar spravi vyskovo nastavitelny stol? do takychto detailov so stolarom by som ja nesiel, uz by to bolo asi moc.


alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ergonomicky vyskovo nastavitelny stol na homeoffice
« Odpověď #5 kdy: 28. 10. 2020, 12:32:11 »
a ako ti stolar spravi vyskovo nastavitelny stol? do takychto detailov so stolarom by som ja nesiel, uz by to bolo asi moc.

at stolar udela vysoke nohy, tak aby byl stul vysoky akorat pro praci pri stani. a k tomu pridat barovou stolicku na sezeni :-)

Re:Ergonomicky vyskovo nastavitelny stol na homeoffice
« Odpověď #6 kdy: 28. 10. 2020, 14:29:13 »
Mam stul http://www.hobis.cz/cz 
Polohovatelne jsou v sekci MOTION. Mam jen ten zakladni, ale super. Pokud mas problem, ze se stul bude trochu klepat, maji polohovatelne i ctyrnohe stoly ...

Re:Ergonomicky vyskovo nastavitelny stol na homeoffice
« Odpověď #7 kdy: 28. 10. 2020, 14:58:41 »
Od minulého lockdownu mám dva Hobisy. Spokojenost.

Doporučím třísegmentové nohy. A na sestavení si připravit silnější akůčko. Ale zvládnou to i moje ruce - levá a levá.

Re:Ergonomicky vyskovo nastavitelny stol na homeoffice
« Odpověď #8 kdy: 28. 10. 2020, 20:53:32 »
Pro inspiraci - něco podobného řešil jeden člověk tu:

https://www.vodnici.net/2018/12/muj-novy-polohovatelny-stul/

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ergonomicky vyskovo nastavitelny stol na homeoffice
« Odpověď #9 kdy: 29. 10. 2020, 09:34:22 »
Od minulého lockdownu mám dva Hobisy. Spokojenost.

Doporučím třísegmentové nohy. A na sestavení si připravit silnější akůčko. Ale zvládnou to i moje ruce - levá a levá.

Prosim ta ten trojsegmentovy stol, aky ma rozmer? Vidim na ich stranke len 160cm, ale to ma predpokladam ta dlhsia strana. Kolko ma ta kratsia?

Re:Ergonomicky vyskovo nastavitelny stol na homeoffice
« Odpověď #10 kdy: 29. 10. 2020, 09:55:44 »
Od minulého lockdownu mám dva Hobisy. Spokojenost.

Doporučím třísegmentové nohy. A na sestavení si připravit silnější akůčko. Ale zvládnou to i moje ruce - levá a levá.

Prosim ta ten trojsegmentovy stol, aky ma rozmer? Vidim na ich stranke len 160cm, ale to ma predpokladam ta dlhsia strana. Kolko ma ta kratsia?

160cm urcite neni jedina moznost (jeden mam 1400 a jeden bud 1800 nebo 2000, z hlavy nevim).
Hloubka toho 1400 je 800.

Pak je jeste potreba rozhodnout se minimalne o tom, zda chce clovek vykrojeny predek (a jakou barvu).

k0k0t

Re:Ergonomicky vyskovo nastavitelny stol na homeoffice
« Odpověď #11 kdy: 29. 10. 2020, 12:00:47 »
Mam asi 5 rokov Ikea Bekant (rohovy, elektricky) mozem doporucit. Akurat by som potreboval teraz mensi a ne-rohovy..

Re:Ergonomicky vyskovo nastavitelny stol na homeoffice
« Odpověď #12 kdy: 29. 10. 2020, 12:07:26 »
Bekant sa Vám nepokazil? Čítal som dosť veľa recenzií, že Bekanty sú vo vysokých pozíciách rozkývané, nestabilné a elektrina odcháza.

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Ergonomicky vyskovo nastavitelny stol na homeoffice
« Odpověď #13 kdy: 29. 10. 2020, 13:39:11 »
Snad to neni uplne offtopic, mozna nektere bude zajimat, ze je docela levne reseni vzit kuchynskou desku (dela se neskutecne mnozstvi dekoru) a nechat si u prodejce narezat spravne dily. Rozhodne muzu doporucit desky od Eggeru, firma co to prodava velkoobchodne na Praze 10 je schopna i frezovat podle vykresu, takze se da treba udelat nejaky sikovny zamkovy rohovy spoj 2 desek aby to drzelo opravdu pevne. Pak se to jen slepi PUR lepidlem, nalepi hrany a je to temer nesmrtelne. Naroky na domaci praci sroubovak, odlamovaci nozik a pilnik.

(kdyz jsem pred asi 16ti lety nechal delat truhlare dubovy stul na praci, rikal ze nic takoveho v zivote nedelal a jestli na tom hodlam tancovat nebo co :-). )

Re:Ergonomicky vyskovo nastavitelny stol na homeoffice
« Odpověď #14 kdy: 29. 10. 2020, 14:11:37 »
Snad to neni uplne offtopic, mozna nektere bude zajimat, ze je docela levne reseni vzit kuchynskou desku (dela se neskutecne mnozstvi dekoru) a nechat si u prodejce narezat spravne dily. Rozhodne muzu doporucit desky od Eggeru, firma co to prodava velkoobchodne na Praze 10 je schopna i frezovat podle vykresu, takze se da treba udelat nejaky sikovny zamkovy rohovy spoj 2 desek aby to drzelo opravdu pevne. Pak se to jen slepi PUR lepidlem, nalepi hrany a je to temer nesmrtelne. Naroky na domaci praci sroubovak, odlamovaci nozik a pilnik.

(kdyz jsem pred asi 16ti lety nechal delat truhlare dubovy stul na praci, rikal ze nic takoveho v zivote nedelal a jestli na tom hodlam tancovat nebo co :-). )

A ta vyskova nastavitelnost se tam objevi jak? :-D