Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost

Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #30 kdy: 11. 10. 2020, 15:05:56 »
S bezpečnostní prověrkou od NBÚ mám taky zkušenost a největší opruz bylo poshanět všechny potřebné papíry. To vyplnění dotazníku taky zabere čas, ale co se týká nějakého zamlčování, tak to určitě nedělat a vše přiznat po pravdě, jak tady psali výše poptej se na to klidně u svého lékaře, ale osobně bych to jako problém neviděl, maximálně po tobě budou chtít doložit papír od lékaře, případně navštívit jejich lékaře. A taky souhlasím s tím, že je vhodné ty papiry odvézt osobně na podatelnu, hned to tam s Tebou projdoua případně doplniš nějaké údaje na místě. Osobně jsem takové pohodové jednání jako na NBÚ nezažil na žádném jiném úřadě...


Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #31 kdy: 11. 10. 2020, 15:08:12 »
Pro tazatele není žádný problém léčbu ukončit, protože byla dobrovolná a nikoliv z moci úřední, nedělej z toho pořád vědu. A jestli si budeš ty sám někde papouškovat svůj zdravotní stav, tak je to čistě tvoje věc, ale rozhodně nečekej, že ti takovou neskutečnou blbost kdokoliv jiný odkýve. Tedy já určitě ne, protože o sobě zásadně sděluji co nejméně a o mém zdravotním stavu ví oficiálně jenom příslušný ošetřující lékař a zdravotní pojišťovna, rozhodně ne nějaký státní úředník, kterému po tom absolutně nic není :P

O tom, zda je problém léčbu ukončit nebo ne se tu přece nikdo nebaví a dokonce se na to při podání Žádosti nikdo neptá. Léčbu v současné době aktivně postupuje a ptá se na souvislosti s bezpečnostní prověrkou.

Furt jenom plácáš blbosti, na které se nikdo neptal. Dělat virtuálního rozumbradu a hrdinu můžeš přece i v jiných tématech, kde nikomu neuškodíš. Tady můžeš někoho reálně stát bezpečnostní prověrku a šanci na nějaké zajímavé zaměstnání.
NBÚ se s nikým nedohaduje o blbostech a rozhodně podle mých zkušeností s interakcí s nimi ani moc nediskutují. Prostě tě vyzvou abys doplnil podání a když budeš zkoušet dělat ramena, tak ti Žádost zamítnou a zbydou ti tak akorát oči pro pláč a maximálně stupeň Vyhrazené.

Co z toho máš, proboha, že se tu snažíš takhle škodit? Máš snad potřebu být vrchní Brouk Pytlík co všemu rozumí a od všeho má minimálně dvoje náhradní klíče, nebo snad tazatele znáš a máš s ním nějaké nevyřízené účty?

Přiznám se, že mě tahle debata nenaplňuje - se svou prověrkou si samozřejmě dělej co chceš, ale tyhle knížecí rady, které tu šíříš, jsou pro ostatní potenciálně nebezpečné. V případě, že bude mít kdokoli nějaké relevantní body k diskuzi, rád se zapojím ale jinak se raději budu věnovat nečemu užitečnému :)
Přestaň tady pořád trollit, protože stejně nemáš šanci, mě ty tvoje bláboly fakt nezajímají. Klidně si vylep někam na veřejnou vývěsku, jak seš na tom se zdravím, to je tvoje věc. A každý jiný ať se zařídí podle sebe, informací už zde bylo sděleno dost.

Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #32 kdy: 11. 10. 2020, 20:06:03 »
Nu, jak o tom přemýšlím, tak se asi poohlédnou po jiném pracovním místě, naštěstí se nechá u nás v krajském městě vybírat. Na jednu stranu se mi zamlouvala poměrně originální náplň, které se věnuje málokdo v ČR, ale podstupovat kvůli tomu až ponižující procedury s nejistým výsledkem se mi dvakrát nechce...
Každopádně to asi tuší málokdo, kdo se léčí s něčím víceméně banálním na psychiatrii, že si už jenom návštěvou tohoto zařízení může podkopávat budoucí profesní život, ach jo.
No neblbni zkus to. NBU nic nevyžvaní a v nejhorším tě na NUKIB nevezmou. Hlavně nic nezamlčuj, pravdomluvnost je zde důležitější, než úzkostná porucha. Kdybys šel do něčeho fakt ožehavého , nebudou chtít čestné prohlášení, ale udělají si svoje testy.

Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #33 kdy: 11. 10. 2020, 21:14:06 »
Ďalší slušný občan ktorý sa chce pripojiť k štátnej mašinérii ?

Zaujímalo by ma či napríklad ŠtB vadila psychická choroba informátora.

koss43

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #34 kdy: 12. 10. 2020, 08:22:00 »
Hele taky trpím psychickou poruchou, dokonce vážnější než ty, všude kde to jde to zamlčuji, čím víc začínám vidět svět kolem sebe, tím víc zamlčuji věcí, protože lidi jsou kokosi.

Co se týká prověrky, tu jsem dostal, sice ne na stupeň důvěrné, ale měl jsem normálně přístup do blokovaných částí ruzyňského letiště, pracoval jsem u airolinek.

Upřímně řečeno, to jak moc jsem to řešil, tak prostě ta práce za to nestála ani náhodou. V dnešní době automaticky vyřazuji všechny nabídky práce, které vyžadují nějaké speciální požadavky, jako bezpečnostní prověrka, návštěva psychologa, či nějaké složité a zdlouhavé background checky, či nějaká přísná bezpečnostní opatření.

Z mojí zkušenosti žádná z těchto prací se specialitami neplatí lépe, není lepší, a opravdu se na pohovoru ptám: "proč bych měl zrovna pracovat s vaší firmou co spolupracuje s tajnými službami??? O kolik více dostanu". A dostávám nechápavé pohledy, jakože přeci nemůžu za jejich vyšší požadavky a prověřování očekávat něco navíc.

Osobně jsem se zařekl, že se státní sférou nechci ani vzdáleně mít nic společného. A zatím si vážně nemůžu stěžovat, u komerčních firem áčkové podmínky, áčkový plat a žádné dotazy.

Jeden personalista mi řekl, že když nechci prověřování z jejich strany, že něco musím skrývat, tak jsem ho poslal k šípku. Aktuálně jsem na tom tak, že asi mám poslední zaměstnání, docela jsem se v kariéře vyškrábal nahoru, a myslím, že nabídky na HPP už do budoucna vůbec přijímat nebudu, jen remote IČO.

Můj osobní pohled, pokud chce zaměstnavatel něco víc, než dvě reference od posledního zaměstnavatele, poslední vysvědčení a ukázat občanku, ať se jde bodnout.


f-k-r

  • ***
  • 101
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #35 kdy: 12. 10. 2020, 12:22:06 »
...

Jak píše M_D - rozhodně se objednej osobně na podatelnu NBÚ, speciálně pokud je to tvoje první žádost. Těch formulářů je hodně a je snadné někde něco opomenout nebo nevyplnit správně.
Moje zkušenost je taková, že jsou tam neuvěřitelně ochotné a milé osoby (až překvapivě, na to jak jinak zkostnatěle NBÚ navenek působí), které s tebou projdou všechno, co přineseš a v případě problémů to s tebou rovnou opraví. Například jsem snad ani jednou nebyl s to napsat ten sloh o sobě na poprvé a vždycky jsem to na místě doplňoval případně jsem upřesňoval jiné body.

Na druhou stranu to, že ony ochotné a milé osoby na místě pomohou - poradí - opraví, ještě nezaručuje, spokojenost úřednice (úředníka), která dělá vlastní prověrku; stává se, že chce doplnění něčeho, co Vám zdá samozřejmé ("uvedl jste, že máte zahradu či garáž, ale neuvedl jste, k jakému účelu ji používáte").

Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #36 kdy: 12. 10. 2020, 18:56:00 »
Nedá se náhodou zákrok psychiatra najít ve výpisu zdravotní pojišťovny jako zubař atd.? To si pak vytáhnou snadno. Jít k více psychiatrům pak bude spíš vyvolávat víc otázek.
Jinak já od mala nemohl usnout a trvalo mi klidně 4 hodiny než jsem zabral a vůbec jsem netušil, že to je nějaká porucha. Pak jsem náhodou začal pít aloe vera (na jiný problém) a usnul jsem hned, takže zřejmě mi to doplňuje nějakou chybějící látku a když pár dní vynechám, tak zas nemůžu usnout. Jeden psychiatr mi zkoušel léčit střeva Amitriptylinem a po tom jsem taky spal jako dřevo, ale to jsem pak byl nepoužitelný (a zdálo se mi, že je mi všechno jedno).
« Poslední změna: 12. 10. 2020, 19:03:12 od kotelgg »

.

  • *****
  • 526
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní prověrka - osobnostní způsobilost
« Odpověď #37 kdy: 12. 10. 2020, 21:28:49 »
NBÚ má přístup k výpisům zdravotních pojišťoven? Nevím, ptám se...